, ,
,

سؤال:

سلام خانم سلیقه دار من اون نامه ای که می خواستم واسه معلمم بدم نوشتم و برای روز معلم همراه یه کادو  دادم بهشون.

میدونین بزرگترین مشکل من چیه؟ اینه که هر کسی یه هدفایی از درس خوندن داره و میخواد در آینده یه شغلی داشته باشه و به خاطر اون درس میخونه ولی در واقع من نمیدونم به چی واقعا علاقه دارم. هم از روانشناسی خوشم میاد هم از نویسندگی و هم از فضانوردی. چند سال پش آرزو داشتم فضانورد باشم ولی الان نمیدونم به چی علاقه دارم و هدفم چیه؟ سر در گم شدم. شاید نداشتن هدفم باعث میشه که این همه به جزئیات و یا معلم ها فکر کنم. خواهش میکنم کمکم کنین. اصلا نمیدونم واسه چی درس میخونم. من سوم راهنمایی میخونم و توی مدرسه تیزهوشان درس میخونم. راستی از  رفتن به دبیرستانم خیلی میترسم. فکر میکنم آمادگی کافی برای درس خوندن ندارم. دلم واسه درس خوندن از دل و جون تنگ شده ولی خیلی سستی میکنم. کمکم کنین لطفا. تا امتحانات کم مونده زود جواب بدین.

 

پاسخ:

سلام دوست خوبم

پیشرفت خیلی خوبی داشتی و از این بابت برایت خوشحالم ، چون توانستی حرفهایت را بنویسی و ساده و راحت آن را بیان کنی و به نظرم خوب نوشتی و منظورتو را به خوبی می رساند.

باید بگم که تعدد هدف در دوره ای که تو در آن هستی خیلی هم عجیب و دور از انتظار نیست. اما خوب است بدانی که نباید این حالت خیلی هم تا چند سال بعد ادامه پیدا کنه و لازمه که اطلاعاتت را از خودت و از رشته ها و زمینه های دیگر بالا ببری تا به اطمینان بیشتری برای انتخاب برسی.

دوره دبیرستان هم مثل دوره های دیگر تحصیلی است و چیزی برای نگرانی ندارد اما به هر حال به تلاش بیشتر و مستمری احتیاج دارد که باید همین حالا دست به کار شوی و عادت های خوب گذشته خودت را که با جون و دل درس می خواندی دوباره تکرار کنی تا بیشتر برای استقبال از دبیرستان آماده شوی و البته با دست پر و نمرات بالاتر به این دوره قدم بگذاری. یادت باشد که نمرات امسال تو معرف تو در شروع سال آینده است. خودت را در امتحانات پایان سال همان که باید باشی و شایسته آن هستی ،نشان بده.

موفق باشی

 

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید