آغاز جشنواره فیلم فجر با یک «قول» نوجوانانه

محمدعلی طالبیمحمدعلی طالبی که در این دوره از جشنواره‌ی فیلم فجر با فیلم «قول» حضور دارد‌، در آستانه اکران این فیلم گفت: فیلم «قول» ویژه مخاطبان نوجوان است و یک فیلم جدی و هنری درباره این گروه سنی است.

این کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایسنا،‌اضافه کرد: فیلم «قول» علاوه بر مخاطب نوجوان که دارد، می‌تواند گروه بزرگی از مخاطبان بزرگسال را نیز با خود همراه کند.

کارگردان فیلم«کیسه برنج» با اشاره به دشواری ساخت فیلم برای کودک و نوجوانان افزود: ساخت فیلم کودک و نوجوان بسیار سخت‌تر از فیلم‌های بزرگسال است و در تمام دنیا بسیار جدی گرفته می‌شود، همچنان که بسیاری از کمپانی‌های بزرگ هالیوودی، فیلم کودک می‌سازند چون مخاطب گسترده‌تری دارد و حتی بزرگسالان هم به دیدن این فیلم‌ها می‌آیند اما متاسفانه در کشور ما این نگاه وجود ندارد و همیشه به فیلم‌های کودک و نوجوان به عنوان آثاری با کیفیت پایین‌تر نگاه می‌شود.

طالبی با ابراز خرسندی از اکران فیلمش در جشنواره‌ی فیلم فجر یادآور شد: از آنجا که جشنواره فجر در تهران و گاه در شهرستان‌ها برگزار می‌شود، می‌تواند فرصت خوبی برای فیلم‌های شرکت‌کننده باشد تا بهتر دیده شوند، به ویژه فیلم‌های کودک و نوجوان که اغلب، خیلی کم شانس اکران دارند.

او درباره اکران فیلمش در اولین نوبت اولین روز جشنواره در برج میلاد نیز گفت: به هر حال شاید فیلم‌های دیگر خیلی آماده نمایش نبودند، اما معمولا کارگردان‌ها ترجیح می‌دهند فیلمشان در اولین روز اکران نشود زیرا در بیشتر دوره‌ها، در روزهای اول، هنوز تنور جشنواره داغ خیلی نشده است.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایسنا‌، فیلم «قول» از برگزیدگان جشنواره فیلم کودک و نوجوان است که مستقیما به جشنواره فیلم فجر راه یافته است.

این فیلم درباره یک نوجوان است که به پدرش قولی می‌دهد و قصد دارد قول خود را عملی کند.

علی محمد باستانی،‌ مدیر فیلمبرداری ، وحید کاشی برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان از جمله عوامل «قول» هستند که مجید پتکی، معصومه میرحسینی و نسرین بابایی هم در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم فردا یکشنبه 12 بهمن‌ ماه ساعت 10 صبح در برج میلاد به نمایش در می‌آید و با اکران این فیلم نمایش فیلم‌های جشنواره سی و سوم فجر در برج میلاد آغاز می‌شود.

فیلم سینمایی (2)

فیلم سینمایی (1)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دستاوردهای روزانه یک نوجوان خیلی ردیف (78)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *