ویژگی های کوله پشتی خوب

t ویژگی های کوله پشتی خوب

کوله پشتی یکی از همراهان همیشگی ماست. همه ما برای رفتن به مدرسه به یکی از آنها نیاز داریم. ما نه ماه سال تحصیلی را با هم‌پای محبوبمان به مدرسه می رویم و از آن مراقبت می کنیم. اما آیا از خودتان پرسیده اید چه کسی اولین بار کوله پشتی را اختراع کرد؟

گفته می شود اولین کوله پشتی در سال 1938 دوخته شد. این کوله فقط یک محفظه داشت و برای تفریح از آن استفاده می شد. از این کیف استقبال خوبی شد و مردم در تفریحات و طبیعت گردی های خود از آن استفاده کردند. کوله پشتی نیز مانند سایر اختراعات با گذر زمان پیشرفت کرد و کارایی آن افزایش یافت. امروزه کوله پشتی ها در انواع کاربری ها و با انواع طرح ها و رنگ ها از دوستان صمیمی نوجوان ها هستند.

کوله پشتی

ویژگی های یک کوله پشتی خوب

شاید تعجب کنید و بگویید مگر کوله پشتی باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟ آیا همین که زیبا و جذاب باشد کافی نیست؟ البته ظاهر کوله خیلی مهم است اما ویژگی های دیگری هم هستند که از یک کوله، کوله ای خوب می سازند.

جیب های زیاد

احتمالا همه ما به دنبال کوله ای هستیم که جیب های فراوان داشته باشد چون باعث می شود ظاهری جذاب داشته باشد. این علاقه ما خیلی هم خوب است چون یکی از ویژگی های کوله پشتی مناسب، داشتن جیب های زیاد است. جیب ها به شما کمک می کنند همه وسایلتان را تفکیک کنید و در نهایت راحت تر بتوانید آنها را پیدا و استفاده کنید.

کوله پشتی

زیپ های قفل خور

این روزها همه ما در کوله هایمان موبایل و تبلت و لپ تاپ داریم. پس امنیت کوله برایمان مهم است. بهتر است سراغ کوله هایی بروید که حداقل یکی از جیب های آن دو زیپه باشد. دوزیپه بودن به شما این امکان را می دهد که آن محفظه را قفل بزنید و در نهایت، خیالتان راحت باشد که وسایل داخل کوله در جای امنی هستند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
به نظر شما خط ها باهم موازی هستند؟

اندازه متناسب کوله پشتی

خیلی مهم است کوله ای که انتخاب می کنید ابعاد استانداردی نسبت به اندام‌تان داشته باشد. شاید شما هم کودکان دبستانی را دیده باشید که کوله پشتی های بزرگ می اندازند، آنقدر بزرگ که انگار خودشان دیگر دیده نمی شوند! کوله پشتی وسیله ای است که مدت زمان طولانی همراه شماست و شاید لازم باشد ساعت ها با آن راه بروید. پس اندازه آن باید طوری باشد که حضورش روی دوشتان شما را اذیت نکند. همچنین لازم است از کوله های استفاده کنید که پشت آنها به شکل استاندارد ابردوزی شده است. این باعث می شود وزن وسایل داخل کوله به ستون فقرات شما کمترین فشار را وارد کند.

کوله پشتی

ضد آب بودن

کوله پشتی ها رفیق چهار فصل اند. اگر به روزهایی که باران های شدید می بارد فکر کنید می بینید باید کوله ای انتخاب کنید که ضد آب باشد و یا کمترین جذب آب را داشته باشد. پس در هنگام خرید، به جنس آن توجه کنید. برخی از برندهای معروف تولید کوله خودشان به فکر افتاده اند و کاوری که جنس آن ضدآب است برای کوله ها دوخته اند. جیب کوچکی در زیر کوله قرار دارد که این کاور در آن قرار می گیرد و از همانجا با قفلی نگه داری می شود. فقط کافی است زمانی که باران می بارد کاور را روی کوله تان بکشید و با خیال راحت به پیاده روی در یک روز بارانی زیبا ادامه بدهید.

کوله های عجیب

اکنون به موضوع ابتدای صحبت مان برمی‌گردیم. کوله پشتی های عجیب! درست است که برخی از آنها ممکن است طراحی استاندارد نداشته باشند اما ظاهری بامزه و جذاب دارند. در ادامه به چند مورد از این کوله ها نگاه می کنیم.

کوله پشتی
t ویژگی های کوله پشتی خوب
کوله پشتی
کوله پشتی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بزرگ ترین مجسمه پرنده در جهان

امتیاز به این نوشته

‫5 نظر ارسال شده در “ویژگی های کوله پشتی خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *