اکتشاف عجیب در مجسمه باستانی بودا

بودا

مومیایی در مجسمه بودا کشفی است که اخیرا اتفاق افتاده است. به تازگی در مجسمه باستانی بودا که در موزه‌ی Drents هلند واقع شده چیز عجیب و غریبی کشف شده است: درون این مجسمه یک مومیایی وجود دارد. اولین بار که این مجسمه به این موزه در کشور هلند انتقال داده شد هیچ کس درباره این مومیایی چیزی نمی‌دانست اما بعد از تحقیقات بیشتر، محققان متوجه شدند که این مجسمه بدن یک راهب بودائی را در خود جای داده است.

تصویری از مومیایی در مجسمه بودا

محققان این مجسمه را به مرکز پزشکی Meander انتقال دادند تا روی آن تصویربرداری سی تی یا سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری انجام دهند. آن‌ها امیدوار بودند بتوانند یک تصویر واضح و روشن از مومیایی در مجسمه بودا تهیه کنند. در ادامه می‌توانید عکسی از مجسمه – مومیایی را مشاهده کنید.

این مجسمه‌ی بودائی در موزه‌ی  Drents هلند نگهداری می شود .

کارشناسان موزه فکر می‌کردند که این تنها یک مجسمه است؛ اما هم‌اکنون متوجه شده‌اند که این مجسمه مومیایی یک استاد بودائی به نام Liuquan را در درون خود جای داده است.

مجسمه و مومیایی درون آن در یک حالت عمیق مراقبه قرار دارند.

Liuquan  یکی از اعضای مدرسه چینی مراقبه بود. 

به منظور تهیه‌ی تصویری روشن و مشخص از مومیایی در مجسمه بودا کارشناسان مرکز پزشکی Meander روی مجسمه تصویربرداری سی تی یا سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری انجام دادند.

حروف باستانی در کنار مومیایی در مجسمه بودا

محققان در داخل مومیایی (جایی که زمانی اندام‌های او قرار گرفته بود) تکه‌هایی از کاغذهای قدیمی یافته‌اند که روی آن‌ها حروف مربوط به زبان چینی باستانی نوشته شده است. هنوز هیچ توضیح کاملی در مورد این نوشته‌ها ارائه نشده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نوروز در کشور آذربایجان

مجسمه‌ی استاد Liuquan تنها مومیایی بودائی چینی در دسترس در غرب است که می‌توان از آن برای انجام تحقیقات مختلف استفاده کرد. به همین دلیل، این مجسمه یک نمونه مصنوعی جذاب و مهم برای مطالعه‌ی دانشمندان است.

مومیایی در مجسمه بودا

کشف مومیایی استاد Liuquan برای افرادی که به آداب و رسوم بودائی علاقه‌مند هستند بسیار جالب و هیجان‌انگیز است. مطمئناً این کشف تنها شروع اکتشافات بعدی است.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *