, ,
,

کجایی که یادت بخیر

«کجایی که یادت بخیر» عنوان جدیدترین مجموعه طنز نسیم عرب امیری است که به همت انتشارات نیستان منتشر شد.

به گزارش الفِ کتاب، به نقل از فارس، نسیم عرب امیری از انتشار جدیدترین کتابش با نام «کجایی که یادت بخیر» خبر داد و درباره شکل گیری این کتاب گفت: همیشه وقتی می‌خواهم کتاب طنزی را منتشر کنم به این توجه می‌کنم که طنزهای یک مجموعه خط ربط و پیوستگی از لحاظ مضمونی یا شخصیت پردازی و قالب داشته باشد و همیشه از قرار دادن یک تعداد طنز یا شعر طنز در کنار هم و گذاشتن نام کتاب بر آن خودداری کرده‌ام.

وی افزود: طنزهای این مجموعه نیز مانند دو اثر قبلی ام از لحاظ قالب و مضمون به هم مرتبط هستند و کتاب با نتیجه گیری و جمع بندی کار تمام می‌شود. همچنین سعی کردم در انتخاب مضمون سراغ موضوعاتی بروم که در ضمن به روز بودن دارای ماندگاری باشند.

او همچنین درباره طنزهای این کتاب گفت: حتما برای شما هم پیش آمده که گاهی به یاد گذشته‌ها دچار نوعی حسرت شوید. به این حسرت نوستالژی می‌گویند که گاهی حتی جنبه طنز آمیز نیز به خود می‌گیرد. مثلا اگر به آلبوم خانوادگی ده سال گذشته خودتان نگاه کنید بی اختیار از دیدن طرز لباس پوشیدن خود و خانواده تان در ده سال پیش خنده تان می‌گیرد.

عرب امیری اظهار داشت: وقتی به سراغ نوشتن این کتاب رفتم به این یقین رسیده بودم که چقدر بعضی از نوستالژی‌ها جنبه‌های طنز آمیز می‌تواند داشته باشد و استفاده از آنها برای نقد زندگی مدرن می‌تواند مفید باشد چرا که مدرنیته همان اندازه که در این سال‌ها جنبه‌های مثبت داشته جنبه‌های منفی مثل دور شدن خانواده از هم، کمرنگ شدن دوستی‌ها، کاهش آمار کتابخوانی و … داشته است.

او درباره فعالیت‌های اخیر خود نیز به همکاری در نگارش فیلم شکلاتی به تهیه کنندگی ایرج محمدی اشاره کرد که قرار است اولین اکرانش را در جشنواره فیلم کودک داشته باشد و گفت چند سالی می‌شود که در کنار طنز نویسی مکتوب به نگارش فیلمنامه نیز روی آورده ام و به این حوزه علاقه خاصی دارم.

قبل تر از این طنز پرداز دو اثر «کی گفته بخت کچلا بلنده» و «داشت عباس قلی خان پسری» منتشر شده بود و کتاب دیگری با عنوان « نامه به دزد» نیز به زودی از او به همت انتشارات قدیانی منتشر خواهد شد.

این مجموعه طنز در ۱۲۰۰ نسخه و با قیمت ۱۳هزار تومان از طرف انتشارات کتاب نیستان روانه بازار کتاب شد.

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید