از زمانی که به دبیرستان رفتم، هر روز از خدا طلب مرگ میکنم و انگار دیگه هیچ امیدی به زندگی ندارم…

سؤال

سلام خدمت خانم سلیقه دار من یه مشکل بزرگی دارم.  اینکه از زمانی که به دبیرستان رفتم، هر روز از خدا طلب مرگ میکنم و انگار دیگه هیچ امیدی به زندگی ندارم.  وضعیت درسی ام خوب است ولی اصلا  امید ندارم به ادامه زندگی.  بعضی وقت ها افسرده ام و از زمان ورود به دبیرستان شروع شد. خواهش میکنم  یه روشی یه مطلبی یا… بهم بدید. مرسی. خدانگهدار.

 

پاسخ

دوست عزیزم

سلام

ضمن اینکه می توانیم بخشی از این احساس تو را به دوره نوجوانی و به هم ریختن هورمون های بدن در این دوره نسبت دهیم، اما نکته مهمی هم هست که لازمه بهش جواب بدی. اونم اینکه اگر در خانواده شما و یا اقوام پدری یا مادری موردی وجود دارد که نشان می دهد افسردگی در افراد وجود داشته و می تواند زمینه ارثی داشته باشد و یا اگر کسی در خانواده سابقه این چنینی  نداشته اما شرایط مشابه شکلی است که نمی توانی این احساس را کنترل کنی ،حتما به یک مشاور مراجعه کن و از او و یا یک روانشناس کمک بگیرد.

در صورتی که پاسخ تو به سوالات داده دشه منفی است، در این صورت باید بدانی که این حالت چندان غیرطبیعی نیست اما نیازمند این است که آن راکنترل کنی. برای مثال، وقتت را با انجام کارهای متنوع درسی و غیر درسی پر کن. از ذهنت و انرژی بدنیت برای انجام این کارها استفاده کن و خودت را مجبور کن که کاری انجام دهی و حالت راکد و بدون فعالیت نداشته باشی. یکی از این شرایط توجه بیشتر به درس و تحصیلت است که همچنان به آن توجه نشان داده و کاری کنی که انتظارت از خودت بیشتر شود تا در نتیجه آن زمان بیشتری را هم به مطالعه و فعالیتهای درسی اختصاص دهی.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید  جملات عمیق و پندآموز برای تو

در ضمن خیلی توصیه میکنم که به ورزش و انجام و پیگیری یک رشته ورزشی روی بیاوری و تلاش کنی تا زمان وانرژی ات در این مسیر نیز مورد استفاده قرار گرفته و هدایت شود.

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.