بازیگر زنی که بیش از بازیگری به کشاورزی مشغول است!

پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون حدود ۲۰ سال است که بیش از بازیگری به کشاورزی در یکی از روستاهای استان گیلان مشغول است. او همچنین در این سال‌ها علاوه بر تولید محصولات کشاورزی، برای چندین خانوار نیز شغل ایجاد کرده است.

پروانه معصومی درباره تولید و اشتغال گفت: من خیلی خوشحال هستم که می‌توانم این کار را ایجاد کنم. توان این را هم دارم تا این کار را توسعه دهم و افراد بیش تری که فاقد شغل هستند را به‌کار گیرم. اما سرمایه لازم را ندارم. اگر چنین سرمایه‌ای فراهم شود، توان مدیریت برای اشتغال‌زایی را دارم.

او افزود: در این 20 سالی که مشغول کشاورزی هستم، به خوبی این کار را یاد گرفته‌ام. من کسی نیستم که یک جا بروم و فقط استفاده کنم، بلکه اهل کار و تولید هستم. البته آموزش این کارها بسیار راحت است و یک نفر می‌تواند به سادگی کشاورزی را بیاموزد. اما به شرط این که علاقه داشته باشد. همان‌طور که اگر آدم عشق بازیگری داشته باشد، تلاش می‌کند تا به خواسته‌اش برسد، در این زمینه هم باید عاشق باشد تا بتواند کاری کند. خوشبختانه با وجود اینترنت و هم چنین کتاب‌های فراوان، هرکس علاقه‌مند باشد می‌تواند در زمینه کشاورزی فعالیت کند. شما اگر به منزل من در اینجا بیایید، می‌بینید که یک کتابخانه پر از کتاب‌های مربوط به کشاورزی دارم.

این بازیگر هم چنین درباره چگونگی عمل به شعار سال در عرصه سینما هم گفت: به نظر من یکی از کارهایی که در این زمینه می‌توان انجام داد این است که بازیگرانی که واقعا بیکار هستند و نیاز دارند برای بازی در آثار به کار گرفته شوند. این خودش یعنی اشتغال‌زایی. اما اگر دقت کنید می‌بینید که متأسفانه امروز در سینمای ما فقط یک جمع خاصی کار می‌کنند و یک عده زیادی مشکلات مالی دارند اما نمی‌توانند کار کنند.

معصومی درباره فعالیت‌های جدید خود در عرصه بازیگری هم اظهار داشت: پیشنهاد بازی زیاد می‌شود اما آثاری نیستند که من را برای بازی راضی کنند. هر بار که فیلمنامه‌ای می‌رسد درباره بازی در آن با پسرم مشورت می‌کنم، اما به این نتیجه می‌رسیم که نمی‌توانند اهداف من را برآورده کنند.

الف

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نقاشی قصه ها بر کف دست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *