آموزش عکاسی؛ عکاسی زیر آب

عکاسی زیر آب

شاخه عکاسی زیر آب در عین حال که بسیار جالب و هیجان انگیز است بسیار سخت و طاقت فرسا نیز هست. در ابتدا فرد باید مهارت های غواصی را به خوبی یاد بگیرد. 

در این سبک می توان از طبیعت زیر دریا عکاسی کرد و یا سوژه مورد نظر خود را داخل آب قرار داده و از آن عکاسی کرد. سوژه های طبیعی در زیر آب اکثرا در حال حرکت هستند، بنابراین عکاس باید چابک باشد. 

سوژه ها در زیر آب وقتی توسط دوربین عکاسی ثبت می شوند کوچک تر از حالت طبیعی به نظر می رسند و این نکته ای است که عکاسان آماتور باید به آن دقت کنند.

اجسام در زیر آب کاملا متفاوت هستند و وضعیت نوری متفاوتی نیز دارند. اگر فرد قصد دارد به عمق دریا برود، برای جبران نور باید از فلاش استفاده کند.

نکاتی که مهم هستند:

۱- سعی کنید به اندازه کافی به سوژه نزدیک شوید.

۲- برای دوربین خود کاور تهیه کنید. این کاورها محفظه های شیشه ای شبیه به دوربین هستند که مانع نفوذ آب به داخل خود می شوند.

۳- شفافیت یا عدم شفافیت آب نقش تعیین کننده ای در خروجی نهایی عکس شما دارد، پس به ویژگی های محیطی آب نیز توجه داشته باشید.

۴- روش کنترل انعکاس های آب را بیاموزید. دقت داشته باشید این انعکاس ها هم می تواند عکس شما را زیباتر و هم می تواند باعث از بین رفتن آن شود.

۵- شما می توانید با خریدن پوشش های ضد آب و مونوپاد برای گوشی همراه خود عکاسی از زیر آب را تجربه کنید و لزوما نیازی به خریدن تجهیزات گران برای تجربه کردن این شاخه از عکاسی نیست.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دلایل استفاده از حساسیت بالا در عکاسی

این شاخه عکاسی نیز مانند تمام شیوه های عکاسی نیاز به تمرین و تجربه دارد و قطعا دید و نگاه خلاق عکاس کمک شایانی به ثبت عکس های با کیفیت می کند.

ماهی دلقک
کوسه ها و عکاسی زیر آب
شکارکوسه
دلقک ماهی
مرجان ها
عکاسی زیر آب.سایت نوجوان ها (8)
عکاسی زیر آب.سایت نوجوان ها (7)
عکاسی زیر آب.سایت نوجوان ها (5)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یاسمین الهیاریان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *