, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

روش اول 

دانستنیهای اردویی1

یک لامپ سوخته بردارید و تنگستن آن را به وسیله دم باریک خارج کنید، بدون این که به بدنه شیشه ای آن آسیب برسد. سپس درون آن را با آب بشویید. پس از تمیز شدن، آن را از آب پر کنید و ته آن را با یک بادکنک محکم ببندید. با این کار شما یک ذره بین درست کرده اید. حال اگر بدنه لامپ پر از آب را روبه روی خورشید بگیرید طوری که نور از آن بگذرد و به مقداری روزنامه برخورد کند خواهید دید که روزنامه ها آتش خواهد گرفت.

روش دوم

یک کیسه فریزر را بردارید و آن را از طول باز کنید. سپس آن را کف یک کاسه کوچک پهن کنید و با مقداری آب کاسه را پر کنید. لبه های کیسه را که از کاسه بیرون است بین دستانتان جمع کنید و انتهای آن را دور هم بپیچید تا یک حباب پلاستیکی پر از آب درست شود. حباب پلاستیکی را طوری نگه دارید که نور مستقیم خورشید از آن رد شود. سپس کاغذی را زیر آن نگه دارید، خواهید دید به راحتی پس از چند ثانیه کاغذ آتش خواهد گرفت.

روش سوم 

یک قاب عکس خالی را برداشته و روی آن را محافظ غذایی پلاستیکی بکشید. سپس آن را روی دو عدد پایه مثل آجر، سنگ، تابوک سیمانی یا هر جسم دیگری قرار دهید طوری که زیر صفحه پلاستیکی درست شده خالی باشد. آن را در جایی قرار دهید که نور خورشید از بالای آن تابیده و از زیر پلاستیک به مقداری کاغذ روزنامه بتابد. پس از آن مقداری آب وسط صفحه پلاستیکی بریزید تا جایی که وسط صفحه پلاستیکی شبیه نیم کره شود. پس از مدت زمان کوتاهی که تابش نور خورشید از آب و پلاستیک بگذرد و به روزنامه ها یا حتی مقداری خار و خاشاک اردوگاه بتابد، خواهید دید که روزنامه ها به سادگی آتش می گیرند.

دانستنیهای اردویی4

روش چهارم

یک بطری آب معدنی پر را جلو نور خورشید بگیرید تا نور از آن بگذرد و به مقداری خاشاک یا کاغذ بتابد. پس از چند ثانیه خواهید دید از تابش ذره بینی نور از بطری آب، آتش زیبایی درست خواهد شد.

دانستنیهای اردویی6

حال اگر شما هم روش های ساده و ابتکاری دیگری از تولید آتش را بلد هستید خوشحال خواهیم شد که آن را برای ما ایمیل کنید تا با نام خودتان در سایت برای استفاده دوستانتان به نمایش بگذاریم.

حالا برای آشنایی بیشتر با این روش ها می توانید فیلم زیر را هم تماشا کنید.

برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

حجم: MB 19

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید