با آسیب دیدگی‌های ورزشی چگونه کنار بیاییم؟

آسیب دیدگی ورزشی.سایت نوجوان ها (1)

اگر ورزش کردن را دوست دارید و علاقه دارید در برنامه زندگیتان همیشه ورزش حضور باشد، حتما با مشکل آسیب دیدگی ورزشی روبرو شده اید که البته می‌توان با روش‌های مختلف آسیب دیدگی های ورزشی را زودتر برطرف کرد.

در مواجهه با آسیب‌دیدگی ورزشی ابتدا باید آسیب‌دیدگی خود را بشناسید. ممکن است آسیب‌دیدگی، پیچ خوردگی رباط‌ها یا مفاصل باشد و یا ممکن است عضلات دچار کوفتگی شده باشد. آسیب‌دیدگی‌های ورزشی را می‌توان به سه درجه از نظر شدت، تقسیم کرد. اگر درد خیلی زیادی دارید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا بتوانید ریکاوری کامل داشته باشید و سلامت خود را باز یابید. اما در صورتی که آسیب‌دیدگی شدت کم تری داشته باشد می توانید برخی درمان‌ها را خانه انجام دهید.  روش‌های زیر باعث کاهش تورم عضو آسیب دیده و به افزایش سرعت ریکاوری می‌شود:

جلوگیری از آسیب‌دیدگی بیش تر

محدود کردن فعالیت از 48 تا 72 ساعت بعد

یخ گذاشتن بر روی عضو آسیب دیده برای 15 تا 20 ‌دقیقه این کار را در هر 60 تا 90 ‌دقیقه یک بار تکرار کنید.

کمپرس کردن مکان آسیب دیده با باند و یا دیگر ابزار کمک‌های اولیه

مکان آسیب دیده را بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا تورم کم تر شود. در مرحله بعد به آرامی بدن را حرکت دهید و ورزش‌های با شدت کم انجام دهید. بدین شکل کم کم به فعالیت عادی باز می گردید.

با توجه به این که کجای بدن آسیب دیده باشد می‌توانید بعد از مدتی ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دوچرخه‌سواری و یا شنا نیز انجام دهید. بهتر است با یک فیزیوتراپ در تماس باشید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
حرکات دوست داشتنی یوگا برای نوجوانان

آن چه که نباید انجام دهید این است که با درد ورزش کنید. درد در بدن نشان دهنده این است که باید آسیب را جدی بگیرید و به آن توجه کنید.

mosabeghe

ایسنا

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *