این اکسسوری ها به بدنتان ضرر می رسانند

خوش تیپ بودن خوب است اما واقعا گاهی ارزشش را ندارد که به خاطر آن سلامتتان را به خطر بیاندازید. اگر نمی دانید که چه چیزهایی در زمینه مد و فشن به بدنتان آسیب می رساند، به فهرستی که در اینجا برایتان آورده ایم، نگاهی بیاندازید.
زمانی که می خواهید لباسی را برای پوشیدن انتخاب کنید، آن قدر غرق زیبایی ظاهرتان می شوید که یادتان می رود سلامتیتان هم در انتخابتان تاثیرگذار است. اگر تا به حال به سلامتیتان در انتخاب لباسی که به تن می کنید، توجهی نمی کردید، حال زمان آن است در انتخاب هایتان تجدید نظر کنید زیرا لباس ها و اکسسوری هایی هستند که می توانید به سلامت بدن شما آسیب برسانند.

به عنوان مثال  همه ما دوست داریم که یک کفش پاشنه بلند به پا کنیم و همیشه قد بلندتر به نظر آییم اما این را هم باید در نظر بگیرید که پوشیدن این نوع کفش در دراز مدت به پاها آسیب می رسانند.خوش تیپ بودن خوب است اما واقعا گاهی ارزشش را ندارد که به خاطر آن سلامتتان را به خطر بیاندازید. اگر نمی دانید که چه چیزهایی در زمینه مد و فشن به بدنتان آسیب می رساند، به فهرستی که در اینجا برایتان آورده ایم، نگاهی بیاندازید.

شلوار جین تنگ

شلوار جین یکی از محبوب ترین مدل های لباس از گذشته تا کنون بوده است اما این را بدانید که شلوارهای تنگ به شکمتان فشار آورده و موجب ورم های شکمی و حتی در برخی موارد به عفونت رحم نیز منجر می شود. پس تا جایی می توانید از شلوارهای راحت تر دیگری استفاده کنید.

کفش پاشنه بلند

اگر قرار باشد از لباس ها و اکسسوری های سخت و طاقت فرسا فهرستی تهیه کنیم، کفش های پاشنه بلند در ابتدای لیست قرار دارند. این مدل کفش از آن جهت که به قوزک پای شما فشار می آورد، برای بدنتان مضر است. مطالعه ای در دانشگاه کارولینا ثابت کرده که پوشیدن کفش های پاشنده بلند به مدت طولانی ماهیچه های قوزک پا را ضعیف کرده و پس از آن به دیگر قسمت های پا و حتی کمر نیز آسیب می رساند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تست شخصیت شناسی: کیفتان را چگونه نگه می‌دارید؟

شکم بند

امروزه بستن شکم بند در میان زنان بسیار رایج شده است اما آیا واقعا ارزشش را دارد؟ پوشیدن شکم بند در دراز مدت، ماهیچه های شکم را ضعیف کرده و در تنفس شما مشکل ایجاد می کند و حتی موجب تولید رفلکس اسید می شود. به علاوه هیچ دلیل قانع کننده ای برای این که شکم بندها دور کمرتان را کوچک می کنند، وجود ندارد. پس بهتر است دور آن ها را خط بکشید.

گوشواره های سنگین

گوشواره های سنگین از آن جهت که موجب کشیده شدن نرمی گوش می شوند، ضرر دارند. گوشواره های فلزی ارزان قیمت که کیفیت بالایی ندارند نیز می توانند منجر به آلرژی شوند.

کفش های تخت

شاید فکر کنید که کفش های پاشنه بلند برای سلامت پاها مضرند پس حتما کفش های تخت گزینه مناسبی هستند اما اشتباه می کنید. کفش های تخت یا همان کفش های مدل باله، به اندازه کفش های پاشنه دار به بدن آسیب می رسانند.

کیف سنگین

شاید فکر کنید که برای حمل وسایل زیاد و سنگینتان بهترین گزینه کیف های بزرگ باشند اما در واقع شما بدترین گزینه را انتخاب کرده اید. اگر چه کیف های بزرگ و جادار چشم گیر و جذاب هستند اما به بدن شما آسیب می رسانند. اگر به یک سمت بدنتان فشار بیش تری نسبت به سمت دیگر بدنتان وارد آید، نه تنها به ماهیچه هایتان فشار می آید بلکه تعادلتان را نیز بهم می زند.

شلوارهای فاق بلند

شلوارهای فاق بلند از آن جهت که به شکم فشار می آورند، برای بدن مضرند. به علاوه در تنفس شما اختلال ایجاد خواهند کرد، طوری که ماهیچه هایتان را تنبل کرده و تنفستان را نامنظم می کند.در نهایت، اگر چه پوشیدن لباس های مختلف بسیار هیجان انگیز است اما بهتر است قبل از انتخاب لباسی که می خواهید بخرید و در دراز مدت به تن کنید، بیش تر بیاندیشید تا به سلامت بدنتان آسیب نزند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
راه های رسیدن به سلامتی اینجاست!

behdasht.news

عوارض استفاده از لباس‌ها و زیور آلات مد روز

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *