از رد پای حیوانات قالب بسازید

t از رد پای حیوانات قالب بسازید

یکی از فعالیت های جالبی که می توان به هنگام طبیعت گردی انجام داد دنبال کردن ردپای حیوانات است. معمولا انواع حیوانات مانند پرندگان و چرندگان در زمین های نرم به خصوص نزدیک چشمه ها و رودها از خود ردپا به جا می گذارند. این رد پاها می تواند حیوانات را به ما معرفی کند. ما برای این که بتوانیم به خوبی شکل پاهای این حیوانات را مطالعه کنیم می توانیم از آن ها قالب گیری کنیم.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

اگر می خواهید این کار را در خانه تمرین کنید می توانید در بخشی از باغچه که خاک نرمی دارد این کار امتحان کنید. برای ایجاد رد پا نیز از حیوانات خانگی و اهلی مانند گربه، گوسفند، مرغ و… کمک بگیرید. اگر هیچ کدام از رد پای حیوانات در دسترستان نبود سعی کنید از جای دست یا پای خودتان قالب گیری کنید تا در این کار مهارت لازم را به دست آورید.

وسایل لازم برای رد پای حیوانات

1- یک بطری آب

2- مقداری گچ

3- یک کیسه فریزر

4- تکه ای مقوا یا برشی از میانه یک شیشه نوشابه برای قالب

بعد از این که رد پای حیوان را پیدا کردید به آرامی خاشاک و برگ های اطراف آن را پاک کنید. تکه مقوا یا بریده ای از شیشه نوشابه را دور تا دور رد پا در خاک فرو کنید. سپس مقداری گچ را با آب در داخل کیسه فریزر بریزید و به هم بزنید. سر کیسه را ببندید و تا قبل از خشک شدن گچ، گوشه ای از کیسه را سوراخ کنید تا گچ بتواند به آرامی بیرون بیاید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پایه نگه دارنده موبایل

بدون آن که عجله کنید گچ را آرام آرام در رد پا بریزید و بعد اجازه دهید تا خشک شود. حالا می توانید با دقت قالبی را که از رد پای حیوان ساخته اید از خاک جدا و شکل آن را مطالعه و بررسی کنید.

رد پای حیوانات
رد پای حیوانات
Mould.nojavanha (2)
Mould.nojavanha (5)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

 

امتیاز به این نوشته

1 thoughts on “از رد پای حیوانات قالب بسازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *