, ,
,

کنکورمشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام فرآیند برگزاری آزمون سراسری ۹۴ در روز گذشته اظهار کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال ۹۴ در دهه دوم شهریورماه ۱۳۹۴ اعلام می‌شود.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از پایگاه خبری پیک خبر:

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با ایسنا با تاکید بر این که تعداد داوطلبان امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است،افزود:در آزمون سراسری ۱۳۹۴ تعداد ۸۷۷ هزار و ۸۳۵ داوطلب ثبت نام نموده‌اند که این آمار نسبت به آمار داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ تعداد ۱۵۳ هزار و ۵۴۶ نفر کمتر است. آمار داوطلبان سال ۱۳۹۳،یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۸۱ نفر بوده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد ۴۵ هزار و ۵۵۰ داوطلب گروه‌های آزمایشی ۱، ۲، ۳ و ۵ علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۰۵ هزار و ۸۸۲ داوطلب از گروه‌های آزمایشی ۱ تا ۴ علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی اعلام نموده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه جمعا یک میلیون و ۲۹ هزار و ۲۶۷ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است،توضیح داد:با توجه به این که آزمون هریک از گروه‌های آزماشی به طور جداگانه برگزار شده است و هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط را دریافت می‌کرد، لذا با توجه به آمار داوطلبان ثبت نام کننده یعنی ۸۷۷ هزار و ۸۳۵ داوطلب و آمار علاقه‌مندان به شرکت در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی که جمعا ۱۵۱ هزار و ۴۳۲ نفر بوده،جمعا تعداد یک میلیون و ۲۹ هزار و ۲۶۷ کارت ورود به جلسه آزمون صادر و آزمون نیز برای این تعداد برگزار گردیده است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد:آزمون تعداد ۴۹۷ هزار و ۸۴۵ داوطلب متقاضی شرکت در آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح روز جمعه ۲۱ خردادماه و آزمون تعداد ۱۱۲ هزار و ۱۵۴ داوطلب متقاضی شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در عصر روز جمعه در ۳۶۵ شهرستان و بخش کشور ۱۷ کشور خارجی و ۴۶۳ حوزه امتحانی برگزار گردید.

انتشار سوالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاص گروه‌های آزمایشی پنج گانه ساعت ۱۲ امروز

توکلی با بیان اینکه ۲ ساعت پس از پایان برگزاری آزمون هر گروه آزمایشی سوالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی مربوط بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار داده شده است، افزود:سوالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاص گروه‌های آزمایشی پنج گانه آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ خارج از کشور نیز از ساعت ۱۲ امروز شنبه ۲۳خردادماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

وی ادامه داد:همچنین به منظور ارتقای کیفیت حوزه‌های برگزاری آزمون، پرسشنامه‌ای حاوی ۱۸ سوال برای مراحل مختلف آزمون از مرحله ثبت‌نام تا برگزاری آزمون تهیه شده است و هم‌اکنون نیز بر روی سایت سازمان قرار دارد و لذا کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون می‌توانند از امروز لغایت روز چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به تکمیل پرسشنامه اینترنتی مذکور اقدام نمایند.

آزمون در امنیت کامل برگزار شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه با تاکید بر این که آزمون سراسری ۹۴ در امنیت کامل برگزار شد،اظهار کرد:براساس گزارشات رسیده از حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۴، این آزمون با نظم، کیفیت مطلوب و با امنیت کامل و مطابق برنامه زمانی پیش‌بینی شده برگزار شده است.

اعلام نتایج اولیه تا هفته اول مردادماه

توکلی با بیان اینکه کلید تصحیح سوالات آزمون عمومی و اختصاصی کلیه گروه‌های آزمایشی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۴خردادماه روی سایت سازمان قرار داده می‌شود،گفت:براساس برنامه زمانی اعلام شده، نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون تا هفته اول مردادماه ۹۴ بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.

وی افزود:یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه آزمون، پاسخنامه داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ با رتبه کشوری کمتر از ۷۵۰۰۰ در هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین رتبه کشوری کمتر از ۱۰۰۰۰ در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی برای اطلاع داوطلبان مذکور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود.

اعلام فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور در دهه دوم شهریور ماه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درمورد زمان اعلام نتیج اظهار کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند ضرورت دارد با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن و سایر اطلاعیه‌های سازمان در دهه اول مرداد ماه انتخاب رشته نمایند. فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال ۹۴ در دهه دوم شهریورماه ۱۳۹۴ اعلام می‌شود.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز در نیمه اول مهرماه ۹۴ از طریق سایت سازمان منتشر می‌گردد.فهرست قبول‌شدگان نهایی رشته‌های نیمه متمرکز نیمه اول دی‌ماه ۱۳۹۴ از طریق سایت سازمان اعلام خواهد شد.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید