اولین مسابقه‌ی عکاسی رضوی «جاده‌ی ولایت»

 

اولین مسابقه‌ی عکاسی رضوی «جاده‌ی ولایت» عصر روز ۱۳ شهریور با حضور بیش از ۲۱۰ عکاس کودک و نوجوان و جمعی از مدیران کشوری و استانی در شلمچه برگزار شد.اخبار0

 

اولین مسابقه‌ی عکاسی رضوی «جاده‌ی ولایت» هم‌زمان با آیین مراسم نمادین ورود کاروان حضرت امام رضا(ع) در نقطه‌ی صفر مرزی شلمچه با حضور شهروندان خرمشهری و خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و تعداد کثیری از مردم روستاهای شلمچه برگزار شد.
بر اساس این گزارش کاروان حضرت امام رضا(ع) به صورت نمادین در شلمچه متشکل از تعدادی مرد و زن، کودک و نوجوان به همراه شتر و اسب از نقطه صفر مرزی وارد خاک ایران شد و بیش از ۲۱۰ کودک و نوجوان عکاس با عکاسی از این مراسم در اولین مسابقه‌ی عکاسی رضوی «جاده‌ی ولایت» شرکت کردند.در این مسابقه که به همت اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان برگزار شد، کارکنان کانون شهرهای آبادان، خرمشهر، اروندکنار، منیوحی، شادگان و جمعی از کارکنان ستادی کانون استان به عنوان اعضای ستاد برگزاری اولین مسابقه‌ی عکاسی رضوی «جاده‌ی ولایت» در مسجد شهدای شلمچه عکس‌های کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این مسابقه را دریافت می‌کردند. این مسابقه با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، آشنایی و شناخت نسبت به مسیر ورود حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام به ایران و شناسایی استعدادهای برتر عکاسی سراسر کشور در عرصه فرهنگ رضوی برگزار شد و تمامی کودکان و نوجوانان علاقه‌مند سراسر کشور می‌توانستند در آن شرکت کنند.
این مسابقه در سه بخش گروه سنی ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۷ سال برگزار شد و هر عکاس در این مسابقه می‌توانست ۱۰ عکس دیجیتال را به دبیرخانه‌ی این مسابقه تحویل دهد.
به رتبه اول این مسابقه در هر گروه سنی، تندیس جشنواره، لوح تقدیر، بسته فرهنگی، کمک هزینه سفر زیارتی و چاپ اثر در کتاب «عکاسی جاده‌ی ولایت (رضوی)» اهدا خواهد شد
همچنین به رتبه دوم در هر گروه سنی نیز تندیس جشنواره، لوح تقدیر، بسته فرهنگی، کمک هزینه سفر زیارتی و چاپ اثر در کتاب «عکاسی جاده‌ی ولایت (رضوی)» اهدا خواهد شد.
جایزه رتبه سوم هر گروه سنی این مسابقه نیز تندیس جشنواره، لوح تقدیر، بسته فرهنگی، کمک هزینه سفر زیارتی و چاپ اثر در کتاب «عکاسی جاده‌ی ولایت (رضوی)» اعلام شده است.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دانش آموزان استان گیلان مقام اول جشنواره بازی های بومی، محلی دختران را کسب کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *