آیا دوره پیش‌دانشگاهی حذف می‌شود؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه درسی ملی از سال آینده در آموزش و پرورش اجرا می‌شود . Untitled

وی از تصویب برنامه درسی ملی در راستای اجرای برنامه‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خبر داد و اضافه کرد: این برنامه درسی ملی، نقشه راه کتاب‌های درسی است که با محوریت ایمان، اخلاق، عمل، تفکر تصویب شده و کتب درسی بر اساس این برنامه نوشته می‌شوند که از سال آینده اجرا می‌شود .

حاجی‌بابایی در ادامه به برخی از برنامه‌های فرهنگی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته، پنج میلیون نفر در سال جاری در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام شدند . 

وی سال گذشته را به علت آغاز اجرای طرح سند بنیادین از سخت‌ترین سال‌های آموزش و پرورش دانست و افزود: باید برای اجرای این سند زیرساخت‌ها را به گونه‌ای ایجاد می کردیم که کمترین مشکلات را داشته باشیم .

وزیر آموزش و پرورش به شکل‌گیری شخصیت دانش‌اموزان در مقطع دبستان اشاره و تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای این مهم صورت می‌گرفت و ما نیز همه توان خود را برای اجرای این اهداف به کار گرفتیم .

وی با تاکید بر لزوم داشتن نگاه اسلامی در اجرای برنامه‌ها در مقطع ابتدائی، گفت: آموزش و پرورش مهمترین جایی است که نیروی انسانی در آنجا تربیت می‌شود و باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد . 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
«راض بابا»؛ روایت زندگی دختر ۱۶ ساله‌ای که با شهادت آسمانی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *