از کجا بدونم که دبیرم منو دوست داره؟

پرسش

از کجا بدونم که دبیرم منو دوست داره. میگه دوست دارم اما من باور نمیکنم اون بچه های دیگه رو از من بیشتر دوست داره وقتی میبینم که رابطش با اونا نسبت به من خیلی خوبه خیلی ناراحت میشم خیلی که حتی اصلا دوست ندارم برم مدرسه. میگه به عنوان یک دانش آموز خوب دوست دارم. خیلی به دلم بد کرده نمیتونم ببخشمش.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

این سوال مهمیه که از خودت بپرسی آیا واقعا معلمت را دوست داری؟ اگر او را واقعا دوست داشته باشی در این صورت باید بدانی که دوست داشتن واقعی فارغ از اینکه او چقدر تو را دوست دارد یا رابطه اش با دیگران چگونه است جریان دارد و به همین دلیل تلاش برای فهمیدن میزان علاقه او به تو و مقایسه علاقمندی او به دیگران با معنای واقعی دوست داشتن جور در نمی آید. ضمن اینکه گاهی ممکن است تو تصور کنی رفتار یا گفتار او با دیگران شبیه آنچه در مورد تو انجام میدهد نیست. این احساس میتواند تنها یک تصور اشتباه باشد و واقعیت نداشته باشد. 

با این همه خوب است اگر با او ارتباط راحتی داری انتطاراتت را در میان بگذاری و یا برداشتهای خودت را از رفتار او با دیگران مطرح کنی و پاسخشان را بشنوی. ممکن است این گفتگو به تو کمک کند تا احساس منفی که در وجودت ایجاد شده را از بین ببری.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

1- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
از وقتی مادرمو از دست دادم تبدیل به یه آدم دیگه شدم

2- ارسال پرسش به آدرس ایمیل info@nojavanha.com

3- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *