امین عطایی نوازنده با استعداد در نوجوانی (فیلم)

امین عطایی

امین عطایی در شهر اصفهان متولد و تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان در رشته ریاضی فیزیک در‌‌ همان شهر به پایان رسانید، از سن ۶ سالگی موسیقی را با ساز سنتور نزد مسعود قنبری آغاز کرد و کتاب های دستور سنتور و دوره ابتدایی استاد پایور را نزد ایشان فرا گرفت، وی در سن ۸ سالگی هم فراگیری تار را با ردیف میرزا عبدالله نزد هنرمند گرامی آقای سیاره در اصفهان شروع کرد.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

در سن ۱۰ سالگی به محضر استاد هوشنگ ظریف راه پیدا کرد و تا سن ۱۵ سالگی ردیف موسی خان معروفی و بخش‌هایی از ردیف استاد علی اکبر خان شهنازی و ساخته‌های دیگر اساتید موسیقی را نزد ایشان فرا گرفت، علاوه برآن تواضع و فروتنی و منش انسانی این استاد، همواره الگویی برای شخصیت هنری وی بوده است، در این دوره همزمان از کلاس‌های استاد شهرام میر جلالی در اصفهان استفاده نمود و به فراگیری شیوه تارنوازی در مکتب اصفهان اهتمام ورزید.

امین عطایی در محضر اساتید

ایشان همزمان در کلاس‌های درس استاد کیوان ساکت نیز شرکت نمود و برای یادگیری مبانی دیگر موسیقی دروس سلفژ را نزد آقای ملک خویان در اصفهان آغاز کرد و همزمان از مستر کلاس‌های سلفژ استاد امیر حسین اسلامی که در سال ۱۳۸۳ در اصفهان برگزار می‌شد بهره فراوان برد. به گونه‌ای که هم اکنون نیز مبانی آهنگسازی کنترپوان و هارمونی سلفژ را نزد این استاد ارزشمند در حال فراگرفتن است.

زندگی در شهر اصفهان و علاقه‌مندی به مکتب اصفهان موجب شد، امین عطایی همواره بتواند از راهنمایی و نصایح ارزشمند استادان بزرگ موسیقی ایران، استاد جلیل شهناز و استاد حسن کسایی بهره‌مند گردد. وی هم نشینی با این بزرگان در نوجوانی و تشویق همیشگی آنان را به عنوان نقطه عطفی در زندگی هنری خود می‌داند و فراگیری و لطائف و ظرائف نوازندگی این هنرمندان فرهیخته را همواره در این سالیان با جدیت دنبال کرده است.

امین عطایی در سال ۹۱ در رشته نوازندگی موسیقی دانشگاه تهران پذیرفته شد و هم اکنون در حال تحصیل در مقطع کار‌شناسی موسیقی است. شرکت در کلاس‌های درس این دانشگاه و بهره‌مندی از محضر اساتید بزرگوار در دروس تئوری و عملی موسیقی فرصت ارزشمندی در اختیار وی قرار داد به طوری که هم اکنون ردیف میرزا عبدالله را نزد استاد داریوش طلایی و ردیف استاد علی اکبر خان شهنازی را نزد استاد داریوش پیرنیاکان در حال فراگرفتن است.

امین عطایی در سال ۱۳۸۵ و سن ۱۱ سالگی، از سوی شهرداری تهران دعوت می شود تا در مراسم بزرگداشت استاد «جلیل شهناز» شرکت کرده و به همراه استاد «سعید رودباری» قطعه‌ای از ساخته‌های استاد شهناز را در مایه دشتی اجرا کند که نوازندگی وی در این برنامه مورد استقبال بسیار زیاد حضار از جمله استاد بی‌نظیر آواز «محمدرضا شجریان» قرار می گیرد و پس از این استقبال، ویدئوی وی نیز از سوی شهرداری در فضای مجازی منتشر و با استقبال گسترده هنردوستان روبرو می شود.

 کلیپ های  زیر گوشه ای از این مراسم و اجرای زیبای او است.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آشنایی با بازی های مفید

مصاحبه با هانیا جناب نوجوان موفق در رشته موسیقی

3.1/5 - (7 امتیاز)

1 thoughts on “امین عطایی نوازنده با استعداد در نوجوانی (فیلم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *