استفاده مفید از نمک

استفاده مفید از نمک

در طول تاریخ، نمک مورد استفاده بسیار بشر بوده است. نمک از معدن نمک و آب دریا گرفته می شود. همان طور که استفاده بیش از اندازه ی نمک برای بدن خوب نیست، بدون نمک نیز نمی توان زندگی کرد. علاوه بر استفاده خوراکی نمک، در خانه نیز می توان استفاده  کرد. در اینجا با چند مورد استفاده مفید از نمک  آشنا می شوید:

1- مورچه را دور کنید.

نمک را در راهرو، ورودی در و هر جای دیگری که مورچه رفت و آمد دارد بپاشید تا از خانه فرار کنند. این یک راه مطمئن برای دور نگه داشتن مورچه از خانه است.

2- علف هرز را از شکاف در مسیر ماشین رو می خشکاند.

نمک را روی علف بریزید و سپس آب خیلی داغ روی آن بریزید. این کار نه تنها در از بین بردن گیاهان هرز بسیار موثر است بلکه روشی آسان و دوست دار محیط است.

3- با کک خداحافظی کنید.

اگر مجبور به نگهداری سگ هستید و در عین حال نگران هستید سگ به کک مبتلا شود، سگ را در خانه مخصوص سگ بشویید و پتوها را در آب نمک شستشو دهید. اگر نگران هستید که سگ، کک را به خانه آورده باشد، فقط لازم است نمک روی فرش ها بپاشید و سپس برس بزنید. آن را به مدت 12 ساعت رها کنید و به طور کامل جارو بزنید.

استفاده مفید از نمک

4- تخم مرغ شکسته را از روی زمین  بردارید.

اگر یک تخم مرغ ناخواسته از دستتان به زمین افتاد و شکست، مقداری نمک روی آن پاشیده و به مدت 20 دقیقه رها کنید. اکنون می توانید آن را پاک کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چرا خروپف می کنیم؟

5- لکه های قهوه ای روی اطو را پاک کنید.

یکی دیگر  استفاده مفید از نمک آن است که  مقداری نمک را روی کاغذ شمعی بریزید، اطو را روی آن بکشید و اندکی بمالید. اطوی شما مانند روز اول نو می شود.

6- لکه را از کتری پاک کنید.

کتری را با یک چهارم نمک طعام و چند تکه یخ پر کنید. مخلوط را محکم به هم بزنید و به مدت نیم ساعت به حال خود رها کنید. سپس کتری  را با آب سرد پر کرده و شستشو دهید. اکنون کتری مثل روز اوّل شده است.

7- شیشه ی ماشین را بدون برفک پاک کنید.

اسفنج را در آب نمک فرو برده و روی شیشه ها بمالید. شیشه ها دیگر در دمای زیر صفر درجه هم یخ نمی زنند.

8- آجیل را راحت تر از پوست در بیاورید.

گردو را قبل از پوست کندن به مدت چند ساعت در آب نمک بخیسانید. انجام این کار باعث می شود پوست از مغز راحت تر جدا شود.

استفاده مفید از نمک

9- شمع را بدون اشک کنید.

اگر شمعی را که تازه خریده اید  در محلول آب نمک غلیظ به مدت چند ساعت قرار دهید و سپس خشک کنید، دیگر به هنگام سوختن اشک ندارند.

10- آتش ذغال را مهار کنید.

به هنگام کباب کردن، مقداری نمک را روی شعله های آتش که به دلیل چربی گوشت ایجاد شده اند بپاشید. میزان شعلۀ آتش و دود را بدون سرد کردن ذغال کم می کند.

11- جای نیش زنبور را تسکین می دهد.

سریع جای نیش را خیس کرده و سپس روی آن نمک بپاشید.

12- آتش چربی را خاموش می کند.

ریختن نمک روی  آتش چربی، آن را به طور کامل خاموش می کند.

 

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “استفاده مفید از نمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *