ابداع گوشی پزشکی بی‌سیم برای کنترل بیماری تنفسی

t ابداع گوشی پزشکی بی‌سیم برای کنترل بیماری تنفسی

گوشی پزشکی بی سیم برای کنترل بیماری تنفسی

یک شرکت موسوم به «StethoMe» یک نمونه اولیه از گوشی طبی بی سیم برای نظارت و کنترل بیماری‌های تنفسی معرفی کرده است.

اگر فرزند شما بیماری تنفسی مانند آسم داشته باشد، ویزیت پزشک باید مداوم و مکرر باشد. گروهی از دانشمندان دانشگاه «آدام میکیویچ» (Adam Mickiewicz) لهستان با استفاده از گوشی طبی بی‌سیم در حال تلاش برای کم کردن نیاز به مراجعه به پزشک هستند. از طریق یک اپلیکیشن به کاربران نشان داده می‌شود که دستگاه را کجای بدن فرزندشان بگذارند. سپس این دستگاه ضربان قلب، درجه حرارت بدن و صدای ریه‌ها را هنگام تنفس ثبت می‌کند.

بیماری تنفسی

این داده‌ها با استفاده از الگوریتم‌های مبتنی بر یادگیری ماشین پردازش می‌شوند که با داده‌های به دست آمده از هزاران بیمار با شرایط مختلف تجمیع می‌شود. نمایشگر دستگاه هرگونه هشدار در مورد سلامت کودک را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، داده‌ها را به صورت بی‌سیم به گوشی هوشمند کاربر منتقل می‌کند و والدین می‌توانند آن ها را به عنوان یک پرونده سلامتی ذخیره کنند که می‌تواند در صورت نگرانی، به پزشک ارسال شود.

این دستگاه بی سیم در چندین بیمارستان با موفقیت آزمایش شده است و در حال حاضر در مرحله نمونه اولیه آماده تولید است. طراحان این دستگاه در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذاران برای کمک به بازاریابی تجاری این محصول هستند.

ایسنا

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
قرار دادن بیوگرافی در نسخه جدید تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *