, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شین هوان امپراطور بزرگی بود که برای اولین بار توانست حکومتی متحد در چین ایجاد کند. او بین سال های ۲۵۹ قبل از میلاد تا سال ۲۱۰ قبل از میلاد بر چین حکمرانی می کرد. او همان کسی است که دستور ساختن دیوار چین را داد و در تاریخ به خشونت و سنگدلی علیه مخالفینش مشهور است. این امپراطور قدرتمند برای زندگی بعد از مرگ خود نیز تجملات بسیاری را تدارک دیده بود. او دستور داد از همان دوران جوانیش آرامگاهی بزرگ برایش بنا کنند و با ساختن مجسمه سفالی بیش از ۸۰۰۰ سرباز و اسب و ارابه لشکری عظیم برایش فراهم نمایند. این مجسمه ها که در اندازه واقعی خود بودند هیچ کدام به هم شبیه نبودند و همین امر باعث شد که ساخت این تعداد مجسمه سالیان زیادی طول بکشد و حدود ۷۰۰۰ نفر در این سال ها برای برپایی مقبره او تلاش کردند.

اما این آرامگاه بیش از ۲۰۰۰ سال از چشم ها پنهان بود تا به طور اتفاقی در سال ۱۹۷۴ کشاورزی در هنگام حفر چاه در زمینش به قطعاتی از سفال برخورد و بعد از کاوش باستان شناسان این معبد حیرت انگیز با مجسمه هایش از دل خاک بیرون آمد. امروزه این مقبره را هشتمین عجایب دنیای باستان می دانند.

هر کدام از این مجسمه ها بین ۱۸۰ تا ۱۹۰ سانتی متر بلندی دارند و وزنشان به ۱۳۶ کیلو گرم می رسد. همه مجسمه ها با رنگ های مختلف رنگ شده اند که به مرور زمان رنگ ها آسیب دیده است. جالب این جاست که مجسمه ها همگی با سلاح های واقعی تجهیز شده بودند که گویا اندکی بعد از درگذشت امپراطور گروهی از روستایان چینی شورش می کنند و چون از محل مقبره اطلاع داشته اند سلاح ها را از مقبره بیرون می برند و در درگیری ها استفاده می کنند. هنوز کار حفاری و مرمت این آثار بی نظیر در چین ادامه دارد.

Army of Chinese ceramics.nojavanha (1)

Army of Chinese ceramics.nojavanha (4)

Army of Chinese ceramics.nojavanha (5)

Army of Chinese ceramics.nojavanha (3)

Army of Chinese ceramics.nojavanha (2)

 

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. رضا@ 5 سال قبل

    عالیه.بازم چینی ها و یک موضوع عجیب

    خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید