آغاز جشنواره موسیقی فجر در گرگان

جشنوارهاجرای برنامه‌های سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر با حضور گروه‌های مختلف آیینی، پاپ و سنتی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی مرکز استان گلستان آغاز شده است.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایسنا، در مراسم آغاز این جشنواره که همزمان با برنامه‌های جشنواره در تهران اجرا می‌شود، گروه موسیقی قزلباش با موضوع «آیین حنابندان» به سرپرستی خلیل بسطامی از استان گلستان (شهرستان رامیان) برنامه اجرا کرد.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان – در این مراسم، هدف از برگزاری جشنواره را تشویق و همراهی با هنرمندان بزرگ موسیقی ایران و فراهم کردن زمینه رقابت سالم و درست دانست و ادامه داد: این جشنواره با 14 گروه در قالب‌های گروه‌نوازی و تکنوازی در بخش اجراهای میدانی، در شاخه موسیقی آیینی اقوام 5 گروه و در بخش اجراهای موسیقی صحنه‌ای در شاخه‌های موسیقی پاپ 3 گروه و موسیقی سنتی 7 گروه تا 29 بهمن ماه ادامه دارد.

این جشنواره در استان گلستان همچنین میزبان هنرمندان موسیقی از کشور اتریش خواهد بود. اجرای گروه‌های مختلف در جشنواره موسیقی فجر به‌مدت 6 روز و در سه سانس 16- 18 و 20 در تالار فخرالدین اسعدگرگانی انجام می‌شود.

اجراهای دیگر این دوره از جشنواره به تفکیک بخش، ساعت و روزهای اجرا به این شرح اعلام شده است:

شنبه 25 بهمن ساعت 16.30 (اجرای میدانی) در بخش موسیقی آیینی اقوام، گروه آوای کوهستان به سرپرستی حسین نوروزی با موضوع آیین قندشکنی کرمانجی از شهرستان گنبدکاووس اجرا خواهد داشت.

ساعت 18 موسیقی صحنه‌ای گروه آوای کتول به سرپرستی سیداحمد حسینی از شهرستان علی‌آباد و کنسرت موسیقی گروه ونوشه گرگان به سرپرستی مصطفی جمال لیوانی با حضور مهمان ویژه دردی محمداسماعیل‌زاده «طریک» اجرا دارد.

یکشنبه 26 بهمن ساعت 16.30 اجرای میدانی در بخش موسیقی آیینی اقوام، گروه ملانفس به سرپرستی حاج محمد ایری با موضوع آیین ذکر خنجر از بندر ترکمن برنامه خواهد داشت، ساعت 18 موسیقی صحنه‌ای در بخش پاپ، کنسرت موسیقی رحمان عرب عامری روی صحنه خواهد رفت و ساعت 20 بخش ویژه هنرمندان گلستان دوباره شاهد اجرای ویژه رحمان عرب عامری است.

دوشنبه 27 بهمن ساعت 16.30 اجرای میدانی در بخش موسیقی آیینی اقوام، گروه آوای بلوچ به سرپرستی شیراحمد هنردوست با موضوع آیین رقص چوب ازنومل گرگان اجرا خواهد داشت.

ساعت 18 نیز موسیقی صحنه‌ای گروه نجوای کتول به سرپرستی محمدرضا برزگر از شهرستان علی‌آباد و کنسرت موسیقی گروه میراث از تهران به سرپرستی آرش قاسمی با حضور مهمان ویژه عاشورگلدی برزین روی صحنه خواهد رفت.

سه‌شنبه 28 بهمن ساعت 16.30 اجرای میدانی در بخش موسیقی آیینی اقوام، گروه هامون به سرپرستی محمد نوری با موضوع آیین سرتراشان سیستانی از آلوکلاته گرگان اجرای برنامه دارد.

ساعت 18 موسیقی صحنه‌ای گروه «لَلِه وا» به سرپرستی سیدنظام موسوی از شهرستان کردکوی و کنسرت موسیقی دونوازی فلوت و گیتار (ایران و اتریش) به سرپرستی فیروزه نوایی و محمدامین میرهاشمی با حضور مهمان ویژه، شاهرخ رحیمی به اجرای موسیقی خواهد پرداخت.

در روز چهارشنبه 29 بهمن نیز شاهد یک اجرا در بخش موسیقی آیینی اقوام، گروه پارسیان به سرپرستی هادی بایاری از گرگان در ساعت 18 خواهیم بود.

سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر استان گلستان پس از آخرین اجرا در تالار فخرالدین اسعد گرگانی، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بغض باران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *