با دقت طبیعت را کاوش کنید

با دقت طبیعت را کاوش کنید

تمام فصل های سال زمان خوبی برای گردش در طبیعت است اما بهتر است به هنگام گردش کردن علاوه بر بازی و تفریح، نکته های مفیدی نیز بیاموزیم. طبیعت پر از دیدنی های زیبایی است که شما می توانید آن ها را کشف کنید. جوانه های کوچکی که تازه سر از خاک بیرون آورده اند. موجودات کوچک، گل های رنگانگ و… پس بادقت طبیعت را کاوش کنید . در هر قدمی که بر می دارید هزاران موجود ریز و درشت وجود دارند که اگر با حوصله به آن ها نگاه کنید حتما لذت بخش هستند.

Exploring the Nature.nojavanha (1)

کوچک اما مهم

در جاهایی که فکر می کنید هیچ چیز وجود ندارد موجودات کوچکی زندگی می کنند. پس با حوصله، کمی نزدیک تر نگاه کنید و ببینید روی تنه درختان، ساقه گیاهان و کف باغ چه چیزهایی را پیدا می کنید. برای این کار اگر یک ذره بین به همراه داشته باشید موجودات بیشتری را می توانید پیدا کنید. عنکبوتها در میان شاخه ها تار می تنند. با کمی کنجکاوی وقتی که شعاع آفتاب روی تارهای آنها می افتد حتما مناظر شگفت انگیزی را می بینید.

Exploring the Nature.nojavanha (2)

 

دور اما شگفت انگیز

طبیعت را کاوش کنید

با تهیه یک دوربین ساده شکاری می توانید چیزهای جالبی را شکار کنید. لازم نیست مانند شکارچی ها و با تفنگ به شکار بروید بلکه می توانید به آرامی در طبیعت بگردید و با دوربین خود از دیدن حیوانات لذت ببرید. پرندگان را با دوربینتان زیر نظر بگیرید و رفتار آن ها را بببینید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گنجینه های تاریخی که تصادفی کشف شدند

طبیعت را کاوش کنید

با شکار طبیعت از طریق دوربین خود، آرامش آن را بیشتر حس می کنید. بی حرکت بمانید تا پرندگان را نترسانید. حالا با احتیاط در میان شاخ و برگ ها را با دوربین بگردید نماهای زیبایی از زندگی پرندگان زیبا خواهید دید. به این ترتیب نیز می توانید طبیعت را کاوش کنید

پنهان اما جالب

طبیعت را کاوش کنید

بعضی موجودات طبیعت خود را پنهان می کنند. بعضی مانند آفتاب پرست ها خود را به رنگ محیط در می آورند یا مانند قارچ ها در زیر درختان و برگ ها پنهان می شوند. یافتن این موجودات می تواند سرگرمی جالبی باشد.

جمع آوری و یادداشت

طبیعت را کاوش کنید

برای آن که از این گردش بهره بیشتری ببرید می توانید نمونه هایی از برگ ها و دانه ها را جمع آوری کنید و بعد در دفتری بچسبانید. اما یادتان باشد نکاتی را که از این گردش جالب به دست آورده اید در دفترچه ای یاداشت نمایید تا مجموعه گیاهانتان کامل تر شود. دوربین عکاسی و یا دوربین تلفن همراهتان نیز می تواند در ثبت این گردش علمی کمک بزرگی برای شما باشد.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *