اعلام جزئیات حذف آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی

 

  رئیس مرکز آزمون دانشگاه  آزاد اسلامی گفت:‌ دانشگاه آزاد اسلامی پس از بررسی های فراوان و گسترده ای در کمیته تخصصی اقدام به  حذف آزمون در مقطع کارشناسی کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در راستای قانون مصوب سال 86 مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف آزمون سراسری دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی پس از بررسی­های بعمل آمده بر روی رشته/محل­های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی در کمیته­ای تخصصی مقرر شد در 5 هزار رشته/محل مقطع کارشناسی این دانشگاه از نیمسال دوم سال جاری پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب صورت گیرد.

 رئیس مرکز آزمون اظهار داشت: این موضوع که طرح حذف آزمون در نیمسال اول و در مقطع کاردانی صورت گرفت، گفت: با توجه به اینکه در مهر ماه امسال آزمون 3466 رشته/محل در مقطع کاردانی حذف گردید، لذا دانشگاه آزاد اسلامی توانسته از مجموع قریب 9000 رشته/محل خود در آزمون سراسری در بیش از 8400 رشته/محل معادل 95% پذیرش بدون کنکور داشته باشد. لذا در مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو در 250 هزار نفر ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از مجموع 270 هزار نفر بصورت بدون آزمون خواهد بود.

اقبالی در ادامه خاطر نشان کرد: این اقدام گامی مثبت در راستای ورود آسان­تر و راحت­تر داوطلبان تحصیل به دانشگاه­های کشور خواهد بود. ضمن اینکه به نظر می­رسد با پذیرش بدون آزمون می­توان داوطلبان را در راستای علایق و استعدادهایشان سوق داد.

اقبالی در خصوص روش پذیرش دانشجو گفت: در این روش سوابق تحصیلی داوطلبان ملاک قرار می­گیرد و هر فرد می­تواند در هر رشته/محلی که می خواهد ثبت­نام کرده و ادامه تحصیل دهد. وی در مورد زمان آغاز ثبت­نام بدون آزمون اعلام کرد: ما آمادگی داریم که از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری به پذیرش دانشجو در این سیستم جدید بپردازیم. ضمن اینکه در این روش داوطلبان می­توانند دوبار در سال و در دو نیمسال برای ثبت نام اقدام کنند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
راهنمای ثبت نام دانش آموزان در مدارس مختلف

رئیس مرکز آزمون در ادامه افزود: متقاضیان می­توانند از نیمه دوم دی ماه با مراجعه به پایگاه ثبت­نام الکترونیکی مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.org   نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر پذیرش بدون آزمون، شامل حال رشته­های علوم پزشکی، دوره­های کارشناسی ارشد و دکتری نخواهد شد، لذا علاقه­مندان تحصیل در گروه پزشکی و رشته­های با آزمون غیرپزشکی می­بایست در آزمون سال 92 که توسط سازمان سنجش برگزار می­شود، شرکت کنند .

اقبالی گفت: لذا دانشگاه آزاد اسلامی در این مورد هیچ آزمون مستقل و جدایی برگزار نخواهد کرد و شیوه پذیرش دانشجو در رشته­های مذکور متعاقباً اعلام خواهد شد.

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “اعلام جزئیات حذف آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *