با دقت طبیعت را کاوش کنید

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

Exploring the Nature.nojavanha (7)

تمام فصل های سال زمان خوبی برای گردش در طبیعت است اما بهتر است به هنگام گردش کردن علاوه بر بازی و تفریح، نکته های مفیدی نیز بیاموزیم. طبیعت پر از دیدنی های زیبایی است که شما می توانید آن ها را کشف کنید. جوانه های کوچکی که تازه سر از خاک بیرون آورده اند. موجودات کوچک، گل های رنگانگ و… پس بیایید با هم طبیعت را با دقت کاوش کنیم.

Exploring the Nature.nojavanha (1)

کوچک اما مهم

Exploring the Nature.nojavanha (2)

در جاهایی که فکر می کنید هیچ چیز وجود ندارد موجودات کوچکی زندگی می کنند. پس با حوصله، کمی نزدیک تر نگاه کنید و ببینید روی تنه درختان، ساقه گیاهان و کف باغ چه چیزهایی را پیدا می کنید. برای این کار اگر یک ذره بین به همراه داشته باشید موجودات بیشتری را می توانید پیدا کنید.

دور اما شگفت انگیز

Exploring the Nature.nojavanha (3)

با تهیه یک دوربین ساده شکاری می توانید چیزهای جالبی را شکار کنید. لازم نیست مانند شکارچی ها و با تفنگ به شکار بروید بلکه می توانید به آرامی در طبیعت بگردید و با دوربین خود از دیدن حیوانات لذت ببرید. پرندگان را با دوربینتان زیر نظر بگیرید و رفتار آن ها را بببینید.

Exploring the Nature.nojavanha (5)

پنهان اما جالب

Exploring the Nature.nojavanha (4)

بعضی موجودات طبیعت خود را پنهان می کنند. بعضی مانند آفتاب پرست ها خود را به رنگ محیط در می آورند یا مانند قارچ ها در زیر درختان و برگ ها پنهان می شوند. یافتن این موجودات می تواند سرگرمی جالبی باشد.

جمع آوری و یادداشت

Exploring the Nature.nojavanha (6)

برای آن که از این گردش بهره بیشتری ببرید می توانید نمونه هایی از برگ ها و دانه ها را جمع آوری کنید و بعد در دفتری بچسبانید. اما یادتان باشد نکاتی را که از این گردش جالب به دست آورده اید در دفترچه ای یاداشت نمایید تا مجموعه گیاهانتان کامل تر شود. دوربین عکاسی و یا دوربین تلفن همراهتان نیز می تواند در ثبت این گردش علمی کمک بزرگی برای شما باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اگر در جایی گُم شدیم چه کنیم؟ - گم شدن در طبیعت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *