, ,
,

shams.nojavanhaبا رونق گرفتن نگارش رمان‌های چندجلدی کودکانه، محمدرضا شمس از نگارش رمان‌هایی با محوریت شخصیت «حسن کچل» خبر داد.

این نویسنده کودکان و نوجوانان به خبرنگار ادبیات و نشر ایسنا‌ گفت: اخیرا مجموعه‌ای سه‌جلدی با شخصیت حسن کچل نوشته‌ام که ماجرای آن با الهام گرفتن از داستان حسن کچل در سه جلد «پهلوان پشه»، «سرزمین دیوها» و «دختر شاه فرنگ» پیش می‌رود.

او افزود: قصه این ماجرا همان قصه حسن کچل معروف است که اگرچه تنبل است ولی به شدت خوش‌شانس است. حسن کچل که در این مجموعه به سبب کشتن هفت پشه به «پهلوان پشه» خوانده شده در جریان حوادث یک به یک به موفقیت‌هایی دست می‌یابد و این موفقیت‌ها نظر حاکم شهر را به او جلب می‌کند. حاکم بر آن می‌شود تا با کمک حسن کچل به کشورگشایی بپردازد اما حسن کچل به بهانه جلوگیری از افتادن کوه دماوند فرار می‌کند و در دو جلد بعدی ضمن کسب دانش و تجربه بیش‌تر، در کنار خوش‌شانسی‌اش می‌تواند به پادشاهی برسد.

شمس همچنین مجموعه سه‌جلدی دیگری را با محوریت دختران افسانه‌ ای ایرانی در دست نگارش دارد. «دختر ماه‌پیشیونی»، «دختر نارنج و ترنج» و «دختر گل خندان» سه رمان ۵۰ صفحه‌ ای هستند که در واقع بازآفرینی داستان‌های کهن با شخصیت‌پردازی‌های نوین و پیشامدهای تازه‌اند. تاکنون دو جلد از این مجموعه سه‌جلدی نوشته شده و جلد سوم در دست نگارش است.

این دو مجموعه داستان قرار است توسط  نشر افق راهی بازار شوند.

همچنین «بادبادک قرمز» از تازه نوشته‌های محمدرضا شمس توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان راهی بازار می‌شود. این مجموعه پنج داستان کوتاه را ویژه خردسالان با تصویرگری علی خدایی دربر می‌گیرد. «یک چمدان دریا»، «هشت‌پا» و «بادبادک قرمز» بخشی از داستان‌های این مجموعه هستند.

این نویسنده هم‌اکنون نیز مشغول نوشتن جلد دوم رمان «آمیتیس» ویژه کودکان است. «آمیتیس، دختری که از هیولاها نمی‌ترسید» رمانی چندجلدی است که شمس آن را برای نشر افق در دست نگارش دارد. 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید