, ,
,

راه رفتن سریع (1)

براساس یک مطالعه، اضافه کردن ۱۵۰ دقیقه راه رفتن سریع به فعالیت‌های هفتگی شما، می‌تواند ۳ تا ۴ سال به عمرتان اضافه کند. اما ورزش، تنها کلید داشتن یک زندگی طولانی نیست. به اعتقاد محققین، اگر در دوره میانسالی دارای قلب سالمی باشید در مقایسه با میانسال هایی که مشکل قلبی دارند، ۱۴ سال طولانی تر زندگی خواهید کرد.
قدم زدن به تجهیزات خاص و مهارت های ورزشی نیاز ندارد، اما سلامتی را به شما هدیه می‌کند: از کمک به کاهش وزن و بهتر کردن خلق و خوی شما گرفته تا کنترل دیابت و کاهش فشار خون. براساس یک مطالعه، اضافه کردن ۱۵۰ دقیقه راه رفتن سریع به  فعالیت‌های هفتگی شما، می‌تواند ۳ تا ۴ سال به عمرتان اضافه کند. 
سلامت قلب در میان‌سالی باعث افزایش طول عمر می‌شود
ورزش، تنها کلید داشتن یک زندگی طولانی نیست. به اعتقاد محققین، اگر در دوره میانسالی دارای قلب سالمی باشید در مقایسه با میانسال‎هایی که مشکل قلبی دارند، ۱۴ سال طولانی‎تر زندگی خواهید کرد.
عوامل خطری که برای افزایش طول عمر مورد بررسی قرار گرفتند، عبارت بودند از: فشار خون، کلسترول، دیابت و وضعیت سیگار کشیدن. خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در طول عمر افراد به شدت با وجود دو یا چند مورد از این عوامل مرتبط است.
محققان می‌گویند: افرادی که فاکتورهای خطرناک کم تری دارند، طول عمر بیش تری خواهند داشت. ما باید هر کاری که می‌توانیم برای حفظ سطح بهینه عوامل خطر انجام دهیم، تا خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهیم و شانس زندگی طولانی‌تر و سالم‌تر را برای خود افزایش دهیم.

عوامل موثر در سلامت مادام‌العمر قلب عبارتند از:
– عدم اعتیاد به سیگار و یا ترک کردن آن
– شاخص توده بدنی/ BMI سالم 
– حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی در هفته
– فشار خون پایین تر از ۱۲۰/۸۰
– قند خون کمتر از ۸۰/۱۲۰
– گلوکز ناشتای کم تر از ۱۰۰ میلی‌گرم/ دسی‌لیتر
– کلسترول کم تر از ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر
– رژیم غذایی روزانه شامل حداقل چهار‎و یک‎دوم فنجان میوه ها و سبزیجات و سه وعده ۳۰ گرمی از غلات کامل، حداقل دو وعده ماهی ۱۰۰ گرمی ماهی در هفته؛ کم تر از ۱۵۰۰ میلی گرم سدیم در روز؛ و حدود ۱ لیتر(نه بیشتر) نوشیدنی های شیرین در هفته.

مسابقه.سایت نوجوان ها

یاداشت سردبیر:

با تشکر فراوان از خانم مهسا شریفیان مقدم که این مطلب را برای ما ارسال کردند.

behdashtnews.ir

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید