, ,
,

ازدواج رسیدن به آرامش روح و جهت دادن زندگی به سوی  معنویت و خداجویی است. جوانان با ازدواج می توانند در کنار هم به تلاش و تکاپو بپردازند و برای بهبود زندگی و حیات توأم با آرامش نهایت توان خود را به کار ببرند . در دین اسلام نیز ازدواج به عنوان امری مهم و الهی مورد تاکید قرار گرفته است.

حال اینکه چگونه میتوانیم ازدواجی آسان داشته باشیم؟  قبل از هر چیز بهتر است به فکر فرهنگ سازی در جامعه باشیم تا زمانی که افکار جامعه به سوی تجمل و اشرافی گری پیش میرود هیچگاه این امر امکان پذیر نیست .ما در ابتدا باید  با الگو گرفتن از بزرگان دینی مان ساده زیستی را بیاموزیم تا سطح توقع ها پایین بیاید و به این سمت تمایل پیدا کند. همچنین از چشم و هم چشمی بپرهیزیم و ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنیم .

هر زوج جوان باید با توجه به وسع مالی خود امر ازدواج را انجام دهد در این راستا والدین نیز میتوانند با حمایت مالی به کمک آنها بیایند و تشویقشان کنند. از سوی دیگر مسئولین نیز نقش مهمی دارند یعنی با توجه کردن به اشتغال جوانان می توانند مانع اصلی ازدواج را از بین ببرند در ضمن خیران و افراد نیکوکار جامعه هم میتوانند یاری کنند و در اجرای این امر مهم و مقدس  سهیم باشد و به طور کلی همه دست به دست هم بدهند تا جامعه ای آرام و پر امید و شاداب داشته باشیم .

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

,

                                                                     به نام خدا

ازدواج یک سنت طبیعی و الهی می باشد که خداوند آن را در جهت رشد و تکامل انسان قرار داده است و انجام صحیح و به موقع آن باعث آرامش فکری و روحی و احساس شخصیت و اعتماد به نفس فرد می شود همچنین انسان را از بیکاری و بی برنامه گی رها می کند و جلوی بسیاری از گناهان را می گیرد . چه خوب است با کنار گذاشتن سخت گیری های بی مورد و مقایسه کردن های نابجا  امر ازدواج را آسان کنیم .

مهمترین اصل برای ازدواج آسان اصلاح سبک زندگیست به گونه ای که قناعت محور زندگی قرار گیرد و ازدواج ها به دور از تجمل و زرق و برق و هزینه های اضافی صورت گیرد و جشن ها ساده و تدارکات در حد توان خانواده ها باشد .

نا گفته نماند  در این مورد چگونگی تربیت خانواده ها برای پرورش فرزندانی متعهد و مسئولیت پذیر مهم است ،تربیت افرادی که می توانند با تلاش و پشتکار به خوبی از پس اداره ی یک زندگی مستقل برآیند البته حمایت های دولت در فراهم آوردن شغل و مسکن برای یک جوانان مسئولیت پذیر هم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بدون داشتن شغل ، درآمد و مسکن ازدواج میسر نیست .

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید