,
ابرازعلاقه به معلم

ابرازعلاقه به معلم کاری پسندیده است یانه ؟ ابراز علاقه بیش از حد و وابستگی به معلم حتما برای دانش اموزان و معلمان دردسرساز خواهد شد . پرسش و پاسخ زیر می تواند راهکا مناسبی برای حل این مشکل باشد.

پرسش

من دبیر مقطع متوسطه اول با پانزده سال سابقه تدریس هستم. امسال در مدرسه با مشکل مواجه شده ام. دو سه نفر از بچه ها دایم به من می گویند که ما خیلی شمارو دوست داریم و یا حتی کلمه عاشق به کار می برند. اوایل نسبت به این مساله حساس نبودم ولی مدتیه مسایلی باعث نگرانیم شده. مثلا از بچه ها می شنوم که بر سر دوست داشتن من با هم رقابت و گاهی حسادت دارند. یکی از دخترها می گفت عاشق خنده شما هستم. من با بچه ها برخورد بدی ندارم نه تنها این عده به اصطلاح عاشق بلکه با همه شاگردام.

ولی جریان از اینجا مشکل ساز شده که اونها رفتار من، حوصله در توضیح و پاسخ دهی و حتی لبخند من رو نشانه های عشق می دونند.

همیشه سعی می کنم حریمی برای رابطه ام با بچه ها داشته باشم به همین علتم از اول سال تا حالا از طریق واسطه مثلا بقیه شاگردها یا همکاران و اولیای دانش آموزان این ابراز علاقشون به گوشم می رسید ولی الان کم کم خود بچه ها میان و حرف هایی می زنن که برام نگران کننده ست.

فقط به شما فکر می کنم…

کارم فقط گریه است…

این ها نمونه هایی از جملات بچه هاست.

خواهش می کنم منو در طرز برخورد با این دانش آموزان راهنمایی کنید. از خانم مشاور درخواست دارم در مورد نحوه رفتار با دانش آموزانی که بیش از حد به معلم ابراز علاقه می کنند راهنمایی کنند. قبلا هم عرض کردم من در مورد عواقب این رفتارها و به خصوص ایجاد وابستگی بچه ها به خودم نگرانم.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست و همکار خوبم

نگرانی شما در مورد ابرازعلاقه به معلم ، به جا و قابل تامل است. اما نباید فراموش کرد که این قبیل احساسات که شکلی طبیعی از دوره نوجوانی است می تواند خطرناک باشد که معلم مخاطب آن ها حرفه ای برخورد نکند. برای مثال هنگامی که معلم عشق نوجوان را به خودش نسبت می دهد و یا از آن به عنوان بهانه ای جهت ارتباط و تسلط با دانش آموزان استفاده می کند و دیگر موارد مشابه همه نشان از شرایطی دارد که ممکن است خطراتی را متوجه معلم و نیز دانش آموزان کند.

مهمترین چیزی که نیاز دارید این است که برخوردتان با همه بچه ها اعم از عشاق و کسانی که ابراز علاقه می کنند و دیگر دانش آموزان کاملا یکسان و عادی باشد. تلاش کنید همچنان که گفتید فاصله خودتان را حفظ کنید و از ارائه مشخصات و اطلاعات خصوصی تر پرهیز کنید. همچنین مواردی که مساله نگران کننده و بغرنج می شود به عنوان وظیفه موارد را به اطلاع مدیر مدرسه و مشاور برسانید تا آن ها هم برای حل آن راهی بیندیشند و در نهایت تقصیر پیش امدن مساله ای را تنها به دلیل اینکه شما قبلا اطلاع نداده بودید متوجهتان نکنند.

در ارتباط با دانش آموزانی که به شما مراجعه می کنند و احساس خود را بیان می کنند شکل منطقی را دنبال کنید و از آنها بخواهید تا برای راحتی کار خودشان و رضایت شما نه تنها درس شما بلکه همه درس ها را با دقت و تلاش دنبال کنند.

موفق باشید

مسابقه.سایت نوجوان ها
برچسب ها:
164 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. سوسن 1 سال قبل

  سلام من عاشق معاونم شدم یک آدم مغرور,رودار,بهم گفت دوسم داره اهمیت ندادم😎😎😂😂مجددا گفت بازم اهمیت ندادم😁ولی بعد که فهمید عاشقش شدم رفت بیتربیت۶ساله ترن دیگه احوال نمی پرسه,انگار اون من بودم زل میزدم بهش 😕ولی خدایی تو دفتر با معلما خیلی بهم خندیدن😢خو به گنم 😁

  • زیبا 1 سال قبل

   اره گل گفتی مخصوصا آخرشو😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

   • Fatemeh 4 ماه قبل

    سلام بچه های گل امیدوارم که حالتون خوب باشه…
    خواستم براتون یه چیزی رو تعریف کنم.
    منم همسن شما بودم عاشق معلمم شدم درست کلاس هفتم بودم از اون موقع ۱۵ ساااال میگذره و من الان دانشجوی دکترا هستم
    سه سال اول راهنمایی هر روز میدیدمشون و دلم قرصِ قرص بود که همیشه هستن کنارم…وارد دبیرستان شدم افت شدیدی در درس هام داشتم چون ازشون دور شدم و از همه بدتر بخاطر کار بابام مجبور شدیم شهرمون رو تغییر بدیم
    بچه ها من به ایشون بعد سه سالم هیچی نتونستم بگم نمیدونم چرا بعضی هاتون میخواین همون اولِ بسم الله بگین عاشقتم..خلاصه دوسال باز هم گذشت و من شدم کلاس یازدهم.باورتون میشه دو سال ندیدمشون و من خیلی داشتم اذیت میشدم ولی باز هم خودمو کنترل میکردم!!
    خلاصه قرار شد برگردیم به شهرمون برای کاری و من رفتم مدرسه تا بعد دو سال فقط یک لحظه بتونم ببینمشون
    آخ که چقدر دلم براشون تنگ شده فقط خدا میدونه
    میدونین چی شد بچه ها؟؟
    منو یادشون نمی اومد😔
    تا بعد از کلی توضیح تازه فهمیدن تازه دانش آموز سال چندمشون بودم من براشون همه چی رو تعریف کردم اشک در چشماشون جمع شد و در آغوشم گرفتن گفتن قرار نیست از هم همیشه دور بمونیم و شمارشون رو به من دادن
    بچه ها من خیلی رعایت میکردم مثلا هر دوهفته یکبار پیام میدادم و فقط حالشون رو میپرسیدم
    روز ها میگذشت…. و من شدم دوازدهم و استرس زیادی برای کنکور جالب اینجاست که من دیگه افت درسی نداشتم و حتی خیلی هم به درس هام علاقه داشتم و همش اشتیاق زیادی براس خوندن داشتم چون میخواستم بهم روزی افتخار کنن روز کنکور فرا رسید و حتی در لحظه های آخر هم بهم امیدواری میدادن و با یاری خدا رتبم شد ۳۲ دانشگاه شریف تهران که شهر خودمون هم هست و من اون لحظه از خدا هیچی نمیخواستم دوباره برگشتیم به شهرمون(تهران) اینبار من با دستی پر!!!
    پیش تمام همکار هاشون میگفتن این دانش آموزه منِ
    کسی هست که بهم قول داد و تونست و من بهش افتخار میکنم.
    خیلی خوشحال بودم چون بهشون نزدیک تر شده بودم باهم بیرون میرفتیم و رابطه خیلی خوبی داشتیم
    بچه هامن خیلی اذیت شدم خیلی
    ولی تحمل کردم چون میدونستم همچین روز هایی میرسه و اینم بگم که هیج وقت خودمو با دیگران مقایسه نکردم هیچ وقت ازشون توقعی نداشتم و نخواهم داشت
    تمام هدفم از حرفام اینه که
    ۱_صبور باشین
    ۲_تمام تلاشتون رو برای خوندن درس هاتون بکنید،افت درسی نکنید به خودتون بگید من میتونم و روزی افتخارش میشم
    ۳_توقعی ازشون نداشته باشین
    ۴_خودتون رو با دیگران اصلا مقایسه نکنین!
    ۵_اگه نمیخوادتون،،خودتون رو زجر ندین یا خونده بودم که رگتون رو حتی با چاقو زدین البته بعضی هارو میگم!! خیلی اشتباه میکنین معلم ها از بچه هایی که اینکارارو میکنن خیلی بدشون میاد!!
    اگه اینجوری هستین خودتون رو تغییر بدین چون میتونین فقط کافیه اراده کنین
    ۶_یه چیز خیلی مهم اینکه وقتی شمارشون رو دارین هی پیام ندین..اینجوری اذیت هم میشن و هم بذارین فکر کنن پخته هستین
    ۷_لطفا خودتون رو باحرف های بعضی ها که میگن کمبود محبته اذیت نکنین البته بی احترامی نباشه.. چون خودم تو خانواده ای بزرگ شدم که همه چی کافی بود و گاهی هم فراتر و دلیل بر این نیست که چون معلمی رو عاشقانه دوست دارم از روی کمبود محبت هست!!
    و یه چیزی که میگن همجنس گرایی هست..بسیار بسیار اشتباه میکنن چون این عشق پاکِ پاکِ..و شما تحت تاثیر این حرف ها قرار نگیرین
    ۸_بچه ها لطفا لطفا همش بهشون نگین دوستت دارم دوستت دارم خودم بعد ۱۵ سال فکر کنم همش شش بار گفتم، این چیز ها به حرف نیست به عمله! نه اینکه برین کادو بگیرین نه اصلا ! فقط درس هاتون رو خوب بخونید اگرم دوست داشتین برای تولدشون میتونین یه هدیه خیلی کوچک بگیرین اگرم نتونستین اصلا..اشکالی نداره!
    خیلی دوستون دارم
    و این حرف ها فقط به عنوان کسی هست که تونست بعد ۱۵ سال تجربه ای کسب کنه!!❤

    • ترجیحا بی نام 2 ماه قبل

     سلام عزیز منم ۱۰سال از ماجرای علاقه ام ب معلمم میگذره و الان در مقطع فوق لیسانس هستم…الحمدالله معلم شما انسان شریفی بودن اما خب برای ما قلبشون شباهت بسیاری به سنگ و کلوخ داشت غرور ما رو شکست اما من کم نیاوردم خودمو جمع کردم بلند شدم رفتم دنبال ارزوهام و اهدافم الان در جایگاهی که هستم کاملا راضیم و خوشحالم…!خلاصه اینکه حرفتان درسته اکر دوست نداشت اصرار نکنید جمع کنید برید دنبال اهداف و زندگیتان!
     البته خیلی هم اشتباه میدونم که بعضی دوستان میگن ما عاشق معلم مون هستیم ب نظرم این حرف اونها رو در مضان تهمت بدی قرار میده!

  • الناز 1 سال قبل

   سلام من امروز فهمیدم معلمی که عاشقش بودم مرد😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢کمکم کنید دارم میمیرم

  • مینا 1 سال قبل

   سلام بچه ها قبل از اینکه مثل من شید از این کار دست بکشید,من بخاطر عشق افراطی به معلمم که خودش باعث بود اول اون شروع کرد به گفتن جمله های عاشقانه منم عاشقش شدم ولی بعد بهم بی اعتنایی کرد و منو تو دفتر به بازی می گرفتن و مسخرم میکردن,حتی همون که عاشقم کرد ,منم ازش دست کشیدم ولی باز پیام عاشقانه داد دوباره رفتم دوباره مسخره شدم الان کارم به جایی رسیده که تحت نظر روانپزشکم دارم قرص اعصاب می خورم رفتارم مث قبل نیس زود از کوره درمیرم تحمل زندگی و ندارم,الانم پیام میده ولی میدونم میخواد دستم بندازه نکنین زندگیم نابود شد

  • علی 1 سال قبل

   🤣🤣🤣😂😂😂😂😂🤣🤣🤣😁😁😁😁

 2. هستی 1 سال قبل

  سلام دختر۱۵ساله هستم من از دوم به معلمام علاقه داشتم وواسشون نامه می‌نوشتم من الان نهم هستم.اخرسال هفتم موقعه امتحان یه معلم اومدتامراقبمون باشه اون معلم خیلی منونگاه میکردخلاصه من همون موقعه به این دبیرعلاقه مندشدم چون آدم جدی بود تااخرای سال هشتم احساسموبهش نگفتم امااون سرکلاسمون همش به من نگاه میکردمن اوردمیزجلووحتی گاهی اوقات یواشکی باهام صحبت میکردسال هشتم کم کم باگل دادن وصحبت کردن میگفتم دوسش دارم اما فک میکردم یه عشق گذریه درحالی که من تابستون شباخوابش رومیدیدم واقعا دیونه شده بودم روزاول مدرسه هاکه رفتم نهم اولین معلم اون بود که دیدمش تادیدمش بغلش کردم اونم با علاقه زیادبغلم کردوهمون لحظه که بهشون گفتم که خیلی دوستشون دارم ازتون لحظه تاالان که نهم هستم خیلی دوسش دارم اونم دوسم داره یعنی نمی‌دونم آخه یه بار نمره کم گرفته بودم خیلی گریه کردم دبیرعلوم هم هستن ودقیقادرعلوم نمره پایین گرفتم زرنگ کلاس هم نمره بدگرفت امامنوصداکردوهمش می‌گفت که جبران میکنم منم آروم شدم فردابچه بهم گفتن که ایشون کارم دارن رفتم همش حالمومیپرسیدن من ازشون پرسیدم چرا فقط بامن چنین رفتاری رومیکنن گفتن که فقط باافرادخاص این رفتاررومیکنن حتی یک بارم بهم گفتن که بانکی اینقدرمهربون نیستن سرکلاس گاهی اوقات زیرچشمی منونگاه میکنم منم خیلی بهشون علاقه مندشدم جوری که یه روزنبینمشون برام عزای عمومی بخصوص تواین تعطیلات.من می‌دونم این عشقاگذری هستن اماواقعادیگه نمیتونم براش کادومبخرم تاریخ تولدم رمزگوشیشه خیلی شبازیرپتوبراش گریه میکنم همه توی مدرسه میدونن مثه بادیگاردشم مراقبشم موهاش که میادبیرون اعصاب خوردمیشه نمیزارم تنهایی جایی بره لطفاکمکم کنیدمن این خانوم رو خیلی دوست دارم لطفا

  • هستی 1 سال قبل

   خانم مشاوره توروخداکمکم کنید

  • fateme 11 ماه قبل

   واییی مث منی 😂😂منم بادیگارده یکی از معلمام امار میدم بهش هرچی دربارش میشنوم سریع اطلاع میدم شبا گریه میکردم اگه یه روز نگاهم نمیکرد بهم میریختم وایی تو خیابون کسی نگاش میکرد میخواسم بکشمش😂😂 حتی چند بارم کتک زدم بچه هارو وقتی پشتش حرف میزدن البته الان دیگه هیچی نمیتونن بگن جلو من ی بارم با یکی دعوا کردم زدم با کله تو صورتش بخاطر این که زیادی به پرو پاش میپیچید بردنم پیش مدیر 😂😂

 3. مونا 1 سال قبل

  واقعا بات موافقم چون منم همینطورم اولاش خیلی خوب بود خیلیییی ینی اونم واقعا بگم از همه بچه ها بیشتر منو دوست داشت ولی ی اتفاقات عحیبی افتاد ک الان زیاد محل نمیده ولی همیشه حواسش هست دلیل این کارشو نمیدونم ک چرا همیشه نگام میکنه و حواسش ب رفتارام هست ولی رفتارایه جالبی داره در عین حالی ک میگه هیچی واسم اهمیت نداره ب همه چی اهمیت میده

  • fateme 11 ماه قبل

   دقیقا مث من دیگه مثل قبل نیس😂 من فقط تونسم درک کنم که تکراری شدم و اینکه دوست داره ها ولی مثل قبل نمیگه یه جور احساس میکنم زیادی راحته دیگه گذش اون زمان که قربون صدقه میرفتیم مهم الانه که به اون چیزی که میخوایم رسیدم (صمیمیت و اعتمادش نصبت به من) الان دیگه برام هیچی مهم نیس بیخیال بابا 😂😂 دوسش دارم حتی با تیغ دستمو خط انداختم بخاطرش الان که فک میکنم اشتباه کردم من امسال بخاطرش گند زدم به آیندم 😂😂(فاطمه ۱۶ ساله)

 4. یه معلم 1 سال قبل

  نمیفهمم چرا این مسأله رو اینقدر سختش کردید. هر دانش آموزی حق داره به معلمش عشق بورزه، و هر معلمی هم به عنوان یک انسان باید جواب محبت را با محبت بدهد، و اگر زمانی حس کرد دانش آموز کمی بیش از حد وقت و فکرش را صرف این موضوع میکند ، خیلی راحت و صمیمی باهاش صحبت کنه و بهش بگه چون دوسش داره آیندش براش مهمه و ازش انتظار تلاش و سخت کوشی داره. اون دانش آموز وقتی به سن دانشگاه برسه این احساس رو فراموش میکنه اما محبت و حرفای معلمش را هرگز.پس چرا باید مثل بچه ها رفتار کنیم. اونا سنشون کمه، باید کمکشون کنیم نه اینکه مثل بچه ها قهر و آشتی کنیم. من خودم معلمم و به نظر من عشقی که دانش آموزانم حتی در حد خیلی شدید به من دارند مقدس و بسیار زیباست. نباید تجربه ی دردناکی برای قلب پاکشون باشیم. خودشون کم کم متوجه عشق واقعی تو زندگی میشن. نیاز به رفتارهای تند و سرد و… نیست . فقط گاهی چند کلمه حرف میتونه خیلی کمکشون کنه. موفق باشید.

  • ... 1 سال قبل

   من سه ترمه دانشگاهم…
   جدا از این تو کانونم مشاوره میدم
   یه شاگردم دارم که عاشق خودم شده
   ولی هنوز عاشق معلمم هستم
   چه کنم ؟

   • شکوفه 1 سال قبل

    عزیزممم چه با مزه! تو عاشق معلمتی پس میدونی اون دختر چه حسی داره میدونی چقددوست داره بهت نزدیک شه پس بهش نردیک شو میتونید دوستای خیلی خوبی بشید و بهترین سالهارو تجربه کنید

   • پاسخ مشاور سایت :دوست خوبم
    دقیقا متوجه نشدم سوال اصلی ات چیست آیا با دانش آموزی که فکر میکنی عاشق شده چه کنی یا با عشق خود چه کنی؟
    در هر حال خیلی عجیب نیست که خودت که روزی عاشق معلمی بوده و هستی اکنون که در جای یک معلم برای عده دیگری هستی دانش آموزی همان احساس را تجربه کند.
    برای اینکه او و هم خودت آسیبی نبینید لازم است تلاش کنی تا او را وابسته به خودت نکنی. هر درخواستی دارد فقط بر اساس منطق و نه احساس به او پاسخ دهی. از روابط و ارتباط خارج از درس و مدرسه پرهیز کنی تا او وابسته نشود. از طرح موضوعات مربوط به خودت خانواده ات و موضوعات شخصی از این دست پرهیز کنی. و مدام به یاد داشته باشی که اگر او در باره مشکلاتش صحبت میکند نیاز دارد با یک‌مشاور حرف بزند و شما فقط میتوانی شنونده باشی و سپس او را برای مراجعه به یک مشاور ترغیب کنی.
    در مجموع رفتار حرفه ای داشتن شما میتواند آسیب و زیان رسیدن به او را کم کند.

  • ... 1 سال قبل

   البته این هم هست که از اول معلمام باهام رفتار خوبی نداشتند
   فکر میکنم اگه اول باهام خوب بودن ماجرا اینقدر کش پیدا نمی کرد
   گل گفتین…

   • ترجیحا بی نام 2 ماه قبل

    سلام واقعا احسنت به این دیدگاه … ای کاش بعضی از همکاران شما این متوجه بشن که بااین حرکاتشون چه بلائی سر زندگی اون شاگرد میارن

  • mhsa 1 سال قبل

   واقعا چقدر شما فهمیده و مهربون هستید .من خیلی وقته معلمم و دوست دارم براش نامه نوشتم.خوند خیلی خوشحال شد و چیزای دیگه اما میترسم بهش نزدیک بشم میترسم اذیت بشه چیکار کنم؟
   شما به عنوان یه معلم بنظرتون چیکارکنم که نه اذیت بشه هم بفهمه چقدر دوسش دارم؟😭

  • Hadis 1 سال قبل

   درود بر شما، خیلی زیبا بود

 5. Gholami 2 سال قبل

  ببینید دوستای عزیزم من کاملا درکتون میکنم ، چون خودم این حسو دقیقا ۱سالو هشت ماهه که دارم تجربش میکنم ، تو این یه سال من کاملا از اونی قبلا بودم تغیر کردم ، عوض شدم افسرده شدم ، ولی ی چیزی و خیلی خوب فهمیدم ک هیچ وقت نزارید کسی با زندگیتون با احساستون با نوجونیتون و روح روانتون بازی کنه و شما رو بازیچه خودش قرار نزارید دیر شه ، میدونم میفهمم چ زجری میکشید وقتی طرفتون ک اینهمه دوسش دارید باهاتون سرد برخورد میکنه ، و جلوی شما به بقیه دانش اموزاش محبت میکنه چ عذابی رو تحمل میکنید ، در جواب معلم های عزیزی ک کامنت گذاشتن ما صلاح شما رو میخوایم و چون دوستتون داریم اینکارو میکنیم الان صلاح اینه بچه مردم و عذاب بدید؟ یا مثلا باعث بشید بخاطر شما شب و روز نداشته باشعه؟ هر شب کارش گریه باشعه ؟ دستاش خط خطی باشعه ؟ زیر چشاش کبود باشعه ؟ یه ملت مسخرش کنن بگن یارو روانیه ، واقعا چجوری دلتون میاد اخه وقتی یکی اینهمه دوستون داره و براتون ارزش قائله ، باعث ناراحتیش باشید دلیل گریه های شبانه روزییش باشید ، مگه گناه ماها چیه مگه؟ چیکارتون کردیم؟ چ بدی بهتون کردیم ، جز اینکه داعم دنبال این باشعه ببینیمتون یه خبری ازتون داشته باشیم ، چرا این کارا رو میکنید اخه خب یه ذره با خودتون فک کنید ، من واقعا درکتون نمیکنم (این بی احترامی نیس) ولی چجوری دلتون میاد مگه شما احساس ندارید ، بابا مگه اخه از سنگید ؟
  خودم میدونم اولاش اوکی با لبخند بعد تا یع ذره میایم بهتون دل ببندیم کلا یجوری برخورد میکنید ک انگار مارو نمشناسید!:/ چی میشه یه ذره باهامون راه بیاید چی میشه ول نکنید برید * ما ک اینهمه دوستون دارید ، چرا میزارید تا سر حد خودکشی بربم ؟ چرا میزارید اصن فکر این چیزا ب ذهنمون خطور کنه؟ چرا باهامون حرف نمیزنید مشکلمونو نمیپرسید ؟ چرا یهو مغرور میشید چرا خودتونو میگیرید؟
  اینایی ک من گفتم عین واقعیته من قصدم توهین ب هیچ کسی نیس فقط اینو میتونم بگم ماعم دل داریم ما غرور داریم اینا رو ک از سر راه نیاوردیم ک شما غرورمونو زیر پاتون له کنید اصن براتپن مهم نباشه
  ب امید روزی ک ما رو درک کنید و ب همون اندازه ک ما شما رو دوس داریم و براتون ارزش قاعلیم شما هم همینطوری باشید ?؛)

 6. آیدا 2 سال قبل

  سلام من ایدا هستم ۱۷ساله من سال اول راهنماییم عاشق معاونم شدم بیش از حد اندازه سال دومم سعی کردم ی جوری بهش بگم نشد تا زد و این خانم از مدرسه ما به مدرسه ی دیگه ای رفت با کلی بدبختی شماره اون مدرسه رو گیر اوردم زنگ زدم بهش بهش گفتم که چقد دوسش دارم اونم تشکر کرد بابت زنگ زدنم و…ودر اخر تماسمونم گفت منم دوست دارم اون سالمم با عذاب گذشت سال اول دبیرستانم شماره خودشو گیر اوردم بهش تو واتساپ گفتم که دلم تنگ شده برات و… میخوام ببینمت گفت من دیگه در مدرسه های منطقه شما درس نمیدم چند روز بد که خواستم برم اخرین بازدید شو ببینم دیدم بلاک کرده تو اینستا هم بلاکم کرده خدا میدونه چقد داغون شدم العانم تمام عکس هایی که ازش دارمو چاپ کردم به خاطرش دستمو هم خط انداختم دیگه دارم از نبودش دیونه میشم شدما ولی کم دیگه میخوام خودمو بکشم راحت بشم اگر راهی روشی دارید بهم بگید بتونم بهش نزدیک شم؟

  • نوجوان‌ها 2 سال قبل

   کاربر عزیز “آیدا”
   خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
   دوست خوبم
   واقعا میزان ارتباط شما بعد از رفتنشان از مدرسه شما در حد همان دو بار تماس گرفتن بوده و حالا تو به اینجا رسیدی؟!
   این خیلی اتفاق طبیعی و عادیی نیست چون نشان میدهد در ذهنت خیلی پیش رفتی و یک دوستی یک طرفه را دنبال کردی و بدون اینکه از احساس ایشان در باره خودت بیشتر بدانی یا از تمایل شان برای این رابطه اطمینان پیدا کنی اقدام کردی. مثلا همین که نوشتی شماره شان را گیر آوردی یعنی از خودشان نگرفتی و همین یعنی احترام نگذاشتن به حریم دیگران و به همین دلیل نمیتوانیم رفتار ایشان را قضاوت کنیم. به هر حال وقتی فردی احساس خطر در یک رابطه میکند یا وقتی احساس تعارض در یک رابطه دارد میتواند تصمیم بگیرد که چطور خودش را یا او را نجات دهد و شاید این اقدام معلم سابقت به نوعی نجات تو هم هست چون اجازه نمیدهد بیشتر پیش بروی و بیشتر خودت را درگیر کنی.
   به نظر من به جای اینکه در فکر راههای نزدیک شدن به ایشان باشی در حالی که به روشنی به تو پیام داده که تمایلی به این رابطه ندارد خوب است انرژی ات را صرف این کنی که از این اتفاق درس بگیری متوجه اشتباهات خودت باشی و در ایجاد ارتباط با سایرین خطا نکنی. ممکن است در آینده که تو پخته تر شدی و دست از کارهای صرفا احساسی مثل آسیب زدن به خودت برداشتی دوباره امکان ارتباط با همان معلمت ایجاد شود. تنها امیدواری برای چنین اتفاقی این است که الان و این روزها به خودت سختی بدهی و تمرین کنی که احساست را کنترل کنی و عاقلانه تر رفتار کنی.
   موفق باشی
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

   • آیدا 2 سال قبل

    در حد دو تماس نبوده این معاون من اول راهنمایی خیلی بهم توجه و….میکرد حتی روز های اخر اول راهماییم خودش صدام کرد و با گوشی خودش عکس انداختیم ولی نمیدونم چی شد که این خانوم باهام سرد شد?

    • نوجوان‌ها 2 سال قبل

     کاربر عزیز “آیدا”
     خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
     دوست خوبم
     مقصودم اقدامات از طرف تو بوده نه کارهایی که ایشان کرده اند. خواستم توجه ات را جلب کنم که چقدر رفتارهای تو پافشارانه ، پر تکرار بوده چون گاهی رفتارهایی میتواند موجب شود که مخاطب از ادامه رابطه بهراسد و تصور کند ادامه این دوستی ممکن است به خودش یا دیگری صدمه وارد کند و به همین دلیل با سردی برخورد کند.
     البته که پیدا کردن این دلیل کار ساده ای نیست و از طرف دیگر رفتار معلمت هم قابل قبول و توجیه نیست که روزی خودش تو را دعوت به عکس انداختن میکند و روزی هم بدون اینکه شرح دهد با سردی رفتار می کند.
     با این همه پاسخ قبلی را با دقت مطالعه کن و هر جا لازم است تصمیم درست و جدیدی بگیر.
     موفق باشی
     نشریه اینترنتی نوجوان ها

     • آیدا 2 سال قبل

      سرکار خانم سلیقه ممنون بابت راهنمایی هاتون من ۶۰درصد تونستم این معاونمو فراموش کنم ☺?

  • Love 1 سال قبل

   چقدر شبیه هم داستانامون منم ۱۵ سالمه و عاشق یکی از معاونام شدم کلا دیوونه شدم هر وقت چشمای سبزشو راه رفتنشو کلا خودشو می بینم دلم ضعف میره اما اون اصلا به من محل نمیذاره واقعا که شانس نداریم

   • Love 1 سال قبل

    میشه کمک کنید آخه نه میتونم ازش دور شم نه چیزی آخه هر روز تو مدرسه میبینمش لطفا کمکم کنید

    • شمیم میم 11 ماه قبل

     دقیقا منم همینطور 😂😂 پارسال فکر میکردم اولین و آخرین نفری ام که عاشق یه معاون میشم. اما ببین اینا هیچوقت احساسات مارو درک نمیکنن فک میکنن وقتی بشون میگیم عاشقتیم منظورمون اینه که دوستشون داریم! درحالی که عشق و دوست داشتن زمین تا آسمون باهم فرق دارن… منم وقتی میبینمش باز همون زخم قدیمی انگار واسم تازه میشه و چنان تو خودم میسوزم از اینکه همش میگه وقت ندارم و من مجبورم به خواستش احترام بذارم…

 7. ناشناس 2 سال قبل

  سلام خدمت دخترا
  من خودم۱۶سالمه امسال یکی از معلممام به صورت فجیح بهم توجه میکرد میخندیدم با لبخند نگام میکرد کلی تو کلاس حرف میزد ی بار نشد بهم بگه ساکت شو و…. واسه اینکه دوباره منو ببینه تو یکی از درساش منو انداخته که شهریور منو ببینه?
  ولی من خودمم عاشق ناظم مدرسم شدم همه کار واسش کردم فقط مونده برم جلوش رگمو واسش بزنم در این هد ولی هیچ توجه ای نکرد
  خلاصه اینم بگم شما خودتون از همه ی ادمای دوربرتون خوشتون نمیاد معلما هم اینجوری ?

 8. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “venous”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  کار اون هم مدرسه ای که داری اصلا منطقی و قابل قبول نیست و در واقع همین رفتارها هستند که باعث میشود اعلب معلمان را از اینکه بیشتر بتوانند با دانش آموزان خود ارتباط داشته باشند دور میکند. قابل تحسین است که قوی و منطقی هستی. اما یادت باشد رابطه دوستی و محبت با معلم همانند دیگر مهر و عشق هانیست که مثلا با یک نفر پر بشود و دیگر رابطه با فرد دیگری ممکن نباشد اما حتما معلمت دلایلی برای تصمیمش دارد که به نظرم بیشتر به خاطر رفتارهایی است که از آن دانش اموز و همانند او میبیند.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 9. venous 2 سال قبل

  سلام من سال هشتم با دبیر انگلیسی ام اشنا شدم خیلی دوسش داشتم طوریکه سال نهم دیونه اش شدم دلم میگرفت گریه میکردم کافی بودحوصله نداشته باشه میریختم بهم اما اون به نظ بی احساس بود اما اصلا اینطوری نبود یه بار گفت اگه گریه کنی منم گریه ام میگیره متاسفانه من تنها عاشقش نبود یه دختری بود دیونه تر از من تا جایی که برای اون خود زنی میکرد اون دبیر کاملا بهم گفت که امکان اینو نداره که بامن ادامه بده اما بازهم شمارشو اخرسال بهم دادا چند باری بهش پی ام دادم تومدرسه با اون دختر اشنا شدم واقعا خود زنی میکرد خیلی حساس بود منم دیگه بد از اون بهش پ ام ندادم عشقم ……حتی یه بار هم بهم زنگ نزد اون عشق داشت منم میخواست چیکار منم خدارو دارم…….

 10. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “فاطمه”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست خوبم
  از اینکه مانع شدی تا روابطتون آسیب ببینه و مراقب بودی لازم است خودت را تحسین کنی
  این قدرت زیادی میخواهد که بتوانی شرایط طرف مقابل را هم در نظر بگیری.
  اگر سوالت این است که چطور دلتنگی هایت را کنترل کنی بهترین راه ایجاد دل مشغولی های دیگر است. ابنکه بتوانی برای خودت اهداف و مقاصدی دنبال کنی و خودت رامشغول نگه داری.
  به هر حال محبتی میان شما رد و بدل شده و قرار هم نیست علاقه ای که به ایشان داشتی را فراموش کنی. اما قرار است مراقب زندگی خودت هم باشی. پس برای خودت و شاد کردن معلمت برنامه ریزی های درسی و هدف گذاری های ارزشمند داشته باش تا بتوانی با سربلندی ادعا کنی که لایق دریافت محبت معلمت و عشق پاکی که داشتی هستی و در عین حال راحت تر دلتنگی ات را مدیریت کنی.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

  • danari 2 سال قبل

   اون داره میمیره شما میگین هدف بگیر برا خودت!!!!!امگه میتونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. فاطمه 2 سال قبل

  سلام من ۱۹ سال دارم در کلاس دوم دبیرستان با دبیری آشنا شدم دبیر ادبیات بودن ایشون اول زیاد برام مهم نبود اما کم کم یه حسی بهشون پیدا کردم احساس کردم با آدمای دیگه فرق داره با خودم گفتم چه اشکال داره تو خونه یه مامان دارم ایشون هم مادر دومم اما رفته رفته بهش وابسته شدم تا جایی که با ندیدنش گریه میکردم و دلتنگ میشدم دو سال به همین مموال گذشت تا جایی که باعث شد کمی دلخوری بین من و ایشون پیش بیاد اما خب نزاشتم حالا دوساله که نمیبینم ولی از حسم به ایشون کم نشد باز هم گریه میکنم و دلتنگش هستم لطفا کمکم کنید

 12. هلیا خوئی 2 سال قبل

  سلام خیلی ببخشید من یه مشکلی دارم لطفا من رو راهنمایی کنید که این مشکلم حل بشه.من پارسال که کلاس هشتم بودم ناگهانی عاشق دبیر عربیم شدم. اصلا خودم نمیدونم چجوری بهش علاقه مند شدم. وقتی باهاش حرف میزنم قلبم تند تند میزنه و نمیدونم باید چیکار کنم. روزی رفتم شمارش رو گرفتم و خیلی دوست دارم که باهاش چت کنم. از وقتی که مادرم اومده بهش وضعیتم رو گفته بد تر شدم . الان هم که بهش نامه نوشتم به مشاورمون دادم که بره بهش بده تا بیاد با من معلم عربیم حرف بزنه . حالا بهش داده ببینم میاد حرف بزنه یا نه . لطفا شما هم به من کمک کنید.

 13. ناشناس 2 سال قبل

  با سلام
  من دانش آموز سال هشتم هستم من پارسال یک دبیر علوم بسیار خانمی داشتم ک بسیار ناگهانی و اتفاقی به ایشون دل بستم خب وقتی آدم عاشق بشه که دیگه کاریش نمیشه کرد.دو سه ماهی گذشت معدلم ۲۰ شد و خانم دبیر عزیزم به من تبریک گفتن و من هم فرصت را غنیمت شمردم و ابراز علاقه به ایشون کردم
  هر بهانه ای را گیر میآوردم تا حسم را بهشون بگم خانم دبیرمم از اون روز به بعد به من ابراز علاقه میکرد تا جایی که تمام مدرسه میدونستند
  ولی نمیدونم چی شد ک آخرای سال باهام سرد شد منم هرچی خواهش کردم که بیاد سال هشتم نیومد و من در این سه ماه تابستان سعی داشتم فراموشش کنم و همینم شد
  تا دوباره امسال هم ممتاز شدم که دیروز داشتم برای زنگ تفریح به حیاط میرفتم بچه ها گفتن خانم…کارت داره منم بدوبدو رفتم ببینم چی شده
  تا رسیدم با روی باز سلام و احوال پرسی کرد بعد محکم بغلم کرد و گفت ببخشید امسال دیر شد بهت تبریک بگم عزیزم تو خیلی خوبی و….گفتش ک من تو خونه یادم افتاد کهن به دختر خوشگلم امسال تبریک نگفتم بعد بغلم کردو در گوشم گفت خیلی دوست دارم بعدشم بوسم کرد منم مات و مبهوت فقط میخندیدم و تشکر میکردم
  حالا شما بگید من دارم تحریکش میکنم
  یا اون داره منو تحریک میکنه؟
  ولی خدایی خیلی خوبه تازه دوباره زنگ بعدشم منو دید زد به دستمو بهم چشمک زدددددد خیلی خوبه این بشرررر❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 14. sara 2 سال قبل

  سلام من خودم دبیر دوره متوسطه دوم هستم منم همین مشکلو دارم چند نفر از دانش آموزان بیش از حد و به صورت افراطی ابراز علاقه میکنند و منم سعی میکنم کاملا عادی باهاشون رفتار کنم چون حس میکنم اگه قرار باشه زیاد بهشون توجه کنم ضربه بخورن واین وابستگی تشدید بشه دانش آموزای گلی که از معلما انتقاد کردید معلم اگه هر کاری میکنه برا خودتون میکنه چون دوستتون داره و دوست نداره براتون مشکلی پیش بیاد

 15. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “عاشق”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  پاسخ سوالاتت در یک راه حل نهفته است اینکه با معلمت صحبت کنی. اگر علاقمندی تو برایت اهمیت دارد و پاسخ سوالاتت مهم هستند بهتر است با سادگی و راحتی تمام، حرفهایت را با ایشان در میان بگذاری.
  احساست را بدون واسطه، خودت بگویی و انتظاراتت را مطرح کنی.
  سوالات و شبهه هایی که در مورد حجاب داشتنت داری از ایشان بپرسی و خلاصه با خیال راحت این فاصله را از میان برداری و همین هم بهانه ای بشه که بتونی ارتباطت را با ایشان محکم تر کنی چون سال دیگر مدرسه هاتون احتمال زیاد جدا خواهد شد.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

  • danari 2 سال قبل

   بعدش که ابراز علاقه کرد خانم دکتر سلیقه دار توصیه بفرمایند به اون دبیر که محلش نذار وابستت نشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱۱

 16. عاشق 2 سال قبل

  خیلی ممنون که پاسخ دادید ، ولی فقط یه مشکلی هست که من خجالت می کشم که با معلمم صحبت کنم و اینکه در مدرسه خیلی کم می بینمشون و نمی دونم چطور فرصتی برای صحبت با ایشون پیدا کنم و نمی دونم که موضوع حجاب رو چطور مطرح کنم و چی بگم ، فقط این که به نظر شما امسال هم برای ایشان کادوی روز معلم بخرم ؟! چی بخرم ؟! یا اینکه باز هم یک نامه بنویسم براشون یا نه ؟! یا تو نامه چی بگم ؟!

 17. عاشق 2 سال قبل

  منم واقعا معلم ام رو خیلی دوست دارم ، داشتم و خواهم داشت ، اون هفتم و هشتم معلمم بود ، هشتم کاملا فهمیدم که عاشقش شدم ، ولی کاملا می دونست که اون کیا رو دوست داشت ، اما دوستم بهش گفت که من اونو دوست دارم ، و اونم به دوستم گفت که منم دوسش دارم ، من همتونو دوست دارم ، خلاصه بعدش که روز معلم بود ، من واسش یه شاخه گل و یه کادوی خاص و یه نامه دادم ، و تو نامه بهش گفتم که چقدر دوسش دارم و ازش کلی تعریف کردم و در واقع حرف دلمو زدم ، بعدش که نامه رو خوند همش بهم با لبخند نگاه می کرد ، من تو اون نامه ازش خواسته بودم که سال بعد نهم هم معلممون باشه ، حتی بعدش هم به خودش دوباره گفتم که نهم میاین یانه ، من می دونستم که چند ساله یا شاید هم از همون اول کلاس نهم نمی رفته ، ولی بازم بهم گفت که من نهم های پارسال رو چون تو کلاس خیلی حرف می زدند بر نداشتم ، بعدش بهش گفتم که میاین کلاسمون دیگه خانوم !؟(با خنده و خوشحالی زیاد ) بعد اونم خندید گفت ببینیم دیگه ، ولی امسال نیومد کلاسمون ، وقتی هم چنتا از بچه ها هم پرسیدن که خانوم چرا نیومدین و من هم به همراه اونا پرسیدم ، خندید و هیچی نگفت و فقط چون داشت از سالن می رفت برگشت واسم بوس فرستاد و رفت ، منم نمی دونم حالا چی کار کنم !!! ، نمی تونم باورش کنم که منو دوست داره چون احساس می کنم که من مجبورش می کنم که دوستم داشته باشه ،
  نمی دونم که امسال روز معلم واسش چی کار کنم ؟! یا اصلا چی کار کنم که بهش نزدیکتر بشم !؟ ، خیلی هم زود ناراحت میشه ،
  خودشم اون خیلی با حجاب و چادری هست ولی من حجابم معمولیه شاید هم گاهی اوقات بده ، البته من پارسال که معلممون بود ، بعد از روز معلم تا آخر سال با حجاب بودم و اون موقع که من با حجاب بودم خیلی بهم بیشتر توجه می کرد و بیشتر منو دوست داشت ، ولی هم کلاسی هام اونقدر منو اذیت کردن که دوباره بی حجاب شدم و الان احساس می کنم به خاطر اون موضوع ازم ناراحته ،
  به نظرتون دوباره حجابی بشم یانه ؟؟؟؟؟؟؟! !!!!
  خواهش می کنم راهنمایی کنین، خیلی ممنون میشم ??????

 18. نوجوان‌ها 2 سال قبل

  کاربر عزیز “S.A”
  خانم دکتر سلیقه دار در رابطه با موضوعی که شما مطرح کرده اید مواردی را متذکر شده اند.

  دوست خوبم
  هر فردی میتواند در مورد دوست داشتن یا نداشتن دیگران از جمله معلم نظری داشته باشد اما منطق نظر مهم است. به نظر منطقی که برای خودت در نظر گرفتی چندان اصولی و محکم نیست. وقتی فردی را دوست داریم خیلی مهم نیست واکنش او چگونه است. ممکن است متقابلا او دوست نداشته باشد یا رفتارش سردتر از جیزی باشد که ما انتظار داریم. این در شرایطی بی اثر است که علاقه و دوست داشتن ما واقعی باشد. از طرف دیگر معلمی که حرفه اش را میشناسد باید بداند که لازم است عدالت در رفتار را در همه حال رعایت کند و به طور یکسان با دانش آموزانش برخورد داشته باشد.
  شاید دلیل رفتار معلمت به این موضوع مربوط باشه.
  در عین حال بد نیست باهاشون صحبت کنی و علاقمندی خودت را بهشون بگی. ممکنه اصلا نمیدانند که تو علاقه ای داری. اما نباید واکنش و رفتارشون تاثیری در رفتار و احساس واقعی تو بگذارد.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 19. S.A 2 سال قبل

  من خودم کسی هستم که عاشق که نه ولی معلم هاشو دوست داشته بنظر من این کار بدترین حماقته واقعا بنظر من کسی که عاشق معلمش میشه احمقه چون اگه اون معلم بی احساس باشه واقعا عذاب میکشه مثلا خودم یک نمونه اش که هنوزم که هنوز دارم عذاب میکشم چرا چون امسال عاشق کسی شدم که بی اعتناست توجه نداره حتی به دوستم بیشتر توجه میکنه و من نمیدونم که حتی من نمیدونم مشکل از منه یا ایشون بهرحال اینو بگم که دارم دیوونه میشم

 20. ه 3 سال قبل

  فضه عزیزم ناراحت نباش این معلما همشون بی احساسن وقت به درد درس دادن میخورن ن چیز دیگه?

 21. پیام 3 سال قبل

  من دکتر گنجی هستم
  به عقیده من دانش آموزی ک به معلمش ابراز علاقه میکنه برای این است ک میخواهد فکرش را با این کار از رابطه های نامشروع و دوستی های جنسی و…. خلاص کند
  و معلم عزیز من با رفتن بیرون با دانش آموز مخالفم زیرا اگر اون دانش آموز به شما وابسته بشود از درس و زندگی اش می افتد
  ولی با دادن شماره ای ک خودتان به او توصیه هایی مانند زیاد پیام نده سوالی داری بپرس و… برایش محدودیت ایجاد کنید و نگذارید از حدش خارج شود
  در مدرسه رابطه ای خوب با او داشته باشید وقتی اورا میبینید با لبخندی ملیح به او نگاه کنید ولی از تبعیض خودداری فرمایید
  توصیه من این است ک در جلوی این دانش آموزان ک خودرا عاشق نشان میدهند کاری نکنید ک احسلس شوند مثلا جلوی آن ها از کسان دیگر تعریف نکنند و خیلی کارهای جریح کننده احساسات
  دوست داشتن معلم موقتی است ک بعد از ۱ سال به مورور کمرنگ میشود پس جای نگرانی نیست
  پس معلم گرامی لطفا با این دانش آموزان خود خوب و سنجیده برخورد کنید با تشکر

 22. ی دل شکسته 3 سال قبل

  ای معلمی ک اومدی پیام دادی من هم شما را میشناسم من هم شما را خیلی دوست داشتم
  قابل توجه بازدیدکننده گان
  این معلم بی احساس ریلکس جوری ک حالت بهم میخوره من عاشق شما بودم مرسی ک این شکلی جوابشو دادی سرد بی احساس من میشناسمت من میدونم تو کی هستی?چیکار کنم دوست دارم اگر نداشتم ک با دیدنت دستو پامو گم نمیکردم و….
  بیشور تو بهترین معلمم بودی ولی الان فهمیدم ک تو هیچ حسی بهم نداری??

 23. فضه 3 سال قبل

  من احساس میکنم اون خانمی ک در خواست کمک کرده معلم منه من متاسفم براشون من واقعا ایشونو خیلی دوست داشتم منم خیلی به ایشون فکر میکردم یا حتی گریه میکروم دو بار هم گفتم من شما را خیلی دوست دارم ولی بی توجهی میکرد ولی آخراش خودشم سست شده بود نمره ارفاق میکرد(البتع من معدل بیست مدرسمونم و در خوارزمی نفر برتر شدم) بهم لبخند میزد چشمک و به حرفای من بیشتر از همه توجه میکرد خب مگه دیوونه بودم اینارو نادیده بگیرم خانم دکتر سلیقه دار من با حرف شما مخالفم برای چی پاشه بره به مدیر بگه یا ب مشاور و عشق و دوست داشتن من ادکی نیست و دوستان و هم کلاسی و هم مدرسه ایهام هیچوقت منو سرزنش نکردن و میخواستم بگم خانم محترم ک فامیلیتو نمیگم خیلی بی احساسی خیلییییییییییی از این به بعد فراموشت میکنم ولی میدونم ک نمیشه?
  بیشور…

 24. پیام 3 سال قبل

  با سلام به همه دوستانم. از جمله همکار عزیزی که این مطلب رو نوشته. من الان ۳۲ سالمه و فیزیک تدریس می کنم. خیلی از این مشکلات برا منم پیش اومده. تا جایی که حتی دانش آموزام برام پیام می دادن و یا اینکه تو واتساپ مطلب می ذارن. ولی مهم اینه که بتونیم این اخلاقیات رو کنترل کنیم. تا حالا بارها شده دانش آموزی بهم زنگ می زنه و حالمو می پرسه . ولی من جوابشو میدم و بعدش حتی گوشی رو میدم به خانومم باهاش حرف می زنه. اگهبتونیم با هم دوست باشیم خیلی خوبه. من الان ۸ ساله درس میدم. و رابطه عاشقانه دانش آموزام رو با مدیریت تبدیل می کنم به رابطه برادری و خواهری. اونا دیگه منو معلم صدا نمی زنن. اونا منو به عنوان داداش بزرگشون ازم حساب می برن. و حتی بیشتر از من دوستای خوبی واسه خانومم شدن.
  بله دوست عزیز این دانش آموزا آینده سازای این مملکتن. باید بدونیم عشق ورزیدن یه دانش آموز و یا دوس داشتن اون صرفا به خاطر احساسات شخصی نیست. باید درکشون کرد. یه دانش آموز دختر اگه یه داداش داشته باشه مث یه کوه پشتش باشه دیگه هیچ غمی نداره و یا اینکه یه دوست خوب مث معلم. چه اشکال داره بزار عاشقت باشه.

 25. fatemeh 3 سال قبل

  سلام..فاطمه هستم و ۱۵سالمه . کاش معلم ها یکم درک داشتن…من خودم یکی از معلم هامو خیلی دوست دارم.البته الان دیگه معلمم نیست یکسال پیش یعنی سال اولی که وارد راهنمایی شدم معلمم بود اما همون یه سال کاغی بود من عاشقش بشم…تا اینکه آخر سال فهمیدم میخواد برود.من حتی جلو خودش گریه کردم اما اون میخندید…سال بعد رو با سختی و طعنه های بچه ها گذروندم….اما موندم امسال رو چیکارش کنم…
  کاش میدونستم چیکار باید بکنم…بچه ها از هر راهی برای اذیت کردنم استفاده میکنند….

 26. سارا 3 سال قبل

  معلماي عزيز من خودم ١٥سالمه و دخترم بايد دانش اموزارو درك كنين،من يه معلممو خيل يدسو دارم و رابطم باهاش اوكيه،اگهي ه دانش اموز بهتون ابراز هلاقه كرد ازش فاصله نگيريد اگه شمارتونو خواست بهش بديد و وقتي پي ام داد بهتون جوابشو بديد ،گاهي خودتون احوالشو بگيرين و اگه ازتون خواست باهاش بريد بيرون درخواستو قبول كنين چون شما جاي اون نيستين و نميدونين ك چقد دوستون داره…پس به اين فك نكنين ك چرا بايد باهاش برم بيرون،واس خوشحال كردنمش ك شده اينكارو انجام بدين

  • danari 2 سال قبل

   ;ای کاش معلمان فهمشون تا این حد بالا بود وحتی خانواده ها

 27. فاطمه 3 سال قبل

  معلم من با من این کارایی که بالا رو نوشتید کرد
  و این رفتاراش باعث شد بعد از هفت سال هنوز در رنج و عذابم
  اینکار اصلا درست نیست
  اگه خوب رفتار می کرد من راحت عشقش بعد از مدتی فراموشم میشد
  حالا اون مدت هر چقدر ک میخواد باشه بالاخره تموم میشد

  • danari 2 سال قبل

   کاملا موافقم با تک تک کلماتتون

 28. یه مهربون 3 سال قبل

  منم استادمو خیلی دوست دارم،الان که ترم داره تموم میشه دلم میخواد گریه کنم ،دلم میخواد بهش بگم که خیلی دوستش دارم.

 29. مهشید 3 سال قبل

  معلمای عزیز یکم درک داشته باشید که این موضوع کاملا گذراست و فقط ی مدتی این بچه ها وابسته به شمان شما هرچقدر ک کمتر ب این جور بچه ها اهمییت بدید خیلی بدتر میشه و بچه ها بیشتر تشنه ی نزدیک شدن به شما ها میشن
  شما اگه یه کم ن خیلی فقط یه کم باهاش صمیمی بشید من قول میدم که همه چی درست میشه و براشون یه چیز خیلی خیلی عادی میشه مثلا باهاش صحبت کنید بهش پیام بدید اینجوری خودش خسته میشه و این موضوع براش کسل کننده میشه من ک خودم تو این سن دارم این حس گذرا رو تجربه میکنم عقیدم اینه فقط باید بدونید که اذییت نکنیدشون وقتی میدونید یه نفر خیلی دوستون داره چرا انقدر بهش کم محلی میکنید و اذیتش میکنید باور کنید اگع یه کم باهاش صمیمی بشید این موضوع براش کاملاااااا تکراری و خسته کننده میشه یکمم مارو درک کنید ما دختریم و احساساتمون خیلیییی بالاست. 🙂

 30. بازدید کننده 3 سال قبل

  منم عاشق معاون مونم جوری که اصلا حد نداره ولی زمان داره از بین میره

 31. هستی 3 سال قبل

  معلم عزیزی که این نوشته رو نوشتید لطفا یکم درک داشته باشید ما بچه ایم خیلی هم زیاد سنمون باشه ۱۵ سال فقط بدونید احساساتمون لطیفه منم عاشق معلم ریاضیم هستم جوری که هر شب از دلتنگی و دوریش گریه میکنم ولی از اونجایی که علاوه بر دبیر مدرسه ما استاد دانشگاه هم هست خیلی خودشو میگیره و ما هیچ راهی برای ابراز عشق نداریم هر چند میدونه دوستش دارم، فقط تروخدا انقدر بی اعتنایی نکنید گناه داریم بخدا حقمون نیست تو این سن اینطوری عذاب بکشیم تروخدا یکم اهمیت بدید، تاحالا با این فکر کردید حتی با یه لبخند کوچولو چقدر زیاد میتونید دل یه دختر بچه رو شاد کنید؟ لطفا اهمیت بدید بخدا گناه داریم من که ۱۲ سالمه و هفتم هستم دارم از عشق دبیر ریاضیم هلاک میشم:)معلم عزیز درک نمیکنی نه!؟

 32. فاطمه 3 سال قبل

  باید قبول کنیم که این احساس نه تنها ضرر روحی ضرر جسمی هم میرسونه اینو تجربه کردم که میگم اگه میبینین معلمتون سرد رفتار میکنه فکرنکنین بده شاید بخاطر خودتون که میخواد فراموش کنین واذیت نشین اینکارو میکنه من بعداونهمه عذابه چندین ساله تازه تونستم ازیادببرم بخدا معلما خودخواه بداخلاق و…نیستن اونا فقط صلاح مارو میخوان چون فهمیده ان بزرگن تجربه دارن من اینو بعداونهمه بداخلاقی معلمم طرف معلمارو میگیرم چون واقعیت رو باید قبول کرد …یاباید احساستون رو کنترل کنین که هرروز بدتروبیشترنشه یاهم کلا بیخیال این احساس بشین

 33. داغون 3 سال قبل

  خیلیییی خیلییییی وضع سختیه و واقعا من خودم رو مثل یه بیمار میبینم… اگه عاشق هرکس دیگه ای بشی میری بهش عین آدم میگی حالا فوقش یا قبول میکنه یا نمیکنه ولی نمیتونی پاشی بری به معلمت بگی عاشقت شدم که… اگه میگین اعتقاد دارین که باید این کار رو کرد من شدیدا مخالفم… چون پارسال خیلی باهام خوب بود و از وقتی فهمید چقدر دیوونشم فقط دوری میکنه.. میدونیم همچند سال بگذره یادمون میره ولی واقعا مشکل ما الانه… کاری هم از دست بقیه ساخته نیست ولی واقعا اگه دوستی دارین که دیوونه معلمیه انقدر مسخرش نکنین 🙂 انقدر نگین مگه وی داره اون معلم 🙂 انقدر جلوش بد نگین 🙂
  معلمای عزیزی که دانش آموزی دارین که اینجوریه توووورووووخداااا بی توجهی نکنین بهش به قرآن بدتره… بهش پیام بدین… باهاش دوست بشین بهتر میشه… عین معلم بداخلاق مهربونه من انقدر نفهم و بی احساس نباشین 🙂

 34. فاطمه 3 سال قبل

  من ۵ساله عاشق معلمم هستم ودوریش برام عذاب قبره اونم وقتی که ازم دلخوره وحلالم نمیکنه من حق میدم به این معلم محترم که نگران باشه چون صمیمیت معلمم باعث شد شدیدا بهش وابسته بشم عادی رفتار کنه مثلا درس توضیح داد به اون دانش اموزایی ک میگن عاشقن کم نگاه کنه و…آخرش بد میشه مثل رابطه ی من بامعلمم

 35. مهدیه 3 سال قبل

  لطف کنید اینطوری صحبت نکنید معاون مدرسه ما خیلی خوبه با اینکه میدونه دوسش دارم اما هنوزم توجهاتش فوق العادس بغلم میکنه اون عالیه

 36. مژده 3 سال قبل

  اصلا اصلا اصلا درست نیست که معلم سرد رفتار کنه. البته من عااااااشق مدیر مدرسم شدم. اما وقتی اون بهم توجه کنه آروم و خوب میشم. اگه باهام سرد باشه و بی توجه من دلم میخواد بمیرم فکر میکنم ازم متنفر هست و نمیخواد باهام باشه.

 37. دکتر کهن 3 سال قبل

  کاملا غلط گفتین خانم روانشناس

 38. قنطورس 3 سال قبل

  این حرف اصلا درست نیست. وقتی یکی به کسی دلبسته میشه، روش حساس تره و نیاز به توجه بیشتری داره. اینکه معلم خیلی عادی باهاش برخورد کنه باعث ناراحتیش میشه، اونقدر شدید ک حتی آرزوی مرگ خودشو میکنه. شاید از نظر شما عجیب باشه اما من خودم حاضرم جونم رو هم برای معلم زیستم بدم و وقتی به من جواب نمیده یا عادی برخورد میکنه، حس میکنم از من بدش میاد

 39. محدثه 3 سال قبل

  سلام منم با نظر دوستان موافقم این اصلا کار خوبی نیست که یه معلم رو از دانش اموزش جدا کنید . شما نمیفهمید ما وقتی عاشق اون معلمیم چه حسی داریم من به شخصه خودم عاشق و دلبسته معلم ادبیاتم هستم و حتی حاضرم جونم رو هم واسش بدم لطفا به من بگید چیکار کنم دارم میمیرم

 40. بی نام 3 سال قبل

  وا تروخدا اینجوری نگید من عاشق معلم ریاضیمم اگه بیتفاوت باشه بهم میمیرم

 41. مهسا 3 سال قبل

  سلام منم بااینکه میگید معلم بایدباهمه یکسان رفتارکنه کاملامخالفم چون خودم این احساس رو تجربه کردم و هنوزم درگیرشم..من دوساله که عاشق معلم ادبیاتمم و بعد دوسال تصمیم گرفتم که این علاقه روبهش بگم ولی چون خیلی خجالت میکشیدم بهش یه نامه دادم وهمه حرفامو گفتم بهش یه شاخه گلم دادم.امااون نه جواب ناممو داد ونه شاخه گلی که گرفته بودم براش رو برد!! الان بنظرتون این بی تفاوتی واس من خوبه؟؟یه ماهی میشه که ازاون اتفاق میگذره و من ازاون موقع یه کلمه هم درس نخوندم امسال هم کنکور دارم ولی واقعا فکراینکه برای معلمم مهم نباشم ازارم میده و اون الان حتی بهم نگاه هم نمیکنه…من کمبود محبت ندارم و علاقه من ازنوع همجنسگرایانه نیست.من جوری دوسش دارم که خواهرمو دوستمو دوست دارم مگه دوس داشتن معلم به این اندازه جرمه؟؟؟ خواهش میکنم وقتی اطلاعی ازحال ما دانش اموزای عاشق بیچاره ندارید معلمارو به بی توجهی کردن نسبت به ما ترغیب نکنید!

 42. ریحانه 3 سال قبل

  سلام من یه دو سالی از یه معلمم خیلی خوشم میاد جوری بگم که عاشقشم اون معلمم معلم کارو فناوری هستش و فقط روزای دوشنبه میاد سر کلاسمون و هر موقع که میاد یه حرکاتی انجام میده که کاملا مشخصه عشقمون یه طرفه نیست و حتی بعضی موقع هم پیش بچه ها سوتی میده و من چون میدونم اون معلمه و نباید بین شاگرداش تبعیضی قائل بشه هیچ عکس العملی نشون نمیدم که اونم یه حرکاتی انجام بده چون پیش اومده و بچه ها خیلی ازش متنفر شدن ولی من وتقعا عاشق این خانم هستم جوری بگم که دوبار رفتم خونشون ولی من به فکر اینم که من یک سال دیگ از مدرسه میرم و چگونه دوری شو تحمل کنم مطمئنم من نابود میشم تو رو خدا به من یه راهکار بدین چی کار کنم تو رو خدا من عاشق این معلمم و مطمئنم اونم خیلی من و دوست داره خواهش میکنم من و تو یه راهکار بزارین

 43. رزرذدئ 3 سال قبل

  یعنی معلم هیچ وقت عاشق شاگردش نمیشه؟

 44. زهرا 4 سال قبل

  سلام ، من خودم تا جالا عاشق دو سه تا از معلم هام شدم،راستش ما وقتی عاشق میشیم دلمون میخواد طرف مقابل رو تسخیر کنیم و همش مال خودمون باشه، ولی معلم بیچاره ما که دست یه دانش آمووز عاشق گیر افتاده اصلا دوست نداره همه رفتارش از جمله خندیدنش و …. مورد توچه دقیق قرار بگیره، ما خودمون هم از توجه افراطی بیزاریم چه برسه به معلم که خوب شخصیتی محترم و سربه زیر داره و اصلا هم سن ما نیست.چیزایی که ما از اونا انتظار داریم برای اونا خیلی بچگونه و مسخرس.هرچند هرچی معلم فاصله سنی کمتری با ما داشته باشه رابطه بهتری میشه باهاش برقرار کرد.من اصلا به این که بچه هایی که کمبود محبت دارن عاشق می شن اعتقاد ندارم.ما هم انسانیم خب تو روابط علاقه عادیه، راستش من تو عشق اولم به معلمم که ۱۱ سالم بود اصلا ابراز علاقه نکردم،فقط خوب درس خوندم تا تشویقم کنه و واقعا هم تو درسم پیشرفت کردم.دلیل ابراز علاقه نکردنم هم خجالت بود و هم اینکه دلم نمی خواست روم زوم کنه.ولی خب یه جورایی زیاد دور و برش بودم.دومین معلم بسیار عشق شدیدی داشتم نسبت بهش و سه سال طول کشید،من هر ترم زبان یه جایی می ایستادم که خوب ببینمش البته خیلی مواقع از دور بود تا ازم دلزده نشده چون وقتی آدم یکی رو زیاد میبینه که دنبالشه ازش حالش بهم میخوره.یه بارم براش نامه نوشتم و یه کارت پستال قشنگ دادم، اونم چون جوون بود خیلی قشنگ برخورد کرد و من بعد از ۳ سال ندیدنش دیگه نتونستم اونجوری عاشقش بمونم و این رابططه خیلی قشنگ بی حاشیه تموم شد،در رابطه ما معلم سوم هم من طوری تو کلاس بودم که کلا حواسش به من بود چون سعی کردم تو درس قوی شم مسیله هارو خودم حل می کردم و ناخودآگاه به من توجه می کرد و من بدون اینکه بفهمه تو دلم عاشقش بودم از رفتاراش لذت میبردم آخر سالم یه کارت پستال و نامه بهش دادم و ا نم به من یه چیز دیگه داد بدون هیچ رابطه عاشقانه ای که تو گفتار بیاد.دوستای گلم من همتونو درک می کنم چون خودمم مثل شمام ولی تجربه به من نشون داده معلما صد در صد دانش آموزای زرنگ و با ادب رو بیشتر دوست دارن،شما سعی کنید تو درسا خاص باشید تا اوناهم شمارو خاص دوست داشته باشن اون طوری روابططو نم بهتر میشه قطعا و حریم معلم عزیز هم شکسته نمی شه و زندگیش رو می کنه و هرگز باشما سرد نمیشه.

 45. مهتاب 4 سال قبل

  معلمای عزیز لطفا لطفا لطفا اگر از دانش اموزی خوشتون نمیاد در تمام طی ساعات تدریس زل نزید تو چشاش و با لبخندتون حرکاتشون رو دنبال کنید و چشم ازش بر ندارید خواهش میکنم اگر اینکارو کردید و دانش اموز بهتون علاقه ی شدید پیدا کرد لطفا یکهو رفتارتونو سرد نکنین پیش خودتون بگید چی میشه اگر امسال برای این دانش اموز یک سال فوقالعاده بسازم واقعا مگه چی میشه یهو سرد نشید چی میشع اگ ب کسی ک عاشقانه دوستتون داره ی علاقه معمولی نشون بدین چی میشه اگ یهو خودتونو تو باور کسی ک ازتون یه فرشته ساخته نابود نکنید چی میشه اگ جز جبر و حساب و هندسه یچیزای دیگه ای هم بلد باشین مطمئن باشید تهش هیچ اتفاقی نمیوفته اگر بگیید منم دوست دارم ولی واقعا کاری از دستمون بر نمیاد یا دست کم اگ دوسش ندارید جوری بهش توجه نکنید ک همچین حسی براش به وجود بیاد در حالت کلی میتونید ب جای اینکه دوران نوجوانی یک نوجوان رو نابود کنید میتونید براش بهترین خاطره رو بسازید فقط کاش جز چرت و پرتایی ک درس میدید چیزای دیگه ای هم بلد بودید

 46. یک دختر عاشق 4 سال قبل

  درحال حاضر من هفذه سال دارم
  میخوام بگم با تمامی نظرای دوستان موافقم
  میدونین چیه چون خودتون تجربه نکردین
  نمیفهمین ما چی میگیم اگر قرار به این بود مه فردی که عاشق دبیرش میشه بخاد جداشه بهتر بمیره این اتفاق نیفته
  سوال اینجاس ادمی که از نظر محبت در خانواده هیچ کمبودی نداره چرا باید به معلمش دل ببنده به محبت اون نیاز داشته باشه
  من خودم دوساله این رابطم ادامه داره هنوز درارتباطم باهاشون اون هم خیلی حسته شدن نگفتنولی ادم متوجه میشه نمیتونم کاری کنم چون نه میتونم برم و نه میتونم واستم اینکه بخای اضافی باشی سخته من به شخصه تمام راه هارو طی کردم همشم به بمبست خوردم دوباره برگشتم خونه اول من خا طر اتی که با ایشون داشتم هیچ وقت نمیتونم فراموش کنم من به خاطر این خانم خیلی کارا کردم خیلی هنوز دوسش دارم و شاید بگم یک سلی که با ایشون بودم یک سال تکرار نشدنی به یاد ماندنی خواهد یود ولی اینکه بخواین دانش اموزو از یک دبیر جدا کنین امکان پذیر نیس کاش یکم درک کنین شاید با خودتون بگین که:
  مانع پیشرفتش میشه
  نه اتفاقا من اون سال برای اولیم باز تلاش کردم معدلم به بیست رسید من در هنگام ناراحتیشون ناراحت خوشیشون خوش بودم
  ولی الان چن وقته سنگین برخورد میکنن من موندم چکار کنم پاپس بکشم که نمیشه یا ادامه بدم بار ها داغون شم
  ولی بهتون بگممممم خیلی دوسششششش دارم

 47. نوجوان‌ها 4 سال قبل

  کاربر عزیز “سارا”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:
  دوست خوبم
  موضوع زمانی نگران کننده می شود که نوجوانی که ذات طبیعی او می تواند هیجان و احساس خالص باشد با بزرگسالی رو به رو شود که بر خلاف انتظاری که از او می رود احساسی عمل کرده و زمینه را برای خودکشی و فرار از منزل و دزدی و هزار و یک گرفتاری رفتاری دیگر به بهانه دوست داشتن و عاشق شدن فراهم آورد. دور از همکار عزیزی که پیام نگرانی خود را ابراز کردند و دنبال راه حل بودند، نمونه هایی هستند که به صورت افراطی درگیر چنین روابطی شده و مشکلات عدیده ای برای حال و گاه آینده نوجوان فراهم می آورند.
  به همین دلیل هرگز به هیچ گروهی از معلمان در هر دوره سنی دانش آموزان توصیه نمی شود بدون شناخت کامل و بدون در نظر گرفتن شرایط سنی و درک او وارد روابط نزدیک تر شوند. اما قطعا هنگامی که معلم و یا هر بزرگسال دیگری تلاش می کند تا شرایط طبیعی دانش آموزان خود را در نظر داشته و در ضمن کمک کند تا در جریان دوستی های وی به او ابراز و حدود علاقمندی را یاد دهد و در عین حال تجربه صمیمیت سالمی را برای او ایجاد کند در این صورت می توانیم امیدوار باشیم که این ارتباط دوستی اگر به بیرون از مدرسه هم کشانیده شود و اگر آن دانش آموز بتواند زمان و فرصتهای دیگری را با معلم آگاه خود سپری کند ، نگران کننده، افراطی، آسیب زا و خطرناک نخواهد بود و برعکی هدایت کننده و رشد افزا است.
  مساله این است که هر خواننده تنها به خودش فکر می کند و نمی تواند تصور کند که می تواند همین جملات برای دیگری معنای دیگری داشته باشد. برای مثال تو در حرفهایت نوشتی که ۳ سال از معلمی که دوستش داری اطلاعی نداری اما این موضوع زندگی معمول تو را به هم نریخته و آینده تو را خراب نکرده و داری به ادامه زندگی ات فکر میکنی. اما آیا هر فرد دیگری هم میتواند مثل تو با واقعیت ها و اتفاقاتی که در هر دوستی ممکن است رخ دهد کنار بیاید؟ و درعین حال با اشتباهات کمتری زندگی اش را دنبال کند؟ همین جاست که برای پرهیز از هر اتفاق نادر و نامناسبی باید چهارچوب ها برای همه به درستی مطرح شود تا نوجوانی که به هر دلیلی راهی افراطی را در دوستی پیش گرفته و احساس ناکامی داشته توسط رفتار نادرست فردی که عاشقش بوده به رفتاری خطا کشانده نشود. زندگی بدون عشق و دوستی معنایی ندارد و نوجوان تشنه و نیازمند آن است که دوستی های سالم و عشق های متعادل و زیبایی را در طول این دوره زندگی یاد بگیرد و تجربه کند، بخش عمده این آموزش بر عهده معلم است.
  موفق باشی

  با تشکر
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 48. سارا 4 سال قبل

  سلام بنده هم با این طرز فکر کاملا مخالف هستم به نظر بنده هیچ اتفاقی نمی افته که معلم و دانش اموز مثل دوتا دوست همیشه باهم بمونند از هم خبر داشته باشن با هم بیرون برن مگه چه اشکالی داره مگه ان دانش اموز خلاف کرده که عاشق اون معلم شده
  من خودم تا به حال عاشق دوتا از معلم هامون شدم اولی از وقتی که از اون مدرسه رفتم دیگه هیچ خبری از نداشتم نمیگم بیخیالش شدم ولی به از ۳ سال هنوز دوسش دارم با اینکه نمیدونم کجاست و چیکار میکنه دومی هم همین ۵ ماه پیش اتفاق افتاد از ۵ ماه پیش عاشق معلمی شدم که حاضرم براش جونمم بدم
  به نظر بنده به جای اینکه بشینید نقشه جدایی معلم و دانش اموز رو بکشید یه فکر اساسی مثل من و امثال من بکنید که چجوری به معلمی که دوسش دارن نزدیک بشن
  منتظر جوابتان هستم با تشکر

 49. فاطمه 5 سال قبل

  نمی دونم متاسفانه یا خوشبختانه قلمرو ما دانش آموزای عاشق در حال گسترشه
  روز به روز به جای اینکه تعدادمون کم تر بشه بیشتر میشه
  از بین شاید بیشتر از ۱۰۰ دانش آموزی که میشناسم
  شاید دانش آموزایی که دیدم معلمشونو با موفقیت ول کردن ده تا هم نباشه
  البته از این ده تا که میگمم بیشترشون ازشون خبر ندارم شاید رفتن دنبال یه معلم دیگه و من خبر ندارم

 50. فاطمه 5 سال قبل

  سلام
  من یه دانش آموزم
  و با این حرف شما که میگید با همه ی دانش آموزا باید به یه شکل برخورد کرد واقعا مخالفم !
  آخه مثلا اگه با همه دانش آموزا مهربون باشی
  دانش آموزای بیشتری عاشقت میشن
  و بعدش که می بینن معلمه هیچ فرقی بین اونا و اون دسته که هیچ احساسی ندارن نمیزاره
  خیلی داغون میشن این کار کمکی که نمی کنه هیچ تازه مشکل ایجاد می کنه
  من این حسو تجربه کردم که معلممو دوست داشته باشم و اونم با من و بقیه به یه صورت رفتار کنه
  ولی آخرش که چی ! من رفتم و بی خیال عشقش شدم … معلمه از دستم راحت شد ولی من راحت نشدم
  اونموقع ۱۱ سالم بود و الان ۱۶ سالمه
  یازده سالگیم تا چهارده ماه عشقشو تحمل کردم و بعد ولش کردم
  ولی هنوزم بخاطرش یه مشکل روانی ای دارم
  البته اینو هم جا نذارم که بخاطر ترک کردنش مجبور شدم یه معلم دیگه رو جایگزینش کنم
  که اون معلمم هم واقعا الان دوستش دارم خیلی تلاش کردم که عاشقش بشم و الانم واقعا دوستش دارم
  ولی همیشه بخاطر مشکل روحی ای که من دارم با معلمم رفتار بدی دارم یعنی رفتارم اونجوری که خودم می خوام و مورد رضایت خودمه نیست و معلمم هم یکم زود رنج هست

  دیدید ؟ هیچ راهی نیست !
  اگه معلم خودشو خلاص کنه واسه دانش آموز بده
  اگه دانش آموز خودشو خلاص کنه واسه معلم بده
  در هر دو صورت یه نفر قربانی میشه …
  پس لطف کنید یه راه بهتر بدید
  که دانش آموز و معلم با هم هم عقیده بشن
  یعنی یا هر دوتاشون راضی باشن که ول کنن
  یا هر دوتاشون تا آخرش با هم بمونن(که در این صورت باید فکر بعد از مرگشونو هم بکنن که چجوری با هم بمونن یعنی منظورم خودکشی نیست از لحاظ معنوی میگم )

  • دلسرد 1 سال قبل

   چرا اخه بعضی از شما معلما انقدر پیچیدش میکنید برقراری یک رابطه صمیمی دوستانه چه عیب داره وقتی حد و حدود ها رعایت بشه . هیچ علاقه ای فراموش نمیشه اگه واقعی باشه اشتباه فکر میکنید که با دوری از اون فرد دارید بهش خوبی میکنید و به فکرشید که فراموش کنه اینجوری اونو بدتر میکنید اگه واقعا نمیخواید باهاش درارتباط باشید رک بگید و سرد رفتار نکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید