بازارچه دانش‌آموزی جشنواره خوارزمی در یزد گشایش یافت

جشنواره.سایت نوجوان ها (1)بازارچه کارآفرینی دانش‌آموزی در جشنواره استانی نوجوان خوارزمی روز شنبه با حضور دانش‌آموزان دوره متوسطه اول در مدرسه دخترانه اویسی ناحیه ۲ آموزش و پرورش یزد گشایش یافت.

به گزارش کودک پرس، در این بازارچه یکروزه در ۱۱۳ غرفه ۲۸۱ دانش آموز نسبت به عرضه و فروش دست ساخته های خود شامل اسباب بازی، کار با چوب و فلز، آشپزی، خیاطی، گلدوزی و عروسک دوزی اقدام کردند.

مسئول آموزش دور اول مقطع متوسطه ناحیه ۲ یزد گفت: این جشنواره در چهار سطح مدرسه ای، شهرستانی، استانی و کشوری برای چهارمین سال پیاپی و در قالب ۶ محور برگزار می شود.

مجید نصیرزاده در حاشیه این جشنواره افزود: از هر مدرسه یک گروه دانش آموزی انتخاب و به مرحله استانی معرفی می شود.

وی خاطر نشان کرد: کارآفرینی و بازارچه کار و فناوری، دست سازه ها، ایفای نقش و زبان انگلیسی، تصویر نویسی ادبیات فارسی، فعالیت های آزمایشگاهی و پژوهش و تحقیق از محورهای برگزاری این جشنواره است.

به گفته این مسئول، ایجاد ارتباط بین مدرسه و بازار اشتغال، آشنایی دانش آموزان با مراحل مختلف صنعت از تولید یک محصول تا بازاریابی و فروش آن و کمک به مهارت آموزی و حرفه آموزی از اهداف برگزاری جشنواره است.

نصیرزاده همچنین رشد و پرورش خلاقیت دانش آموزان و ایجاد زمینه مناسب در مدارس با همکاری دبیران برای نشان دادن ظرفیت ها را از دیگر اهداف آن ذکر کرد.

همچنین سرگروه درس کارو فناوی مدارس استان یزد گفت: برگزاری این جشنواره و برپایی بازارچه در تمام مدارس دور اول دخترانه و پسرانه مقطع متوسطه در استان برگزار می شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عکس گوشی تلفن همراه، شکارچی خرس قهوه ای را لو داد

فاطمه دهقان افزود: برگزاری این بازارچه بستری مناسب است تا دانش آموزان آثار، محصولات و دست سازه های خود را به صورت مستقیم در معرض فروش قرار دهند.

وی تصریح کرد: رویکرد مهارت آموزی جزو سیاست های اصلی آموزش و پرورش و درس کار و فناوری است که با همکاری مدارس و فعالیت دانش آموزان انجام می شود.

همچنین مدیر مدرسه دخترانه اویسی گفت: همکاری خانواده ها با فرزندان خود در برپایی بازارچه در سال جاری بسیار خوب و با استقبال و بازدید مواجه بوده است.

شمسی مطهری زاده افزود: یادگیری حداقل یک مهارت در مدرسه در قالب درس کار و فناوری جزو اهداف اصلی برگزاری جشواره خوارزمی و بازارچه دانش آموزی است .

وی خاطر نشان کرد: در پایان جشنواره چند غرفه برتر در این مدرسه مشخص و تقدیر می شوند و همچنین غرفه برتر به مرحله استانی راه خواهد یافت. استان یزد ۲۵۰ هزار دانش آموز و هزار و ۸۰۰ مدرسه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *