, ,
,

پرسش

سلام جناب آقای مسگری مشهدی  من امسال سال اول دبیرستان هستم. درسم بد نیست. دوست دارم مدال المپیاد بگیرم. به ریاضی و شیمی هم علاقه دارم. مدرسمون کلاس المپیاد نداره. به نظر شما من چه رشته ای بخونم؟ آیا خودم می تونم بخونم یا باید حتما معلم داشته باشم؟ ممنون که منو راهنمایی می کنید.  

پاسخ 

دوست من سلام

۱- کاش به جای این که بگی " درسم بد نیست " بگی درسم خوبه. سعی کن بیش تر از افعال مثبت استفاده کنی. سعی کن که اعتماد به نفست هم بالا باشه.

۲- اگر به هر دو رشته ریاضی و شیمی علاقه داری، من پیشنهاد می کنم  که المپیاد شیمی بخونی. به چند دلیل: اول این که نتیجه گرفتن تو المپیاد ریاضی خیلی مشکل تر از المپیاد شیمیه. فقط  دانش آموزان چند تا مدرسه خاص هستند که تو المپیاد ریاضی نتیجه می گیرند.  دوم این که المپیاد شیمی هم برای دانش آموزان رشته ریاضیه و هم تجربی و تو اگر هر کدوم از این رشته ها رو بخوای تو سال دوم انتخاب کنی، می تونی که المپیاد شیمی رو ادامه بدی.

۳- هیچ کاری، نشد نداره! ولی شانس موفقیتت در المپیاد بدون معلم خیلی کمه. بهتره که یا به مدرسه ای بری که کلاس المپیاد داشته باشه و یا حداقل یک معلم خصوصی برای المپیادت داشته باشی.  

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

۱- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

۲- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

۳- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

برچسب ها:

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید