با انواع خنده و معنای هر یک از آن‌ها آشنا شوید

انسان‌ها این توانایی را دارند که یک خنده را از فاصله‌ای به اندازه‌ یک زمین فوتبال تشخیص دهند. این ویژگی تکاملی به این دلیل به وجود آمد تا انسان بتواند دوست را از دشمن تشخیص دهد. اما خنده‌ها راز‌های پنهانی در خود دارند که باید رمزگشایی شوند. انسان‌ها با استفاده از خنده هایشان احساسات شان را ابراز می‌کنند، مخفی می‌کنند یا حتی طور دیگری نشان می‌دهند. در ادامه می‌خواهیم بر مبنای تحقیقات علمی به شما کمک کنیم انواع خنده و انگیزه و علت پشت هر یک از آن‌ها را تشخیص دهید.

۱- خنده با لب‌های بسته

خنده با لب‌های بسته نوع مورد علاقه‌ی سیاستمدار‌ها است و نشان می‌دهد که شخص از چیزی باخبر است که برای شما اهمیت خاصی دارد، اما او قصد ندارد این راز را فاش کند. تشخیص این خنده بسیار ساده است، چون شبیه به همان احساسی است که پشت آن وجود دارد. در این حالت، شما خنده را می‌بینید، اما لب‌ها بسته هستند و دندان‌ها اصلا دیده نمی‌شوند.

۲- خنده‌ کج

وقتی کسی گیج و حیرت زده باشد، این مسأله در خنده‌ی او هم نمود پیدا می‌کند. در این نوع خنده، یک طرف لب‌ها به سمت بالا کج می‌شود که نشان می‌دهد منتظر اتفاقات خوبی هستید، در حالی که طرف دیگر لب‌ها به سمت پایین کج می‌شود به این معنی که شرایط آنقدر‌ها هم فوق العاده نیست.

۳- خنده‌ زورکی

روز‌هایی هست که حس و حال خندیدن ندارید، اما شرایط ایجاب می‌کند که لبخند بزنید. یا کسی لطیفه‌ نه چندان بامزه‌ای برایتان تعریف کرده و انتظار دارد که اگر هم خنده تان نگرفت، دست کم یک لبخند از شما ببیند. به خنده‌ی سرد و بی روحی که در چنین موقعیت‌هایی می‌کنید، خنده‌ی زورکی گفته می‌شود. در این حالت، لب‌ها سعی می‌کنند شاد و خندان به نظر برسند، اما چشم‌ها احساس واقعی تان را لو می‌دهند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
حافظه‌ای شگفت‌انگیز با خوراکی‌های خوشمزه!

۴- خنده‌ واقعی

خنده‌ی پهن و خطوط دور چشم ها، نشانه‌های یک خنده‌ی واقعی هستند. این خنده شادی شما را به دنیا نشان می‌دهد. به علاوه، خنده‌های واقعی مسری هستند و این شادی را به اطرافیان تان هم منتقل می‌کنند.

۵- پوزخند

پوزخند نوعی خنده‌ تمسخر آمیز و تا حدودی خودپسندانه است که دیگران را به باد تمسخر می‌گیرد. تشخیص این خنده سخت نیست. در این حالت، لب‌ها کمی به سمت بالا کج می‌شوند و عداوت از چشم‌ها می‌بارد. هر کسی که با این خنده رو به رو شود، فورا متوجه آن می‌شود. این خنده نوع مورد علاقه‌ی افراد خودشیفته است.

۶- خنده‌ خودپسندانه

برای رمزگشایی این نوع خنده کار سختی در پیش دارید. در این حالت، لب‌ها محکم به هم فشرده می‌شوند و یک طرف لب‌ها بالاتر از طرف دیگر قرار می‌گیرد. بسته به موقعیت و شخص، چنین خنده‌ای می‌تواند نشانه‌ی غرور یا احساس رضایت باشد. علاوه بر این ها، از این نوع خنده برای جلب توجه جنس مخالف هم استفاده می‌شود.

۷- خنده با دهان باز

خنده با دهان باز شاید برای عکس و سلفی گرفتن جالب باشد، اما جز این موارد، استفاده از آن شاید انتخاب چندان خوبی نباشد. اما شکی نیست که این نوع خنده نشان دهنده‌ی فوران شادی زیاد شما است.

روزیاتو

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *