اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

پشت خط آزاد پرتاب بایستید 

پرتاب صحیح توپ برای پرتاب صحیح توپ در سبد بسکتبال ابتدا در قسمت خط پرتاب آزاد بایستید. سپس تمرکز کنید و بدن، سر شانه، و پاها را مماس با حلقه قرار دهید.

یک موضع پرتاب قوی در نظر بگیرید

پرتاب صحیح توپ 1 پاها را به اندازه ی عرض شانه باز کنید. چون پاها ستون های بدن هستند بنابراین باید در موقعیت استقامتی قرار گیرند تا یک پرتاب موفق داشته باشید. کمی زانو ها را خم کنید و سعی کنید بدن و پایین تنه حالت دورانی و آزادش را حفظ کند. با این کار شما اولاً، تعادل خود را حفظ می کنید ثانیا، قادر به پرش به اندازه کافی یا حرکات غیر منتظره مدافعان تیم  رقیب را خواهید داشت. 

تیرک سبد را هدف بگیرید

پرتاب صحیح توپ 2 توپ را مقابل شانه ها با هر دو دست  بگیرید طوری که یک دست را کاملا در قسمت بالای توپ با انگشتان باز نگه دارید و دست دیگر را در زیر و با نوک انگشتان نگه دارید؛ به شکلی که صورتتان پشت توپ قرار گیرد و انگشت شصتتان رو به صورت باشد و تیرک سبد را هدف بگیرید. با این کار قدرت شما در پرتاب توپ زیادتر خواهد بود.

پرش قدرتمند توپ درسبد 

پرتاب صحیح توپ 3 زانو ها و بدن را مانند زمانی که قصد نشستن دارید خم کنید. فشاری که در این حالت به پاها و پایین تنه می توانید وارد کنید بسیار زیاد است و قدرت پرش و پرتاب خوب را تضمین می کند. یکی از رایج ترین اشتباهات بازی کنان سیخ ایستادن و پرتاب کردن کردن است. بیش ترین دقت خود را در مرحله پرتاب توپ روی لولایی قرار گرفتن آرنج و حرکت ساعدها به شکل عمود در مقابل حلقه متمرکز کنید. برای این کار ساعدها را باید تراز بین شانه ها قرار دهید و از آرنج ها به عنوان لولای شلیک توپ استفاده کنید تا پرتابی قدرتمند و موفق وسط حلقه داشته باشید. هم زمان پاها را روی زمین فشار داده و پرش بلندی انجام دهید و با کشیده شدن ساعد مچ دست هایتان را به طرف حلقه خم کرده توپ را پرتاب کنید. پرتاب صحیح توپ 5 پرتاب صحیح توپ 4  

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

عکس روز
طلوع خورشید روستای تاریخی باویل ارسالی از: علی اکبرزاده

طلوع خورشید روستای تاریخی باویل ارسالی از: علی اکبرزاده

فرستنده :nojavanha.com

ارسال عکس برای ما آرشیو عکس روز
عضویت در خبرنامه
حرفهایی که کهنه نمی شوند
مشاهده آرشیو