آری، تا شقایق هست زندگی باید کرد/گل شقایق

گل شقایق

گل شقایق

حتما بارها این شعر سهراب سپهری رادرباره گل شقایق شنیده اید که : تا شقایق هست زندگی باید کرد……

گل شقایق به نام های (لاله خودرو) یا (لاله داغدار) نیز شناخته می شود. این گیاه وحشی خودرو، چهار گلبرگ قرمز و تعداد بسیار زیادی پرچم دارد. گل شقایق در فصل بهار واکثرا در دامنه های کم ارتفاع کوهستانی مزارع و دشت ها می روید. عمر کوتاه و پایداری کم گلبرگ های آن باعث اهمیت دوچندان آن شده است.اهمیت دیگر آن به علت خواص داروییش است. گل شقایق در ادبیات فارسی نماد شهدا و گاهی نماد عاشق است. پرچم سیاه در وسط آن به داغی که از هجران و دوری یار به وجود آمده‌ تشبیه شده است.کلا این گل در اشعار زیاد دیده می شود.

مجموعه زندگی درخشان با گل شقایق

دنیس رمزی نقاش هنرمندی است که بیشتر به نقش زنان، حفاظت از طبیعت و آب و هوا در نقاشی هایش می پردازد. او از 6 سالگی شروع به نقاشی با آبرنگ کرده است. او در مجموعه کار جدیدش با حذف پس زمینه در چند تابلو، یک گل شقایق را از زمانی که غنچه است تا وقتی که از بین می رود به تصویر کشیده است. او با کار بر روی یک زمینه سفید سعی کرده تا نقش دراماتیک کار را بیشتر کند. دنیس رمزی این مجموعه را زندگی درخشان نامگذاری کرده است. وی اعتقاد دارد چرخه زندگی این گل بیننده را به یاد زندگی انسان ها و چرخه حیات تا مرگ می اندازد.

تابلو عکس یا نقاشی؟

برای تکمیل این مجموعه 18 ماه زمان صرف شده است. برای رنگ آمیزی هر تابلو حدود 2 هفته وقت گذاشته شده است.  تابلوهای گل شقایق، بسیار طبیعی کشیده شده اند.به حدی که عده ای تصور می کنند هر تابلو عکسی است که به این اندازه بزرگ شده است. اما واقعیت این است که این ها نقاشی آبرنگ هستند.این نقاش هم به نوعی دیگر می خواهد بگوید : تا شقایق هست زندگی باید کرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پیام کتاب ها

 

 تا شقایق هست زندگی باید کرد.
گل شقایق
گل شقایق
گل شقایق نماد چیست
لاله داغدار .سایت نوجوان ها (5)
پایان .سایت نوجوان ها (6)
گل شقایق.سایت نوجوان ها (8)
گل شقایق.سایت نوجوان ها (7)

 

نقاشی های آبرنگی

آموزش تصویری ساخت گل شقابق با پارچه

1.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *