معرفی انیمه مرد اره ای (Chainsaw Man)

معرفی انیمه مرد اره ای

دنیای انیمه‌ها، مثل یک دریای بی‌کران است؛ هرچقدر در آن بگردید، باز هم چیزهای تازه پیدا خواهید کرد و هیچ وقت هم نمی‌تواند انتهایش را کشف کنید. اگر دوست دارید پا در این دنیا بگذارید و جهانی تازه با کلی تجربه‌های جدید پیش روی خود داشته باشید، پیشنهاد ما به شما، شروع کار با انیمه «مرد اره‌ ای» است.

انیمه مرد اره ای، یکی از بهترین انیمه‌های دو سه سال اخیر است و توانسته محبوبیت بسیاری بین طرفداران انیمه کسب کند. داستان و گرافیک فوق‌العاده جذاب، همگی از دلایل استقبال از اینمه هستند. اگر دوست دارید تماشای انیمه را با یک محصول درجه یک و بی‌نقص شروع کنید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را حتما مطالعه کنید. در جدول زیر می‌توانید مشخصات این انیمه را مشاهده فرمایید.

مشخصات انیمه مرد اره ای

ژانراکشن – کمدی - ترسناک
بازه سنیبالای 17 سال
اقتباسبر اساس مانگایی از تاتسوکی فوجی موتو
امتیاز8.5 در IMDB – 8.6 در MAL
تعداد قسمت‌ها12 اپیزود
نویسندههیروشی سکو
کارگردانریو ناکایاما
موسیقیکنسوکی اوشیو
شبکه پخشTXN

داستان انیمه مرد اره ای

مثل بسیاری از انیمه‌های دیگر، انیمه مرد اره‌ای نیز داستان تقابل بین انسان‌ها و شیاطین را بازگو می‌کند.

اما این بار شیاطین متفاوت از دیگر داستان‌ها هستند؛ در داستان انیمه مرد اره‌ای، شیاطین را خود انسان‌ها به وجود می‌آورند، شیاطین داستان ما از ترس‌های انسان متولد می‌شوند، از ترس انسان‌ها قدرت می‌گیرند و از طرفی حتی ممکن است بین انسان‌ها زندگی کنند؛ با آن‌ها حتی سر یک سفره بنشینند و با آن‌ها قرارداد همکاری نیز امضا کنند!

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی بهترین انیمه های اکشن تمام دوران

انسان‌های شرور ممکن است از قدرت شیاطین استفاده کنند، اما همیشه افراد صلح‌جویی نیز وجود دارند که کارشان مبارزه با شیاطین و از بین بردن آن‌ها است.

دنجی، قهرمان داستان ما نیز از همین افراد است. زندگی دنجی بسیار پیچیده است؛ او به رئیس یاکوزا بدهکار است و نه فقط با شیاطین، که باید با نیروهای یاکوزا نیز سر و کله بزند.

زندگی دنجی یک جهنم به تمام معناست و او در این میان سعی دارد تا بتواند مثل تمام جوان‌های عادی دیگر زندگی کند. اما خب چندان در این کار موفق نیست.

اما داستان سرنوشتی تلخ دارد؛ او که دیگر تاریخ مصرفش برای یاکوزا تمام شده، عاقبتی تلخ را تجربه می‌کند و  کشته می‌شود.

اما این مرگ، با سگ دنجی به تعویق می‌افتد. دنجی سگی به اسم پوچیتا دارد که به نیروی اره برقی شیطانی مجهز است. به علت قراردادی که بین دنجی و سگش وجود دارد، پوچیتا وارد بدن دنجی شده و به همین دلیل، داستان تازه برای این دو آغاز می‌شود و ماجراهای جدیدی را پیش رویشان می‌گذارد.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین انیمه های اکشن

شخصیت‌های انیمه مرد اره ای

یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت انیمه مرد اره‌ای، شخصیت‌‌های آن است. در این انیمه، هر شخصیت داستان مربوط به خودش را دارد و هرکدام نیز به شکل خودشان مرموز و اسرارآمیز هستند. هر بعد از شخصیت کاراکترها در طول داستان برای بیننده روشن می‌شود و همین جاست که همه حسابی جذب این انیمه و داستان خاص آن می‌شوند. از مهم‌ترین شخصیت‌های داستان مرد اره‌ای می‌توان به این افراد اشاره کرد:

دنجی، مرد اره ای

شخصیت اصلی داستان است و نوجوانی که از زندگی عادی خود فاصله گرفته و به یک شیطان‌کش تبدیل شده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی 18 فیلم انیمه سینمایی برتر در کل تاریخ

دنجی در انیمه مرد اره ای

پوچیتا، شیطان اره برقی

پوچیتا، قلب تپنده دنجی است. بعد از مرگ دنجی، پوچیتا قلب خودش را به دنجی اهدا می‌کند و مرد اره ای از همینجا متولد می‌شود.

پوچیتا، شیطان اره برقی در انیمه مرد اره ای

ماکیما، رهبر شیطان‌کش‌ها

دختری جوان و زیبا، اما فوق‌العاده مرموز. او در ظاهر بسیار متین و آرام و مهربان است؛ اما در باطن او اسرار بسیاری برای کشف وجود دارد.

ماکیما، رهبر شیطان‌کش‌ها در انیمه مرد اره ای

آکی هایاکاوا، مربی دنجی

آکی را می‌توان یکی از دوستان دنجی دانست. او در تمام ماموریت‌ها در کنار دنجی است. هرچند که در ابتدا با او سرد بوده، اما رفته‌رفته او را مثل خانواده می‌بیند.

مربی دنجی در انیمه مرد اره ای

پاور، شیطان خون

پاور هم درست مثل دنجی، دورگه انسان و شیطان است. او با دنجی همکار است و در تیم شیطان‌کشی ماکیما، مشغول به کار است.

پاور، شیطان خون در انیمه مرد اره ای

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین انیمه های کمدی

نقاط قوت و ویژگی‌ها انیمه مرد اره ای

شاید بتوان گفت مهم‌ترین چیزی که می‌خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم، همین بخش است. مهم‌ترین چیزی که باعث شده انیمه مرد اره‌ای تا به این اندازه محبوب شود و مورد استقبال بیننده‌ها قرار بگیرد، نقاط قوت آن است. نقاط قوت این انیمه هم یکی دو تا نیست و موارد بسیاری وجود دارد که می‌توان به دلیل وجودشان، انیمه مرد اره ای را ستایش کرد.

اگر از خودتان می‌پرسید که چرا باید انیمه مرد اره ای را تماشا کنیم، ما در جواب این موارد را برای شما نام خواهیم برد:

  • این انیمه، یکی از بهترین انیمه‌ها در ژانر اکشن است و اکشن داستان، مو به تن شما سیخ خواهد کرد.
  • علاوه بر اکشن، درام داستان نیز از بهترین نقاط قوت آن است. در این انیمه هم به موقع خون و خون‌ریزی داریم، هم به موقع کاوش در بین شخصیت‌های داستان و درون آن‌ها.
  • البته نباید از شوخ‌طبعی و طنز داستان نیز گذر کرد؛ انیمه مرد اره ای حتی می‌تواند موجب خنده‌تان نیز بشود.
  • گرافیک این انیمه نیز از دیگر نقاط قوت آن است. آن‌قدر زیبا که حتی ممکن است گاهی تماشای را متوقف کنید و به تماشای تصویر مناظر بپردازید.
  • شخصیت‌پردازی یکی از مهم‌ترین نقاط قوت در این انیمه است. هر شخصیت داستان خودش را دارد و به بهترین شکل ساخته و پرداخته شده است.
  • داستان پر رمز و راز هم از دیگر چیزهایی است که می‌تواند شما را به تماشای این انیمه جذب کند؛ رازهایی که با کشفشان، از حیرت انگشت به دهن خواهید ماند!
  • پیچش‌های داستان یا همان پلات توییست‌ها هم از دیگر نقاط قوت این انیمه هستند که شما را تا ساعت‌ها پای تلویزیون نگه خواهند داشت.
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی بهترین فیلم های میکی موس براساس رتبه بندی

پیشنهاد مطالعه: معرفی بهترین انیمه های سینمایی

کلام آخر

تماشای انیمه مرد اره ای به شدت توصیه می‌شود. اگر راستش را بخواهید، این انیمه بسیار فراتر از چیزی برای سرگرمی است.

با تماشای این انیمه و دقت به مفاهیم آن، درس‌های بسیاری برای زندگی خواهید گرفت. درست به همین دلیل است که می‌گوییم نباید از کنار این انیمه به سادگی عبور کنید و نادیده‌اش بگیرید.

انیمه مرد اره، یکی از بهترین انیمه‌های سال 2022 است و جوایز بسیاری را نیز به خودش اختصاص داده است.

نقاط قوت بسیار و البته کوتاه بودن این انیمه، باعث شده است تا ما آن را به عنوان یکی از بهترین انیمه‌ها برای ورود به این دنیای رنگارنگ و جذاب، به شما نوجوان‌های عزیز معرفی کنیم.

منابع:

imdb

myanimelist

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *