ده روش خلاقانه برای استفاده از بطری های نوشابه

بطری نوشابه

مطمئنا شما بطری های نوشابه خود را پس از استفاده به سطل آشغال می اندازید. ولی ما در این مطلب به شما ده روش خلاقانه برای استفاده از بطری های نوشابه را آموزش می دهیم که به زندگی شما جلوه خاص و جذابی می دهد.

استفاده از بطری های نوشابه

آبیاری خودکار گیاه با بطری

آیا شما فراموش می کنید که گیاه خود را آبیاری کنید؟ این راه جالب راه امتحان کنید و دیگر نیاز نیست که همیشه نگران آبیاری به موقع گیاه خود باشید.

بطری را از وسط ببرید . یک نخ از آن عبور دهید. مطابق شکل آب در نیمه پایین قرار می گیرد و گیاه و خاک در نیمه بالایی قرار دارد. گیاه شما در مواقع مورد نیاز از آب استفاده می کند.

آبیاری خودکار گیاه بااستفاده از بطری های نوشابه

جامدادی زیپی با استفاده از بطری های نوشابه

اگر به دنبال یک جامدادی جالب و خلاقانه هستید، با یک زیپ و بطری می توانید آن را بسازید. انتهای بطری را برش دهید و به قسمت برش داده یک زیپ بچسبانید. جامدادی شما آماده است و می توانید مداد رنگی های خود را درون آن بریزید.

جامدادی زیپی با استفاده از بطری های نوشابه

گل تزئینی

گل های رنگارنگ به پشت در اتاق خود اضافه کنید.

قسمت بالایی بطری های خود را برش بزنید تا مثل گل ظاهر شوند. سپس روی آن دستمال کاغذی بچسبانید. حالا می توانید دستمال کاغذی ها را رنگ آمیزی کنید و روی انها اکلیل بریزید و تزئین کنید. در پایان گل های ساخته شده را در محل مورد نظر با نخ آویزان کنید.

گل تزئینی و استفاده از بطری های نوشابه

شمعدان خاص بااستفاده از بطری های نوشابه

دوستان شما هیچ ایده ای ندارند که یک شمع ساده را تبدیل به یک گل نیلوفر کنند ولی ما به شما می گوییم که این کار شدنی است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جاابزاری

به راحتی گلبرگ های گل نیلوفر را از یک بطری سفید شیر برش دهید و به دلخواه و متقارن به یک شمع گرد بچسبانید. حالا یک شمعدان زیبا دارید.

شمعدان خاص با استفاده از بطری های نوشابه

ظرف غذای پرنده با بطری پلاستیکی

بطری آب خود را به یک ظرف خوراک پرنده تبدیل کنید. کافی است با برش، سوراخ هایی مظابق شکل در کناره های بطری ایجاد کنید و قاشق ها را وارد آن کنید. قاشق های چوبی قدیمی را به صورت مورب وارد کنید. سپس بطری را با ارزن و دانه های مناسب خوراک پرنده پر کنید و در محل مورد نظر آویزان کنید. ضمنا می توانید روی بطری رانیز نقاشی کنید .

ظرف غذای پرنده با بطری پلاستیکی

آب پاش با بطری نوشابه

 وقتی بهار می شود به معنای آن این است که گل ها نیاز به آبیاری دارند. کافی است یک بطری نوشابه خالی را سوراخ سوراخ کنید و مطابق شکل به انتهای یک شیلنگ محکم بچسبانید. این ایده ای خلاقانه است، این طور نیست؟

آب پاش با استفاده از بطری های نوشابه

فانوس و بطری با استفاده از بطری های نوشابه

با تبدیل یک بطری نوشابه به یک فانوس پیشرفته، هدف جدیدی به آن بدهید. قسمت تمیز بطری را برش دهید و داخل آن را با چراغ های چشمک زن پر کنید. حالا مطابق شکل اطراف آن را با کاغذهای رنگی دلخواه تزئین کنید. چراغ خواب یا فانوس شما اماده است.

فانوس و بطری نوشابه

زنگ های دلبرانه بادی

زنگوله هایی که می توانید برای درب ورودی اتاق خود از آنها استفاده کنید و وقتی کسی درب اتاق شما را باز کرد، زنگوله به صدا در بیاید.

برای این ایده خلاقانه بطری را از وسط برش دهید و از انتهای آن استفاده کنید. بطری را رنگ آمیزی کنید و مهره ها و دکمه های رنگارنگ را از آن آویزان کنید. حالا به سادگی بگذارید درب اتاق یا باد کار خودش را انجام دهد.

زنگ های دلبرانه بادی

نگهدارنده موبایل در هنگام شارژ

خیلی وقتها برای شما پیش می آید که فاصله پریز برق تا زمین خیلی زیاد است وسیم شارژ موبایل شما کوتاه است، پس با این ایده خلاقانه به آسانی مشکل خود را حل کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گل های متحرک

یک بطری شامپو را کامل شستشو دهید و بگذارید خشک شود. سپس قسمت الایی بطری را برش دهید. حالا مطابق شکل در قسمت پشت بطری یک سوراخ ایجاد کنید که به عنوان دسته استفاده شود و قسمت جلویی را بیشتر برش دهید که تلفن همراه و سیم های اضافه داخل آن قرار بگیرند. تبریک ..مشکل شما حل شد.

نگهدارنده موبایل در هنگام شارژ

جای لوازم آرایشی بهداشتی بااستفاده از بطری

قسمت انتهایی بطری های آب معدنی های رنگارنگ را مطابق شکل برش دهید  و سپس با اتوی داغ لبه های ان را صاف کنید. حالا می توانید مسواک و لوازم بهداشتی خود را درون آن سازماندهی کنید.

جای لوازم آرایشی بهداشتی

سجاد زین العابدین

۱۰۰کاردستی با بطری نوشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *