آموزش ساخت حلزون با خمیربازی (ویدئو)

آموزش ساخت حلزون با خمیربازی (ویدئو)

بازی با خمیرباعث افزایش مهارت دست ورزی و پرورش خلاقیت ذهنی شما خواهد شد. با استفاده از آموزش ساخت اشکال با خمیر بازی می توانید؛ شکل های ساده مثل کره، استوانه های خمیری، اشک های سه بعدی، مکعب وبسیاری چیز های دیگررا بسازید وازترکیب حجم های گوناگون مجسمه های زیبایی  مانند حلزون با خمیربازی به وجود آورید و از خلاقیت خود لذت ببرید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

خمیر بازی را همچنین می توانید با رنگ های متنوع ترکیب کنید و به وسیله ی کنار هم قرار دادن خمیر های رنگی حیوانات خمیری بسازید.در این بخش ساخت حلزون با خمیربازی را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه شوید و با کمی صبر و حوصله شکل های با مزه ای درست کنید.

آموزش ساخت حلزون با خمیربازی

وسایل لازم ساخت حلزون با خمیربازی:

خمیرهای رنگی

چشم متحرک

چسب چوب

غلتک

کاردک پلاستیکی و ابزارگل سازی

شیوه ساخت حلزون با خمیربازی:

گام اول:

مقداری از خمیر بنفش جدا کرده و روی میز یا سطح صافی قرار دهید. سپس با کف دست آن را خمیر را روی سطح بغلطانید. تا جایی این کاررا ادامه دهید که خمیر به شکل لوله ی بلند فتیله ای در آید. سپس طول خمیر لوله ای را دور هم حلقه کنید. به این وسیله خانه ی پشت کمر حلزون ساخته شده است.

گام دوم:

کمی خمیر زرد جدا کنید و مجددا آن را بین کف دست و سطح صاف بغلطانید وفتیله دراز و باریکتری بسازید. از انتهای خمیر دایره های کوچکی جدا کرده و بین انگشت سبابه و کف دستتان آن را گلوله کنید. سپس به وسیله ی گلوله های خمیری کوچک زرد رنگ کاملا روی لاک حلقوی بنفش حلزون خمیری را پر کنید. سعی کنید گلوله ها را یک شکل و با فاصله از یکدیگربچسبانید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی قاب عکس

برای این که لایه های خمیر از یکدیگر جدا نشود می توانید یک گوش پاک کن یا خلال دندان را با کمی چسب چوب آغشته کنید و زیر گلوله های خمیری بزنید تا به لایه ی زیری بچسبد. همچنین بهتر است از چسب چوبی استفاده کنید که پس از خشک شدن شفاف شود و جلوه ی حیوان خمیری شما را از بین نبرد.

گام سوم:

برای قسمت اصلی بدن حلزون خمیری ،کمی از خمیر نارنجی جدا کرده و روی سطح صاف بغلطانید تا لوله ی نسبتا ضخیم و کوتاهی تشکیل شود. انتهای خمیر لوله ای را به طرف بالا خم کنید. بلندی قسمت خمیدگی تا جایی باشد که وقتی لاک حلقوی حلزون خمیری را وسط خمیدگی قرار می دهید کوتاه تر از لاک باشد.قسمتی از خمیر که زیرلاک حلزون خمیری قرار می گیرد را کمی فشاردهید تا صاف شود.

گام چهارم:

تکه ای از خمیر نارنجی حدا کنید.ابتدا خمیر را بین دوکف دست گلوله کنید.سپس به شکل بیضی حالت دهید. دواشک کوچک از خمیر بسازید و به عنوان شاخک های حلزون خمیری بالای بیضی بچسبانید.

گام پنجم:

برای ساختن چشم های حلزون خمیری از کمی خمیر مشکی استفاده کنید و وسط خمیر مشکی یک گلوله کوچک سفید برای مردمک چشم حلزون بچسبانید. به وسیله خلال دندان جای سوراخ های بینی حلزون خمیری را سوراخ کنید. برای دهان حلزون از کمی خمیر قرمز استفاده کنید.خمیر را به صورت نوار باریک هلالی در آورده و در جای مناسب روی صورت حلزون بچسبانید.

گام ششم:

برای اتصال سرحلزون خمیری به بدنه،یک خلال دندان را نصف کرده و وسط لوله خمیری بدنه فروکنید و حدود 2سانت از آن را بیرون بگذارید. هنگامی که تزئینات سر حلزون را تکمیل کردیدآن را روی خلال دندان فرو کنیدتا اتصال سرحلزون به بدن کامل شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزشی از کلمه با ی میانجی برای کلاس اولی ها

کاردستی حلزون با خمیربازی زیبا و خلاقانه شما آماده است. شما می توانید حیوان هاو حشرات بسیارزیادی را با استفاده از خمیر بازی بسازید و از خلاقیت خود لذت ببرید.

برای تماشای گام به گام آموزش حلزون با خمیربازی ویدیوی زیر را تماشا کنید.

 

عروسک شخصیت نِمو با خمیر

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *