, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یکی از سالم ترین تفریحات، گشت و گذار در طبیعت است چون هم آرامش بخش روح شماست و هم در اردو شما می توانید تجربه هایی کسب کنید که شاید در زندگی خانوادگی هرگز موفق به کسب آن نشوید. توجه داشته باشید که همین تفریحات فردی خطراتی هم به همراه دارد اما اگر شما آمادگی کافی را در زمینه های مختلف داشته باشید هیچ اتفاق ناگواری برای شما نخواهد افتاد. بنابراین ما در این بخش سعی خواهیم کرد شما را با جنبه های مختلف مهارت هایی آشنا کنیم تا اگر در جایی نیاز شد شما از این آموزش ها نیز بهره کافی را ببرید.

اگر شما به منطقه ای جنگلی برای اردو رفتید و به جهت عدم آشنایی با منطقه و یا کنجکاوی در سرکشی به نقاط مختلف جنگل باعث شد که شما از راه اصلی منحرف شده و مسیر را گُم کنید اولین و اصلی ترین قدم رعایت خونسردی و رعایت اقدامات ایمنی است.

به نکاتی که در زیر متذکر می شویم دقت کنید:

۱- اگر برای اولین بار است که به منطقه ای جنگلی یا کوهستانی می روید حتما از کتابچه های راهنما یا رایانه کمک بگیرید و مختصری راجع به آب و هوا، محیط، گیاهان و حیوانات محلی منطقه تحقیق کنید و مطمئن باشید این کار شما را در پیدا کردن راه بسیار کمک خواهد کرد.

اردو راهنما

۲- هنگام جدا شدن از گروه حتما فرد یا افرادی را از مسیر رفتن خود مطلع کنید تا اگر احتمالا در بازگشت شما تاخیری پیش آمد، آنان بتوانند سریع از نیرو های کمکی برای یافتن شما کمک بگیرند.

اردو راهنما

۳- حتی الامکان وسایل اولیه ای مثل چاقو، کبریت، قطب نما، سوت، یک پتوی سبک مسافری، یک قوطی کنسرو، مقداری آب، بیسیم یا تلفن همراه و مقداری از وسایل کمک های اولیه مثل چسب زخم، باند و مواد ضد عفونی کننده به همراه خود داشته باشید.

اردو راهنما

۴- هرگز هراسان و عصبانی نشوید و خونسردی خود را حفظ کنید چون در صورت هراسان شدن تصمیم گیری صحیح از شما سلب شده و نمی توانید درست عمل کنید. سپس نفس عمیقی بکشید و ذهن خود را متمرکز کنید.

اردو راهنما

۵- هر جا که هستید و احساس کردید مسیر را گُم کردید همان جا بمانید و در اولین قدم یک علامت که از دور قابل دیدن باشد، مثل توده ای از لباس یا سنگ، یک ورق کاغذ یا هر چیزی که از راه دور قابل دید باشد به وجود آورید.

اردو راهنما

مهم ترین نکته این است که جهت ها را بشناسید. خورشید از طرف شرق طلوع و در غرب غروب می کند. عقربه های قطب نما درست مثل یک ساعت عمل می کنند مثل عدد ۱۲ در بالای ساعت همان شمال است و نقطه مقابل آن در پایین جنوب را نشان می دهد. در نتیجه نقطه سمت راست، غرب و نقطه سمت چپ، شرق را نشان می دهد. برای مثال اگر اواخر بعدازظهر است خورشید سمت راست شماست یعنی غرب.

۶- یک جا بمانید. ماندن در یک جا اولا شانس یافتن شما را بیشتر می کند، دوما باعث کاهش مصرف انرژی شما می شود و همچنین کمک می کند در مصرف آب آشامیدنی و غذای شما نیز صرفه جویی شود.

اردو راهنما

۷- سعی کنید در جای امنی که باعث آتش سوزی نشود به وسیله چوب درختان مقداری آتش روشن کنید. با این کار دو مقصود را دنبال می کنید اولا از خطر سرما و بعضا حیوانات وحشی در امان می مانید و دوما دودی که از آتش متصاعد می شود باعث می شود افرادی که در پی شما هستند راحت تر به مکان اسکان شما دسترسی پیدا کنند.

اردو راهنما

۸- در پی یافتن یک منبع آب برای زنده ماندن باشید. شما ممکن است بدون غذا بتوانید مدتی تحمل کنید اما شانس زنده ماندن بدون آب بسیار کم خواهد بود.

اردو راهنما

۹- برای این که از خطر ابتلا به بیماری های ویروسی شناور در آب چشمه ها در امان بمانید سعی کنید قبل از مصرف، آب آشامیدنی را بجوشانید. اگر کتری در دسترس نداشتید می توانید از قوطی خالی کنسرو برای این کار استفاده کنید.

اردو راهنما

۱۰- بسته به نوع مکانی که در آن هستید سعی کنید سر پناهی برای خود درست کنید. با این کار شما می توانید از آفتاب سوختگی، گزیدگی ها و خطر حیوانات وحشی در امان بمانید.

اردو راهنما

۱۱- در شرایط عادی آب و هوایی یک فرد می تواند تا سه هفته بدون غذا زنده بماند. اگر در پی یافتن غذای مناسب هستید توجه داشته باشید که از غذاهای سالم جنگلی مثل میوه ها استفاده کنید و قبل از استفاده مطمئن شوید که از گزند حشرات در امان مانده باشند تا باعث مسمومیت شما نشوند.

اردو راهنما

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید