بازی با کفشدوزک های سنگی

بازی با کفشدوزک های سنگی

بازی با کفشدوزک های سنگی هم کاردستی است و هم یک بازی سرگرم کننده که می توانید در طبیعت گردی ها از آن استفاده کنید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل لازم بازی با کفشدوزک های سنگی

سنگ های صاف

رنگ گواش و قلمو

مقداری گچ یا زغال

شیوه ساخت 

برای ساختن این وسیله بازی بسیار ساده عمل کنید. کافیست سنگ های صاف و بزرگی را از فضای طبیعی بیابید. سپس برای شیرین تر شدن بازی می توانید سنگ ها را کاملا شسته و به وسیله ی رنگ گواش و قلمو به دو شکل مختلف طراحی کنید.

مانند تصویر که سنگ ها به شکل زنبور و کفشدوزک طراحی شده اند. یا می توانید از دو نوع سنگ مختلف استفاده کرده و بدون طراحی به همان شکل طبیعی بازی کنید. فقط کافیست هر بازی کن سنگ خود را به نوعی بشناسد.

شیوه بازی

برای این بازی تعداد و سن مطرح نیست و همه ی افراد خانواده می توانند دو به دو در این بازی فکری شرکت کنند. در پایان افراد برنده هر دوره با نفرات برتر گروه بعدی به رقابت می نشینند. هر کدام از بازیکن ها باید 4 عدد سنگ مثل هم داشته باشند.

برای شروع یکی از بازی کن ها در یک شش خانه بزرگ که روی زمین رسم شده اولین سنگ را به نشانه ی شروع می گذارد بازیکن مقابل اولین سنگ را هر قسمتی که مایل بود می گذارد. بازی از گذاشتن دومین سنگ حساس خواهد شد. برنده ی بازی کسی خواهد بود که بتواند 3 سنگ را در یک ردیف عمودی یا افقی یا مورب  از سمت راست یا چپ پشت سر هم ردیف کند .

در این بازی علاوه بر این که بازیکن باید سرعت عمل داشته باشد تا بتواند در کم ترین زمان ردیف سنگ های خود را مرتب کند باید مانع از ردیف شدن سنگ های بازیکن مقابل شود. همین جذابیت فکری بازی را دو برابر خواهد کرد. پس  از بازی و سرگرمی سنگی خود لذت ببرید. 

بازی با کفشدوزک

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
3 مدل انشا درمورد شادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *