طرز ساخت لوستر نخی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

1

وسایل لازم :

بادکنک در اندازه دلخواه  1 عدد

کاموا یا نخ قلاب بافی به رنگ دکور اتاقتان (هرچه نخ یا کاموا نازک ترباشد بهتراست)

چسب چوب بی رنگ و مقداری آب

 

طرز ساخت :

گام اول : ابتدا برای رقیق شدن چسب چوب  آن را در ظرفی ریخته  و با مقدارکمی  آب آن را رقیق کرده کاملا مخلوط کنید .

2

گام دوم : بادکنک را به اندازه دلخواه باد کنید (رنگ بادکنک مهم نیست) و در آن را محکم ببندید سپس  به وسیله ماژیک دهانه  لوستر را در قسمت بالای بادکنک علامت گذاری کنید.   

 گام  سوم : بدنه بادکنک را به وسیله قلم مو کاملا با چسب چوب رقیق آغشته  کنید. به خاطر داشته باشید حتما از چسب چوب بی رنگ استفاده کنید تا بعد از خشک شدن آثار آن روی لوستر شما باقی نماند.

 

گام چهارم: از قسمت دهانه ی علامت گذاری شده با دقت پیچیدن نخ ها را دور بدنه بادکنک شروع کنید. به خاطر داشته باشید نخ ها را روی هم به صورت نامنظم بپیچید تا جلوه زیباتر ی داشته باشد . 

 3

 

 4

 

گام پنجم : مدت 3 ساعت  بادکنک را در جایی ثابت قرار دهید  تا چسب نخ ها خشک شوند. سپس برای محکم تر شدن کارقسمت های خالی لوستر را چسب بزنید و 2 ساعت دیگر آن را در جایی ثابت قرار دهید تا نخ ها کاملا خشک شوند . به خاطر داشته باشید تا نخ ها خشک نشوند هیچ اقدام دیگری انجام ندهید چون باعث چروک شدن و خراب شدن کار می شود .

 5

گام ششم : بعد ازاین که نخ ها کاملا خشک شد باد بادکنک را به وسبله سوزن خالی کنید ( در صورتی که  هنوز خشک نشده باشد  بعد از خالی کردن باد بادکنک نخ ها جمع می شود و کار خراب می شود) سپس به آرامی بادکنک را از آن خارج کنید.  به کمک بزرگ تر ها  لامپ اتاقتان را از درون آن رد کنید لوستر شما آماده است .

نکته مهم: حتماً از لامپ های کم مصرف که حرارت بسیار کمی تولبد می کنند استفاده کنید.

 6

7

8

این مطلب اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها می باشد و استفاده از آن در هر سایت یا وبلاگ دیگری بشرط ذکر این سایت به عنوان “منبع”، بلا مانع است .به این نوشته امتیاز دهید :
  

17 پیام

 1. متشکرم.من خیلی دوست داشتم درست کردن این نوع لوستر رو یادبگیرم.واقعا ازتون ممنونم.اگه میشه بازهم ازاینابزارین.

 2. مهدی

  کامل تر توضیح دهید هنوز سوالات زیادی باقی میماند

 3. یعقوب عندلیب

  از زحماتتان متشکریم خیلی جالب بود.
  اما برخی بخش ها واضح تر مشخص نیستند. مثلا کدام قسمت ها را دوباره چسب بزنیم. و اینکه در پیچاندن نخ ها دور بادکنک چگونه دور لامپ را خالی نگه داریم.

 4. رقیه مستقیم(نشریه اینترنتی نوجوان ها)

  سلام 
  دوست خوب اقا مهدی اگر بفرمایید کدام قسمت مطلب را متوجه نشدید سعی میکنم د رحد امکان برای شما توضیح دهم.
  آقای یعقوب عزیز در قسمت گام اول برای شما توضیح دادم که قسمت دهانه لوستر باید با ماژیک روی بادکنک خط کشیده شود و طوری نخ ها را دور بادکنک بپیچید که این دهانه تا انتها باز بماند . در جواب سوال دومتان در گام پنجم توضیح دادم که پس از خشک شدن لابه لای نخها و قسمت هایی که خالی مانده را دوباره چسب بزنی تا کار محکم تر شود اگر مورد دیگری هم مانده بفرمایید تا توضیح دهم . از همه دوستانی که نسبت به مطالب سایت ابراز محبت کرده اند بسیار ممنون و سپاسگزاریم .

 5. کار جالبی بود.ممنون

 6. محبوب

  مثل همیشه عالی بود

 7. ن.م

  سلام ممنون از اموزشتون

  اما من برای وصل کردن به سرپیچ لامپ مشکل دارم کمک کنید ممنونتون میشم

 8. اعظم

  سلام من با چسب چوب ونخ کاموا این کار را انجام دادم  اما خوب نچسبید لطفا درباره چسب توضیح دهید که چه چسبى بهتر است درضمن آیا چسب چوب بى رنگ هم داریم  لطفا در مورد چسب کاردستى  هم توضیح دهید

 9. ممنون از مطلبتون

  ولی پیچیدن نخ مثل تصویر خیلی مشکله. آخه دایره ای که خط کشیده که نخ از روش رد نشه را خیلی ماهرانه و قشنگ دور گرد کامل در اورده. اگه میشد پیچیدنش را با عکس کامل نشون میدادین خوب بود

 10. رقیه مستقیم (نشریه اینترنتی نوجوان ها)

  با سلام 
  اول از این که کار دستی ها مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته بسیار خوشحالم . و حالا جواب دوستان عزیزم دختر گلم اعظم خانم اگر به جای کاموا از نخ گیپور بافی استفاده کنی یا کاموای ضخیم کار بهتر میشه در ضمن چسب چوب را رقیق نکن از چسب چوب مشهد که بعد از خشک شدن بیرنگ میشه و کیفیت خوبی هم داره میتونی استفاده کنی .
  امین جان پسر خوبم  همین تعداد هم گویاست فقط کافیه یه کم حوصله کنی و نخ ها را از روی هم رد کنی بدون هیچ نظمی ابتدای کار هم روی سطح بادکنک را با چسب چوب غلیظ بپوشان بعد یه کم صبر کن تا خودش را بگیره بعد شروع به پیچیدن نخ ها کن ردیف های ابتدایی را اگر دونفری باشید بهتر میتونید کار کنید اما ردیف های بعدی ساده تر می شه هر ردیف را هم که پر میکنی صبر کن خودشو بگیره چسب بزن و دوباره شروع کن منتظر عکس هایی که از کاردستی هاتون برای سایت ارسال میکنید هستم . 

 11. ممنون از پاسختون. قول میدم در اسرع وقت بسازم و عکس بگیرم و ارسال کنم براتون ;)

 12. لامپ هم مگه می شه وصل کرد

 13. sadaf

  سلام میشه بگید چطوری به سر پیچ لامپ باید وصل کرد؟
  بنظرم سخت ترین مرحلشه

 14. دانیال ادیب

  عععععععععععععععععععععععالی است اگربیشتراز این ها بگذارید ممنون می شویم.

 15. حمیدرضا

  خیلی قشنگه فقط چطور درست کنیم لامپ توش بره خراب نشه؟

 16. جلال

  سلام من درست کردم ولی خواستم بادکنک رو در بیارم نخ هم با بادکنک جمع شد بعد رو بادکنک یه لایه بسته شده بود

نظر دهید

*الزامی