اشتباهات رایج در سفر، اشتباهاتی که ما در سفرهایمان تکرار می کنیم(۲)

اشتباهات رایج در سفر.سایت نوجوان ها (1)

خریدن دمپایی های ارزان قیمت

به سفر آمده اید و می خواهید برای زمان سفرتان یک دمپایی یا کفش بخرید. با خودتان فکر می کنید من قرار نیست مدت زیادی این کفش را بپوشم پس چرا باید یک کفش گران بخرم؟حتی این کفش ها را به خانه نخواهم برد. خب شما کفش یا دمپایی مورد نظر را می خرید و با آن به گردش و تفریح می روید و یک مرتبه در وسط جنگل می بینید که کفشتان پاره شده و چاره ای جز برگشتن به هتلتان ندارید و از بدترین اشتباهات رایج در سفر می تواند این مورد باشد.

اگر از خوردن غذاهای غذاخوری های خیابانی می ترسید

بدون شک هیچ کس مایل نیست که زمان سفرش را به دلیل مسمومیت غذایی در بیمارستان سپری کند. اما در سفر کردن به کشورهای تایلند و مکزیک مهم ترین نکته این است که غذاهای خیابانی را امتحان کنید. امکان ندارد شما به مکزیک بروید و غذاهای خیابانی را نخورید. این کار مثل این است که اصلا به مکزیک نروید. اما دقت کنید که هیچ کس از غذای مسموم خوشش نمی آید پس اگر مکانی را می بینید که اهالی محلی در آن برای غذا صف بسته اند بهتر است بدانید که غذای این مکان مطمئن است. بعضی از افراد می گویند محلی ها به این باکتری ها حساس نیستند اگر غذای جایی مشکل داشته باشد مردم محلی هم به سراغ آن نمی روند. 

جزئیات رزرواسیون خود را پرینت نمی کنید

گاهی فکر می کنید نیازی به پرینت گرفتن اطلاعات نیست و مدارک رزرو هتل یا … را در گوشی یا کامپیوتر شخصیتان ذخیره می کنید و با خودتان فکر می کنید نیازی به پرینت کردن آدرس هتل ندارم. یادتان باشد وقتی هواپیمای شما لندینگ می کند مخصوصا در زمان عبور از فراز اقیانوس ها این امکان وجود دارد که تلفن، تبلت یا کامپیوتر شما دچار مشکل شوند و در دسترسی به اطلاعات خود به مشکل بر بخورید. بهترین کار این است که از مدارک شخصی،گذرنامه و رزرواسیون هتل خود دو پرینت تهیه کنید. یک دسته را در کیف شخصی و دیگری را در چمدانتان قرار دهید که چنان چه یکی از آن ها را به هر نحو از دست دادید دیگری را در دسترس داشته باشید. جزئیات رزرواسیون خود را پرینت نمی کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نکاتی برای شروع طبیعت گردی 

وقتی از کارت اعتباری برای گرفتن پول نقد استفاده می کنید

نکته مهمی که درباره استفاده از کارت های اعتباری باید بدانید این است که در بعضی کشورها، شرکت های ساپورت کننده  کارت اعتباری برای گرفتن پول نقد بیش تر از 15درصد هزینه تراکنش دریافت می کنند. این رقم نسبت به خرید با کارت هزینه بیش تری دارد. برداشت کردن ارز از دستگاه های ATM قیمت بسیار بالایی دارد که اصلا به نفع شما نیست.

در روز اول یک سفر سه ماهه به آسیا، یک طبل می خرید

بدون شک شما نمی خواهید در مدت سفرتان یک بار اضافه و سنگین را به دنبال خودتان بکشید که دست و پایتان را ببندد. این کار شما می تواند برای خودتان آزاردهنده باشد و همسفران شما را نیز آزار دهد. بعضی وقت ها ما چیزی تهیه می کنیم که هرگز از آن استفاده نمی کنیم یا نمونه آن را با کمی جستجو در بازارهای داخلی می توانیم پیدا کنیم در این صورت چرا باید در طول کردن خودمان و  دیگران را آزار دهیم و در تمام مدت سفری که شاید چند ماه طول بکشد چنین ابزاری را همراه بکشیم؟

بیش از حد به کتاب چه ها و دفترچه های راهنما اعتماد می کنید

اگر قرار باشد به کتابچه های راهنما اعتماد کامل کنید و برنامه های سفرتان را براساس این دفترچه ها بچینید مثل این است که بخواهید یک هفته در صف بانک بایستید. از این کتاب چه ها می توانید خیلی خوب برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز استفاده کنید اما بد نیست در سایت های اینترنتی هم سرچی کنید و با کسانی که قبلاً راهی چنین سفرهایی شده اند مشورت کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی ماه دُگمه ای

برای کاهش هزینه هایتان بیمه نامه کامل نمی خرید

اگر در طول سفرکردن دچار مشکلی شوید که ناچار باشید از بیمه نامه سفرتان استفاده کنید بهتر است که بیمه شما کامل باشد. بسیاری از افراد گمان می کنند که با خرید بیمه نامه نصفه نیمه در هزینه های خود صرفه جویی می کنند. یادتان باشد این که مواد غذایی در یک کشور ارزان است دلیل نمی شود که هزینه های درمانی آن هم ارزان باشد. مگر این که مایل باشید برای یک پانسمان و بخیه چند هزار دلار پرداخت کنید و هزینه بالای بستری شدن در بیمارستان را بدهید. حالا خودتان می دانید… این مسئله به صد یا دویست دلار کاهش هزینه می ارزد یا نه؟برای کاهش هزینه هایتان بیمه نامه کامل نمی خرید

بیش از حد عکس برداری می کنید

بعضی از افراد علاقه دارند که از هر منظره دیدنی یا هرچیزی که در سفر تجربه می کنند فیلم و عکس تهیه کنند. از هر تابلو، مجسمه، خیابان یا اثر دیدنی فیلم می گیرند. عکس گرفتن خوب است اما هرچیزی حدی دارد. زیاده روی در فیلم برداری و عکاسی می تواند لذت سفر کردن شما را از بین ببرد. تمرکز شما برای گرفتن یک عکس خوب و فیلم دیدنی می تواند باعث شود که وقت زیادی از سفرتان را از پشت لنز دوربین هدر دهید و لذت کافی از سفر کردن خود نبرید. شاید فکر کنید که عکس گرفتن وقت زیادی نمی برد اما یک لحظه به خودتان می آیید که بیش تر از دویست سیصد عکس از منظره ها، غروب آفتاب، لنگرگاه ها، مجسمه ها و … گرفته اید. به این ترتیب شما یک سفر دیجیتال کرده اید و هیچ لذتی از سفرتان نخواهید برد و از بدترین اشتباهات رایج در سفر می باشد. 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی سرکلیدی

چک نکردن دقیق ویزایتان قبل از سفر کردن

این یک اشتباه جبران ناپذیر است و از بدترین اشتباهات رایج در سفر می باشد. تصور کنید که روز سفر از راه رسیده و شما راهی سفر شده اید و در کانتر بلیت شما را رد می کنند. چرا که نمی دانستید برای سفر کردن به این کشور خاص باید ویزا بگیرید یا تصور کرده اید که ویزای قبلی شما هنوز معتبر است. یا حتی تاریخ ویزایتان را چک نکرده اید. پس قبل از سفر نیازهای سفرتان را چک کنید ببینید آیا ویزای شما تاریخ دارد؟ آیا کشوری که به آن سفر می کنید برای ورود به ویزا نیاز دارد؟ آیا در مدتی که از سفر قبلی شما گذشته است قوانین ورودی به مقصد شما تغییر نکرده است؟ به همین سادگی شما هزینه بلیت را داده اید اما هیچ راهی برای سفر ندارید.

می خواهید برلین را دو روزه بگردید

در سفر کردن به شهرهای بزرگ زمانتان را متناسب با مکانی که به آن سفر می کنید تنظیم کنید. به طور مثال شهر برلین یک شهر بزرگ است که حتی از شهر نیویورک هم بزرگ تر است. این شهر بزرگ مکان های دیدنی بسیاری دارد و رفت و آمد در شلوغی های این شهر به ساعت ها زمان نیاز دارد. شما باید برای غذاخوردن، خرید کردن و تفریح کردن مسیری طولانی را طی کنید. حتی احتمال دارد گم شوید. پس برای سفر کردن به چنین شهرهایی بیش تر زمان بگذارید.

mosabeghe

hamgardi.com

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

اشتباهات رایج در سفر، اشتباهاتی که ما در سفرهایمان تکرار می کنیم(۱)

اشتباهات سفر.سایت نوجوان ها (2)

اکثر ما در تعطیلات خود و به صورت فصلی سفر می کنیم. هیچ کدام ما جهانگرد محسوب نمی شویم پس نکاتی که در ادامه این مطلب با شما در میان می گذاریم مشکلاتی است که شاید خیلی از ما در اولین سفر کردن خود تجربه کرده باشیم و از اشتباهات رایج در سفر می باشند. مسائل کوچکی که در طول سفر برای ما تبدیل به مشکلاتی دردسر ساز شده اند و نکات مهم در برنامه ریزی سفر همه ما هستند. در این جا به چند مورد از این مشکلات کوچک اشاره می کنیم تا در سفرهای آتی با تجربه های دردسرساز گذشته روبرو نشویم و سفری دلپذیرتر داشته باشیم.

در سفر چندین چمدان کوچک یا یک چمدان بزرگ با خود می برید

زمانی که در خانه هستید می توانید هر زمان که مایل باشید لباستان را عوض کنید. می توانید برای ورزش، پیاده روی، کار و مهمانی لباس های مختلفی بپوشید اما انجام این کار در زمان سفر چندان عاقلانه نیست. شما نمی توانید تمام لباس های کمد خود را با خودتان به سفر ببرید. پس یادتان باشد که سفر محل اجرای نمایش فشن نیست . یکی از نکات مهم در برنامه ریزی سفر که باید بدانید این هست که، نیازی نیست که شما برای هر فعالیتی که قصد دارید در طی سفر انجام دهید لباس مخصوصی همراه داشته باشید. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که بیش تر از نیمی از افراد زمانی که از سفر برمی گردند حداقل 6 دست از لباس هایشان را استفاده نکرده اند. بهترین کار این است که لباس هایی را انتخاب کنید که پر کاربرد و متناسب باشند و تا حد امکان بتوانید آن ها را با دیگر لباس هایی که همراه دارید مچ کنید. به این ترتیب هم ظاهر مرتبی خواهید داشت و هم دست کم چند دست لباس از چمدانتان کاسته خواهد شد. سفر چندین چمدان کوچک یا یک چمدان بزرگ با خود می برید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گره اتصال

چیزی را در بازار می پسندید و خرید آن را به بعد موکول می کنید

گاهی اوقات در طی سفر به بازاری می روید و از کالایی خوشتان می آید. در این زمان با خودتان فکر می کنید که شاید با جستجو بیش تر کالای بهتری پیدا کنید یا همان کالا را ارزان تر تهیه کنید و اگر چنین کالایی پیدا نکردید می توانید به همان مغازه برگردید و کالای دلخواهتان را بخرید اما این اتفاق نمی افتد و از طرفی چون شما در سفر هستید فرصت کافی برای برگشتن و خرید کردن هم ندارید. در این مواقع بهتر است با توجه به موقعیت سفرتان تصمیم بگیرید. اگر کالایی آن قدر برای شما مهم بود که مایل به داشتن آن بودید همان جا آن را بخرید چرا که ممکن است دیگر نتوانید آن را تهیه کنید و پشیمانی سودی ندارد.
چیزی را در بازار می پسندید و خرید آن را به بعد موکول می کنید.

در سفر به خارج از کشور برای استفاده از سیم کارت و تلفن همراهتان برنامه ریزی می کنید

استفاده از رومینگ بین المللی تلفن همراه شاید به نظر شما یک خدمات مناسب بیاید اما این خدمات در حقیقت برای اپراتور تلفن همراه شما سود خالص است و از نکات مهم در برنامه ریزی سفر شماست. در سفرهای خارجی حتی پیامک زدن شما می تواند چند برابر قیمت برایتان هزینه داشته باشد و زمانی که به خانه بازمی گردید یک قبض هولناک با رقمی نجومی در انتظار شماست. بهترین کار این است که شما ارتباطات خود را با استفاده از برنامه های رایج گفتگویی انجام دهید. اینترنت رایگان چیزی است که این روزها در هر هتلی یافت می شود و شما می توانید با نصب یکی دو برنامه مناسب با کم ترین هزینه با خانواده خود در تماس باشید. بدون  این که هیچ هزینه اضافی بپردازید. درسفر به خارج از کشور برای استفاده از سیم کارت و تلفن همراهتان برنامه ریزی می کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
امیر کبیر و اجناس ایرانی

گرفتن هتل در حاشیۀ شهر برای کاهش دادن هزینه ها

وقتی در آگهی یک هتل جمله “نزدیک به مرکز شهر” را می بینید یادتان باشد که برای این جمله تفسیرهای زیادی وجود دارد و می توان آن را به انواع مختلفی تعبیر کرد. اگر تلاش کنید هتلی در حاشیه شهر بگیرید تا در هزینه ها صرفه جویی کنید.در این صورت مجبور می شوید پولتان را خرج هزینه های حمل و نقل و کرایه اتوموبیل کنید.

سوار شدن به اتومبیل های “شاتل” فرودگاهی

این یک اشتباه بزرگ است که برای صرفه جویی کردن در پول کرایه تاکسی سوار شاتل فرودگاهی شوید. این اتوموبیل معلوم نیست شما را کجا پیاده کنند اول خط یا آخر خط. یادتان باشد دریک سفر توریستی مهم ترین مسئله وقت شما می باشد. پس شاید بد نباشد که سوار تاکسی شوید و در وقت خود در سفر کردن صرفه جویی کنید.

محکم نبستن در شامپو و مواد شستشو درکیف

این یکی از دردسرهایی است که بسیار رخ می دهد، شامپوها و لوسیون هایی که همراه دارید یا شامپوهای اشانتیون و بطری های حالت دهنده مویی که در هتل ها قرار دارد می توانند بسیار به درد بخورند. اما بهتر است مطمئن شوید که در آن ها محکم بسته شده و ترجیحاً در نایلون در بسته قرار دارد چرا که اگر در یکی از این شامپوها در چمدانتان باز شود به این راحتی نمی توانید از دردسر آن خلاص شوید و از بدترین اشتباهات رایج در سفر می باشد.

وقتی گمان می کنید که بهترین زمان برای رزرو بلیت را می دانید

تجربه نشان داده است که مناسب ترین زمان برای این که بلیت های پرواز  داخلیتان را با قیمت مناسب تهیه کنید 21 روز قبل از پرواز است و در پروازهای بین المللی این زمان به 34 روز می رسد و از اساسی ترین نکات مهم در برنامه ریزی سفر است. اما بهتر است بدانید که ارزان ترین بلیت 49 روز قبل از پرواز فروخته می شود. بعضی از تحقیقات هم می گویند که این زمان 80 روز قبل از پرواز و سفر کردن است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خانه صرافلار، تنها موزه سفال زنده در ایران

تلاش شدید برای چانه زدن در خرید کالاها

یادتان باشد شما برای تفریح راهی سفر می شوید. بهتر است در زمان سفر کردن اعصاب خودتان را با چانه زدن با مغازه دارهای خسته در بازارخورد نکنید. البته که چانه زدن در حد خودش یکی از اصول تجارت و خرید و فروش است اما خرد کردن اعصابتان برای مقدار پولی که  لباسی با آن بخرید و در کمد بگذارید و برای این کار دارید وقت با ارزش سفرتان را هدر می دهید. اگر واقعا کالا را می خواهید آن را بخرید اگر نه شاید در جای دیگری چیز بهتری پیدا کنید.

چنج نکردن پولتان در فرودگاه

بیش تر مردم معتقدند که برای چنج کردن پول بهتر است که به داخل شهر بروند چون در شهر قیمت ارز بهتر است اما بهتر است بدانید که این طور نیست و از اشتباهات رایج در سفر می باشد. باید این نکته را در نظر داشته باشید که در بیش تر فرودگاه های دنیا برای چنج کردن مبلغ کم تر از 300 دلار هزینه ای از شما دریافت نمی شود. ضمن این که اگر بخواهید پولتان را در شهر چنج کنید باید در شهر بگردید تا جای مناسبی را برای تبدیل پولتان پیدا کنید. پس تبدیل کردن پولتان در فرودگاه موجب می شود که وقتتان کم تر تلف شود و کم تر به زحمت بیفتید.

اگر به لندن سفر می کنید  فرودگاه هیثرو را دست کم می گیرید

زمانی که از لندن صحبت می کنیم یادتان باشد که این فرودگاه را دست کم نگیرید. در این فرودگاه باید مسیر طولانی ای را طی کنید و بخش امنیتی و بازرسی آن زمان زیادی را از شما تلف خواهد کرد. پس اگر برای کاری عجله دارید قبل از  سفر کردن خود برنامه ریزی کنید.

mosabeghe

hamgardi.com

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *