, ,
,

 حماماختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

حمام رفتن یکی از لذت بخش ترین و در عین حال مهم ترین جنبه های بهداشت شخصی است. حمام کردن را از کودکی از والدینمان آموختیم و از همان روز اولی که یاد گرفتیم خودمان به تنهایی کارهای شخصیمان را انجام دهیم ، حمام کردن را جز این فعالیت ها قرار دادیم.

 

 نکاتی ریز اما مهم در مورد حمام کردن وجود دارند که ممکن است از آنها غافل شویم:

حمام

حمام

هر روز به حمام نروید:

ممکن است با این نظر مخالف باشید ولی نیازی نیست برای رعایت کامل بهداشت شخصی هر روز به حمام بروید. حمام بیش از اندازه روغن سطح پوست و مویتان را از بین می برد و بدنتان برای جبران این کمبود روغن بیشتری تولید می کند! اگر به حمام کردن روزانه عادت دارید دست کم سعی کنید هر روز از شامپو استفاده نکنید.

حمام

 اگر موی سرتان بسیار زود چرب می شود می توانید از پودر بدن بچه استفاده کنید و تا فاصله حمام بعدی ،  لابه لای موهایتان مقدار کمی پودر بزنید.

حمام

صورتتان را با عسل بشویید:

اگر پوست بسیار حساسی دارید یا اگر به دنبال یک شستشو دهنده طبیعی ، بی دردسر و ارزان می گردید می توانید دستورالعمل زیر را امتحان کنید:

ابتدا صورتتان را با آب خیس کنید و با مقداری عسل صورتتان را ماساژ دهید. می توانید این شستشو را در حمام انجام دهید و هنگامی که بدنتان را می شویید این ماسک ساده را روی صورتتان رها کنید.

حمام

 در آخر قبل از اتمام استحمام صورتتان را به آرامی بشویید. عسل ماده ای طبیعی است و درون این مایع طلایی رنگ ماده ای به نام “هوموکتنت” وجود دارد که رطوبت را به خود جذب می کند.( مزیت این ماده این است که پوست را مرطوب نگه می دارد و باقیمانده ای از چربی به جای نمی گذارد)

حمام

پاهایتان را به صورت اختصاصی بشویید:

ممکن است با گذاشتن پاهایتان در تشت آب یا وان تصور کنید آنها را شسته اید اما باید وقتی را هم به قلب دومتان اختصاص دهید. لای انگشتان پا می تواند فضایی مناسب برای رشد قارچ ها باشد و موجب بوی بد پا شود.

حمام

در اخرین مرحله حمام کردن از آب سرد استفاده کنید:

شاید استحمام با آب سرد برایتان قدری ازار دهنده باشد اما این کار مزیت های زیادی دارد. این کار تاثیر خوبی روی سلامت موی سر و پوست بدنتان دارد. در تابستان دوش گرفتن با آب سرد باعث می شود بعد از حمام کمتر عرق کنید.

حمام

سخن آخر:

در آخر شما نوجوانان باهوش می دانید که بسته به ژنتیک و شرایط آب و هوایی بدن انسان ها با هم متفاوتند. برخی از ما ممکن است موی چرب تری داشته باشیم یا بیشتر از دیگران عرق کنیم. فراموش نکنید که به کار گرفتن نکات بهداشتی باید بر اساس مشخصات فردی صورت بگیرد.

حمام

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید