امسال، یکصد پژوهش سرای دانش آموزی اضافه می شود

school.nojavanhaعلی اصغر فانی در مراسم اختتامیه سی و یکمین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور، افزود: سازمان دانش آموزی، بسیج، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و جمعیت هلال احمر در احیای امور تربیتی تلاش می کنند تا توانمندی ها را به هم افزایی تبدیل کنند.

وی در ادامه، خطاب به مدیران آموزش و پرورش گفت: اگر به دنبال تقویت مهارت های زندگی هستید، شوراهای دانش آموزی را تقویت کنید زیرا دانش آموزان در شوراها انتقاد کردن و پیشنهاد دادن را یاد می گیرند.

فانی افزود: اعتبارات به استان ها ارسال شده تا دارالقرآن ها توسعه پیدا کنند و دانش آموزان با کتب الهی آشنا شوند. برگزاری جشن تکلیف برای پسران در مناطق با جدیت دنبال می شود.

* 100 پژوهشسرای دانش آموزی امسال اضافه خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: در طرح انسداد مبادی بی سوادی از امسال به طور جدی پیگیری می شود و حتی یک دانش آموز از مدرسه باز نمی ماند.

فانی اشاره کرد: از سال آینده دوره اول متوسطه کامل می شود زیرا 85 درصد دانش آموزان را تحت پوشش قرار می دهد.

وی افزود: طرح روستا مرکز باید نسبت به شبانه روزی بودن در الویت قرار بگیرد. اعتبارات روستا مرکزی امسال نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است.

وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: 100 پژوهشسرای دانش آموزی امسال اضافه خواهد شد و کتب پایه چهارم و هشتم که جدید التالیف هستند در دهه آخر شهریور ماه اولین شورای معلمی مدارس تشکیل داده می شود.

منبع :پانا

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
در بخش نوجوانان جشنواره (طلای کثیف) شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.