, ,
,

متخصصان انگلیسی دستگاه قابل حمل و نقل کوچکی را ابداع نموده اند که به امدادگران پزشکی امکان می دهد با بررسی واکنش مردمک چشم سانحه دیدگان در برابر نور، شیوه صحیح تعامل با آسیب ها و جراحت های وارده به آنان را مشخص کنند.

زمانی که امدادگران فوریت های پزشکی در صحنه تصادف حاضر می شوند با بررسی واکنش چشم سانحه دیده تشخیص می دهند که آیا فرد دچار ضربه مغزی و خونریزی اعضای درونی شده یا آنکه صدمه چندان سنگین نبوده است. اگر واکنش مردمک چشم بیمار بی حال و ضعیف باشد، نشانگر جدی بودن خطر است، اما تشخیص واکنش چشم سانحه دیده در برابر نور کار ساده ای نیست، به ویژه زمانی که این امر به وسیله افراد گوناگونی از پرستاران و پزشکان در زمان های مختلف پس وقوع حادثه صورت می گیرد.

پزشکان معمولا برای تشخیص واکنش چشم بیمار از یک جدول استاندارد استفاده می کنند که زمان های واکنش را مشخص کرده است، اما این فرآیند کند و زمان بر و غیر دقیق و تا حد زیادی غیر عینی است و به تجربه و تمرین فرد بستگی دارد.

این دستگاه اختراع شده مجهز به دو دیود برای انتشار پرتو مادون قرمز، یک لامپ برق معمولی، یک میکروپروسسور و یک صفحه نمایش از جنس کریستال مایع است.

امدادگر، دستگاه را در فاصله ۲۸ میلی متری چشم سانحه دیده نگاه می دارد و دستگاه در کمتر از یک ثانیه قرائت مورد نیاز را انجام می دهد، مزیت عمده دستگاه آن است که با بدن سانحه دیده تماس برقرار نمی کند و بنابراین می توان آن را به دفعات برای موارد مختلف، بدون ترس از آلودگی و ایجاد عفونت مورد استفاده قرار داد. اندازه گیری های انجام شده به وسیله دستگاه بلافاصله به بیمارستان انتقال می یابد تا پیش از ورود بیمار مقدمات معالجه مناسب فراهم شود. دستگاه جدید یک نوار ویدئویی کوتاه از چشم بیمار در فاصله زمانی قبل، بعد و در طول روشن شدن لامپ به مدت ۲۰۰ میلی ثانیه تهیه می کند، این نوار با کمک پرتو مادون قرمز تهیه می شود که مردمک چشم بیمار را تحریک نمی کند. نرم افزاری که مخصوص تحلیل و بررسی تصاویر است، اطلاعات دریافتی را پردازش می کند، به این ترتیب دستگاه می تواند تغییرات ظریفی را که در چشم بیمار حاصل شده و برای پزشکان قابل تشخیص نیست، مشخص سازد.                     

بهترین دارو برای مقابله با فشارهای عصبی:

محققان موسسه بهداشت روانی آمریکا در تحقیقات جدیدی که روی افراد مبتلا به فشارهای عصبی حاد انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که سه عامل موجود در طبیعت تا میزان ۷۳% روی کاهش این فشارها موثر است که هیچ یک از داروهای شیمیایی موجود چنین تاثیری ندارند و این سه عامل به ترتیب شامل مشاهده منظره دریا، شنیدن صدای پرندگان ، و استشمام بوی چمن است. محققان این موسسه روی ۳۰ بیمار مبتلا به فشارهای عصبی این سه عامل را آزمایش کردند که ۲۲ نفر از آنها با بهره‌گیری از این سه موهبت طبیعی بهبودی کامل یافتند.

 

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید