استیکری با ضخامت کم برای اضافه کردن امکان شارژ بی‌سیم به هر نوع گوشی هوشمند

یک استارتاپ فرانسوی موسوم به Energysquare، استیکری توسعه داده است که قابلیت شارژ بی‌سیم را به هر دستگاهی اضافه می‌کند.

یک استارتاپ فرانسوی به نام Energysquare، فناوری جدیدی توسعه داده است که می‌‌تواند قابلیت شارژ بی‌سیم را به هر دستگاهی اضافه کند؛ دستگاه‌هایی که شامل گوشی‌ هوشمند آیفون و تبلت آیپد اپل هستند. این استارتاپ ماه مه گذشته کمپین کیک‌استارتر موفقی راه‌اندازی کرد و اکنون وعده‌ عرضه‌ محصول خود را طی ماه‌های آینده (اوایل سال ۲۰۱۷) می‌دهد.

محصول Energysquare یک سیستم دوبخشی شامل یک پد شارژ و یک استیکر است که باید پشت دستگاه خود بچسبانید. این استیکر از دو الکترود کوچک و یک رابط میکرو‌ یو‌اس‌بی، یو‌اس‌بی نوع سی یا لایتنینگ بهره می‌برد؛ رابطی که به پورت شارژ گوشی شما متصل می‌شود. پس از طی این مراحل، چنان چه گوشی خود را روی یک پد شارژ قرار دهید، فرایند شارژ به‌سادگی آغاز خواهد شد.

برخلاف سایر سیستم‌های شارژ بی‌سیم که از القای الکترومغناطیسی استفاده می‌کنند، سیستم جدیدی که این استارتاپ توسعه داده است، از فناوری جدیدی مبتنی بر رسانش الکتریکی بهره می‌برد. این فناوری باعث می‌شود چند دستگاه به‌طور هم‌زمان با سرعتی نزدیک به شارژ عادی، شارژ شوند.

تنها نقطه‌ ضعف این استیکر آن است که حین شارژ، به پورت دستگاه دسترسی نخواهید داشت. چنان چه قصد شارژ عادی دستگاه خود را داشته باشید، باید اتصال استیکر را با گوشی قطع کنید؛ شرکت سازنده با اذعان به این نقص، اعلام کرده است نسل دوم این استیکر شامل یک پورت در قسمت پشت نیز خواهد بود.

شرکت Energysquare برچسب قیمتی ۸۹ دلاری برای این استیکر در نظر گرفته است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برچسب روی میوه ها و سبزیجات چه می گویند؟

zoomit.ir

مطالب مرتبط:

شارژ بی‌سیم و هم زمان چند دستگاه بدون نیاز به استند!

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *