نوجوان شایسته

 اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

آیا می خواهید بدانید که چگونه می توانید یک نوجوان موفق وشایسته  برای پدر و مادر خود باشید و به این وسیله از زحمات آنان قدر دانی کنید؟ پس به نکته های زیر توجه کنید :

1 – هدف تان را مشخص کنید

فکرتان را متمرکز کنید و ببینید ، پدر و مادرتان از شما چه انتظار هایی دارند و چه ویژگی هایی را باید در خود تقویت کنید تا یک نوجوان موفق شویدبا این کار می توانید علاوه بر اثبات شایستگی خود  یک زندگی با کیفیت و مطلوب را تجربه کنید.

نوجوان شایسته

2- مدت زمانی را به  پدر و مادرتان اختصاص دهید 

  گذراندن مدت زمانی خاص با پدر و مادر ، می تواند کمک زیادی در درک بهتراز اخلاقیات آن ها و محکم کردن روابط خانوادگی شما داشته  باشد .

نوجوان شایسته-

 3- هنگام بیماری از آن ها مراقبت کنید

همان گونه که زمانی که شما بیمارید پدر و مادر با محبت و بدون هیچ انتظاری از شما مراقبت می کنند ؛ سعی کنید شما نیز در هنگام بیماری با محبت از آن ها مراقبت و نگه داری کنید. .

 نوجوان شایسته-

4- فرا گیری مهارت های زندگی از والدین

پدر و مادر همیشه مایل هستند تجربیات خود را به فرزندانشان منتقل کنند . با یاد گیری مهارت های زندگی و دقت کردن به گفته های آن ها می توانید رابطه صمیمانه تری بین خود و آن ها ایجاد کنید .

نوجوان شایسته-

5- کسب افتخار در درس های مدرسه

شما می توانید با شرکت در مسابقات فرهنگی و ورزشی و کسب افتخار در زمینه های مختلف مایه سر بلندی پدر و مادر خود باشید.

نوجوان شایسته-

6-کسب رتبه های ممتاز درسی   

آرزوی هر پدر و مادری داشتن یک فرزند با نمرات خوب در مدرسه است پس سعی کنید دردرس ها کوشا باشید و با نمرات درخشان و رتبه های عالی احساس رضایتمندی  رادروالدینتان تقویت کنید .

 نوجوان شایسته-

7- از پدر و مادر خود اطاعت کنید

با اطاعت کردن ازخواهش های والدینتان می توانید احساس رضایت و غرور را در آن ها بهبود ببخشید .

 نوجوان شایسته-

8- پرهیز از اشتباه و خطا در زندگی

هرپدر و مادری انتظار دارد که فرزندش در زندگی کم ترین اشتباه را داشته باشد . بنا براین در طول زندگی سعی کنید کم ترین اشتباه را داشته باشید تا رضایت خانواده خود را به دست آورید.

 نوجوان شایسته-

9- پدرو مادر بهترین مشاور

در موقعیت هایی که مجبور به تصمیم گیری هستید بهترین کسانی که می توانند درست ترین راهنمایی را به شما کنند پدر و مادرتان هستندوبا کمک  آن ها می توانید تصمیم های درستی را بگیرید  .

نوجوان شایسته-

10- بهترین دوست شما پدر و مادر هستند

اگر به دنبال یک دوست بی منت می گردید بهتر است نگاهی عمیق تر به والدین خود داشته باشید چون تنها پدر و مادر هستند که بدون هیچ چشم داشتی محبت بی دریغ خود را نثار فرزندشان می کنند و در بد ترین شرایط راز نگهدار شما خواهند بود .

نوجوان شایسته-

11- با والدین خود مهربان باشید

سعی کنید در مناسبت های مختلف مثل روز های تولد و سالگرد ازدواج پدر و مادر تان با خریدن هدیه هایی هر چند کوچک به آن ها نشان دهید که همواره به یاد آن ها هستید و وجودشان برای شما با ارزش است به این ترتیب شماهم رضایت قلبی آن ها و هم رضای خداوند را برای زندگی خود رقم زدید.

نوجوان شایسته-به این نوشته امتیاز دهید :
  

نظر دهید

*الزامی