آیا می شود باهوش تر شد؟!

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

آیا در حفظ کردن اعداد مشکل دارید؟ آیا نمی توانید به خاطر بیاورید شب گذشته چه غذایی خوردید؟ آیا در حفظ کلمات طولانی مشکل دارید؟ اگر مشکل هایی از این قبیل دارید ، این مطلب را بخوانید.

clever

 

وقتی از خواب بیدار می شوید گیاه رُزماری را بو کنید

متخصصان به این نتیجه رسیدند که گیاه رُزماری روی هوش انسان تاثیر می گذارد. گروهی از محققان در سال 2003 از 144 داوطلب خواستند در یک سری امتحانات و تست های هوش شرکت کنند.در اطاق این گروه گیاهان رُزماری گذاشتند.گروهی دیگر این تست ها را انجام دادند ولی در اطاق گروه دوم گیاه رُزماری وجود نداشته است. گروهی که گیاه رُزماری را در کنارشان داشتند هوشیار تر از گروه دوم بودند.

آدامس بجوید

در سال 2002 محققان به این نتیجه رسیدند که آدامس جویدن و حفظ کلمات طولانی با هم رابطه مستقیم دارند و فردی که آدامس می جود نسبت به کسی که در دهان چیزی ندارد، ذهنی فعال تر دارد. جویدن آدامس باعث می شود قلب تندتر بزند و این سرعت باعث سرعت بخشیدن به عملکرد قسمتی از مغز شود که هیپوکمپس نام دارد. این قسمت از مغز انسلولین آزاد می کند تا بدن برای دریافت غذا آماده شود.2

غذای فکر

 هر نوجوانی دوست دارد رشد مناسبی از نطر جسمی داشته باشد و از نظر ذهنی بهترین باشد. محققان معتقدند که رژیم مناسب تا 70 درصد باعث شادابی و رژیم نا مناسب تا 40 درصد باعث نحیف شدن فرد می شوند. برای داشتن مغزی جوان و سالم باید غذایی مناسب میل کنید. غذاهایی که انتی اکسیدان دارند برای بدن مفیدند. مثال های خوب غذاهایی با آنتی اکسیدان بالا توت فرنگی ، سیب ، موز ، سبزیجات با رنگ سبز تیره ، سیر و هویج هستند. آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که به راحتی الکترون آزاد می کنند که رادیکال آزاد نامیده می شوند. رادیکال های آزاد با بالا رفتن سن در بدن انباشته می شوند و سلول های مغز را می کشند. با خوردن آنتی اکسیدان ها شما این رادیکال ها را بکشید! 1

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چرا تعدادی از دزدان دریایی یک چشم خود را می بستند؟

ماده مغذی دیگر برای تقویت ذهن امگا 3 است. اگر قسمتی از مغز با مشکل مواجه شود یا آسیب ببیند این ماده باعث ترمیم قسمت آسیب دیده می شود. امگا 3 در ماهی و خشکبار به وفور وجود دارد.

بازی های فکری

 

بازی های فکری باعث تقویت حافظه می شوند. اگر می خواهید حافظه ای قوی داشته باشید در سایت های تقویت حافظه ثبت نام کنید. برخی از این سایت ها روزانه به شما مطلب ارائه می دهند و می توانید از بازی ها و مطالب آها بهره ببرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‫1 نظر ارسال شده در “آیا می شود باهوش تر شد؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *