,

اولین دوره مسابقات ملی محاسبات ذهنی با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

در این جشنواره، رئیس انجمن جهانی گاجما (محاسبات ذهنی ریاضی با استفاده از چرتکه) و مدیرعامل موسسه گروه آموزشی ماهران کودک، مدیرعامل موسسه جهش و دبیر این همایش و دیگر مسئولان از نفرات برتر در این مسابقه با اهدای جوایزی تجلیل کردند.

صحبت‌های رئیس انجمن جهانی گاجما در مراسم اختتامیه

کشاورز، رئیس انجمن جهانی گاجما در این جشنواره درباره فعالیت این انجمن توضیح داد: این انجمن هر ساله در یکی از کشورهای دنیا مسابقه جهانی برگزار می‌کند. امسال نیز سال اولی است که عضو این انجمن شدیم و دعوت‌نامه‌ای برای ما به دلیل وجود پتانسیل‌های علمی کشورمان فرستاده شد.

در ادامه در مورد فعالیت انجمن اضافه کرد: تنها انجمنی هستیم که در ایران به طور مشترک این کار را انجام می‌دهیم. ان‌شالله این مسابقه ۷ مهر در کشور امارات در شهر دبی برگزار می‌شود و از بین ۲۵۰ دانش‌آموز شرکت‌کننده ۴۰ دانش‌آموز در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

او همچنین درباره افراد برگزیده که به مسابقات جهانی می‌روند گفت: به ۶ نفر اول و برتر ۲ میلیون تومان کمک هزینه بورسیه کشور امارات شهر دبی داده می‌شود که این دانش‌آموزان ۷ مهر اعزام خواهند شد.

صحبت‌های مدیرعامل موسسه جهش و دبیر این همایش

زهرا عین‌آبادی، مدیر عامل موسسه جهش و دبیر این همایش نیز درباره برگزاری این جشنواره گفت: این مسابقات هرساله اجرا می‌شود و بعد از برگزاری نفرات برتر استانی به مسابقات کشوری در تمام کشور راه می‌یایند.

دبیر همایش در پاسخ به این سوال که برای دانش‌آموزان برگزیده چه امتیازاتی درنظر می‌گیرید افزود: برای افرادی که به مسابقات بین‌المللی بورسیه می‌شوند کمک هزینه ۲ میلیون تومانی درنظر گرفتیم که دانش‌آموزان پایه ابتدایی تا ششم در این مسابقه شرکت می‌کنند.

او ادامه داد: بچه‌ها تا دوره متوسطه می‌توانند در دوره‌های آموزشی موسسه جهش برای شرکت در مسابقات ریاضی شرکت کنند.

اولین دوره از مسابقات ملی محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه با حضور بیش از ۲۵۰ شرکت‌کننده دانش‌آموز از سراسر ایران، برگزار شد و فراگیران در ۶ سطح رقابت کردند و برگزیدگان این رقابت به مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی که امسال در دبی برگزار می‌شود، راه خواهند یافت.

نفرات برتر این مسابقات بورسیه مسابقات بین‌المللی دبی ۲۰۱۹ خواهند شد تا با فراگیران دیگر کشورها مانند آمریکا، کانادا، ژاپن، چین و ۱۷ کشور رقابت کنند.

مسابقات ملی محاسبات ذهنی
مسابقات ملی محاسبات ذهنی

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – سوسن قریشی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید