عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان

به عقیده همه عکس از کودکان کار جالب و لذت بخشی است اما نباید دشوار بودن این قضیه را کتمان کرد. عکاسی از کودکان مانند هر موضوع دیگری در عکاسی نکات خاص خودش را دارد. پس به موارد زیر دقت کنید.مهم ترین نکته این است که عکاس باید حداکثر سعی خود را بکند تا با کودک ارتباط دوستانه و صمیمی برقرار کند. در غیر این صورت نمی تواند تصاویر نابی را ثبت نماید.محیطی که برای عکاسی از کودکان انتخاب می کنیم (چه در استودیو و چه در فضای باز) باید راحت باشد که کودک در آن محیط از لحاظ جسمی اذیت نشود و با ایجاد جذابیت در آن محیط از بی قراری کودک کم کنیم.

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (6)

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (7)

هرگز از کودک نخواهید که ژست خاصی بگیرد یا حتما لبخند بزند. عکس هایی که از حالات طبیعی کودک گرفته شده اند بسیار موفق تر و زیباتر از عکس های تصنعی است. کودکان را آزاد بگذارید تا احساسات واقعی خود را آشکار کنند حتی اگر این کار زمان بیشتری از شما بگیرد.

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (3)

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (2)

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (4)

در عکاسی از کودکان باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. آن ها دائما در حال حرکتند و اگر سرعت تان را بالا نبرید، قطعا عکس های واضحی نخواهید داشت. پس توجه کنید که سرعت شاتر دوربین را تا جایی که می توانید بالا ببرید.از طرفی کودک زود خسته می شود، اگر سرعت عمل بالایی نداشته باشید، قطعا در میان کار، او دیگر با شما همکاری نخواهد کرد.

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (11)

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (5)

سعی کنید از شلوغی های اطراف کودک بکاهید و پس زمینه ساده ای را انتخاب کنید. بهتر است طیف کمی از رنگ ها را مورد استفاده قرار دهید و لباس های ساده ای را به او بپوشانید. در این صورت این خود کودک است که مورد توجه قرار می گیرد نه وسایل و لوازم او.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عکس هایی که فقط یک عاشق عکاسی میتواند بگیرد

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (10)

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (9)

به جای نزدیک شدن به کودک، از جلو بردن لنز استفاده کنید. در این صورت کودک احساس آزادی بیشتری می کند و کمتر متوجه دوربین می شود، چون ممکن است از روی کنجکاوی سراغ دوربین بیاید و زمان شما از دست برود.

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (8)

عکاسی از کودکان.سایت نوجوان ها (1)

یاسمین الهیاریان:

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *