آشنایی با سایت توان یاب

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

سایت توان یابهمه کودکان و نوجوانان به یک صورت و با توان مساوی آفریده نشده اند. گروهی از آنان بچه های پاک و مظلومی هستند که به خاطر بیمارهای مختلف به همیاری دیگران نیازمند هستند. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، بیش از 600 میلیون نفر از ساکنان جهان به علل مختلف جسمی، روانی و اجتماعی دچار ناتوانی و معلولیت هستند. حدود 80 درصد از این افراد در کشورهای جهان سوم زندگی می کنند که یک سوم این افراد را کودکان تشکیل می دهند. در ایران نیز حدود 10 درصد افراد جامعه را معلولان تشکیل می دهند که تعداد قابل توجهی از این افراد شامل کودکان می شود. افراد معلول همچون سایر افراد جامعه حق دارند در شرایط یکسان از حقوق و امکانات مساوی برخوردار  باشند ولی همواره با چالش هایی از نظر خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی، کار، حرفه و … روبرو هستند. طرز تلقی غلط جامعه از افراد معلول، امر مشارکت کامل آنان را در امور اجتماعی و زیستن بدون اتکا به دیگران مختل کرده است زیرا نگاه عموم معطوف به ناتوانی این افراد است نه توانایی هایشان.

یکی از بهترین راه های یاری به این گونه افراد از طریق نهادهای مردمی است و سایت توان یاب نیز به وسیله انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توان یاب که  یکی از همین گروه های خودجوش غیر دولتی است ایجاد شده تا بتواند به کودکان و نوجوانان معلول کمک کند.

شما در این سایت با اهداف و شیوه های کمک رسانی به نوجوانان توان یاب آشنا می شوید و اگر بخواهید می توانید از راه های گوناگون به این عزیزان یاری برسانید. همچنین در بخش مطالب مفید سایت انواع معلولیت ها و راه های معالجه و یاری به معلولین معرفی شده است.

برای مراجعه به این سایت می توانید به نشانی http://www.tavanyab.ir/  مراجعه کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نقشه وضعیت راه ها و جاده ها به صورت آنلاین

‫2 نظر ارسال شده در “آشنایی با سایت توان یاب

 1. nojavanha-com :

  کاربر عزیز “حسن صفرنژاد”
  با سلام
  برای کسب اطلاعات بیشتر با این گروه، باید به سایت توان یاب مراجعه نمایید.
  ما تنها در این بخش به معرفی این سایت پرداخته ایم.
  با تشکر
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. حسن صفرنژاد :

  با سلام
  خیلی مشتاقم در گروه شما عضو باشم
  در صورتی که شلکه تلگرامی دارید باز بهتر
  تشکر از زحمات شما دوستان
  تو نیکی میکن و در دجله انداز
  که ایزد در بیابانت دهد باز
  اجر شما با خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *