روانشناسی1

بسیاری از افراد برای سلامت جسم و روان خود برنامه ریزی و اهداف بلند مدت تعیین می کنند . ولی خوب است بدانیم که کارهایی هم وجود دارد که می توانند به صورت روزانه انجام شوند و به ما کمک کنند تا روزی شاد و پر از احساسات مثبت داشته باشیم

دقیق برنامه ریزی کنیدروانشناسی2

 هیچ چیز خوب و ارزشمندی یک شبه و بدون تلاش و کوشش به دست نمی آید . برای این که زندگی سالم به صورت یک عادت یا بخشی از فعالیت های روزمره شما دربیاید ، لازم است برنامه ریزی کنید . به جای این که برای خود وظایفی کلی و مبهم تعیین کنید ( مثلا بگویید از این به بعد سالم غذا می خورم یا کمی ورزش می کنم ) ، بهتر است یک برنامه ریزی دقیق و مشخص برای روز خود داشته باشید . مثلا غذایی را که خواهید خورد به طور دقیق تعیین یا زمان و مکان ورزش را مشخص کنید .

در ورزش صبحگاهی افراط نکنیدروانشناسی3

 درست است که ورزش روزانه در سلامت افراد نقش مهمی دارد ، ولی تحقیقات نشان می دهند که بهتر است ورزش را به زمان دیگری در طول روز موکول کنیم . در پژوهشی که در دانشگاه برونل انجام گرفت مشخص شد که ورزش سنگین در صبح باعث تضعیف دستگاه ایمنی بدن شده و خطر ابتلا به عفونت های ویروسی یا باکتریایی را افزایش می دهد . پس بهتر است ورزش های سنگین را هنگام صبح انجام ندهیم .

روزتان را مثبت آغاز کنید

خیلی از افراد در ابتدای صبح روزنامه می خوانند یا اخبار گوش می کنند . اگر چه خوب است از آن چه در جهان می گذرد مطلع باشیم ، ولی این امر می تواند شروعی منفی یا ناراحت کننده برای روز ما باشد .

بنابراین بهتر است در ابتدای صبح متنی الهام بخش ، نقل قولی آموزنده یا ایمیل دوستان را بخوانیم . وقتی روز خود را مثبت شروع می کنیم خلق و خو و خلاقیت بهتری خواهیم داشت .

موسیقی گوش کنیدروانشناسی5

 

گوش کردن به موسیقی چه هنگامی که در حال رفتن به مدرسه و چه هنگام ورزش کمک بسیار بزرگی به سلامت شما می کند . تحقیقات حاکی از آن است که گوش کردن به موسیقی مورد علاقه در سلامت قلب و تقویت دستگاه ایمنی بدن تاثیر گذار است . همین طور اگر هنگام ورزش به موسیقی گوش کنیم ، توان بدنی مان تا پانزده درصد افزایش می یابد .

برنامه کمدی تماشا کنید

 روانشناسی6

ایده آل ترین حالت این است که عصرها به جای تماشای تلویزیون از خانه بیرون برویم و ورزش کنیم . اما خیلی از ما نمی توانیم در مقابل وسوسه تماشای یک فیلم یا سریال مقاومت کنیم . در این صورت حداقل کاری که می توان انجام داد این است که در مورد محتوای برنامه هایی که نگاه می کنیم دقت کنیم . محققان می گویند تماشای فیلم های خنده دار و کمدی برای قلب مفید است و باعث شادابی می شود در حالی که تماشای فیلم ترسناک یا جنگی موجب ایجاد استرس روانی می شود .

یادداشت های روزانه تهیه کنید

محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که در پایان هر روز وقایع و خاطرات خود را یادداشت می کنند سیستم ایمنی قوی تر و سطح استرس کمتری دارند و آسیب های روحی در این افراد سریع تر از دیگران بهبود می یابد . علاوه بر این ، فکر کردن به وقایع خوب و شیرین زندگی به ما کمک می کند تا مثبت تر فکر کنیم . پس بهتر است هر شب به وقایعی که در طول روز با آن ها روبرو شده ایم بیاندیشیم و اتفاقات خوب را مرور کنیم .

 

                                                                      برگرفته از : ویژه نامه همشهری

 


مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

عکس روز
آبشار ورزان واقع در ییلاقات سوباتان

آبشار ورزان واقع در ییلاقات سوباتان

فرستنده :

ارسال عکس برای ما آرشیو عکس روز
عضویت در خبرنامه
حرفهایی که کهنه نمی شوند
مشاهده آرشیو
custom-ads