, ,
,

جشنواره.سایت نوجوان ها (1)بازارچه کارآفرینی دانش‌آموزی در جشنواره استانی نوجوان خوارزمی روز شنبه با حضور دانش‌آموزان دوره متوسطه اول در مدرسه دخترانه اویسی ناحیه ۲ آموزش و پرورش یزد گشایش یافت.

به گزارش کودک پرس، در این بازارچه یکروزه در ۱۱۳ غرفه ۲۸۱ دانش آموز نسبت به عرضه و فروش دست ساخته های خود شامل اسباب بازی، کار با چوب و فلز، آشپزی، خیاطی، گلدوزی و عروسک دوزی اقدام کردند.

مسئول آموزش دور اول مقطع متوسطه ناحیه ۲ یزد گفت: این جشنواره در چهار سطح مدرسه ای، شهرستانی، استانی و کشوری برای چهارمین سال پیاپی و در قالب ۶ محور برگزار می شود.

مجید نصیرزاده در حاشیه این جشنواره افزود: از هر مدرسه یک گروه دانش آموزی انتخاب و به مرحله استانی معرفی می شود.

وی خاطر نشان کرد: کارآفرینی و بازارچه کار و فناوری، دست سازه ها، ایفای نقش و زبان انگلیسی، تصویر نویسی ادبیات فارسی، فعالیت های آزمایشگاهی و پژوهش و تحقیق از محورهای برگزاری این جشنواره است.

به گفته این مسئول، ایجاد ارتباط بین مدرسه و بازار اشتغال، آشنایی دانش آموزان با مراحل مختلف صنعت از تولید یک محصول تا بازاریابی و فروش آن و کمک به مهارت آموزی و حرفه آموزی از اهداف برگزاری جشنواره است.

نصیرزاده همچنین رشد و پرورش خلاقیت دانش آموزان و ایجاد زمینه مناسب در مدارس با همکاری دبیران برای نشان دادن ظرفیت ها را از دیگر اهداف آن ذکر کرد.

همچنین سرگروه درس کارو فناوی مدارس استان یزد گفت: برگزاری این جشنواره و برپایی بازارچه در تمام مدارس دور اول دخترانه و پسرانه مقطع متوسطه در استان برگزار می شود.

فاطمه دهقان افزود: برگزاری این بازارچه بستری مناسب است تا دانش آموزان آثار، محصولات و دست سازه های خود را به صورت مستقیم در معرض فروش قرار دهند.

وی تصریح کرد: رویکرد مهارت آموزی جزو سیاست های اصلی آموزش و پرورش و درس کار و فناوری است که با همکاری مدارس و فعالیت دانش آموزان انجام می شود.

همچنین مدیر مدرسه دخترانه اویسی گفت: همکاری خانواده ها با فرزندان خود در برپایی بازارچه در سال جاری بسیار خوب و با استقبال و بازدید مواجه بوده است.

شمسی مطهری زاده افزود: یادگیری حداقل یک مهارت در مدرسه در قالب درس کار و فناوری جزو اهداف اصلی برگزاری جشواره خوارزمی و بازارچه دانش آموزی است .

وی خاطر نشان کرد: در پایان جشنواره چند غرفه برتر در این مدرسه مشخص و تقدیر می شوند و همچنین غرفه برتر به مرحله استانی راه خواهد یافت. استان یزد ۲۵۰ هزار دانش آموز و هزار و ۸۰۰ مدرسه دارد.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید