, ,
,

سیمرغ و پروانه.سایت نوجوان ها (1)

شیراز- ۵ عنوان فیلم بخش «سیمرغ و پروانه» سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر که منتخبی از جشنواره کودک و نوجوان است برای کودکان اکران شد.

جشن سینمایی سیمرغ و پروانه های شیراز از ١٣ بهمن در هنر شهر آفتاب با حضور دانش آموزان مدارس ناحیه ٤ شیراز، آغاز به کار کرد.

مسئول بخش «سیمرغ و پروانه» هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در این باره گفت: فیلم های لکنت، پاستاریونی، بنیامین، ضربه فنی و آخرین داستان در این روزها به مهمانی دانش آموزان شیرازی آمده اند که در سالن تخصصی کودک و نوجوان مجموعه سالن های هنر شهر آفتاب در روزهای جشنواره صبح ها برای دانش آموزان (کودکان و نوجوانان) به نمایش گذاشته می شود.

این در حالی است که تا انتهای جشن سیمرغ و پروانه ها ١٢٥٠ دانش آموز  به طور رایگان بهترین های سال گذشته سینما تخصصی کودکان و نوجوانان  را به تماشا می نشینند.

سیمرغ و پروانه.سایت نوجوان ها (2)

وی تصریح کرد: در سال های اخیر در بحث سینمای دانش آموزی (کودک و نوجوان) شیراز، اعتبار خوبی را بدست آورده و شاهد حضور دانش آموزان فیلم ساز و انیمیشن ساز در عرصه های جهانی و ملی هستیم و هم چنین حمایت های معاونت فرهنگی، پرورشی اداره کل آموزش و پرورش و دفتر برنامه ریزی و تکنولوژی درسی اداره کل آموزش و پرورش ( به ویژه گروه های تخصصی آموزشی) به همراه داشته است.

به گفته فرهنگ، قطعا جای جشنواره ها و فعالیت های مطرح تخصصی در این عرصه خالیست؛ امسال جشن سیمرغ و پروانه های شیراز با  برنامه هایی برای تقویت تفکر و دقت کودکان و نوجوانان و مرور فیلمی که دیده اند را در نظر گرفته است که عبارتست از نوشتن درباره فیلمی که دیده اند و نقاشی از فیلمی که تماشا می کنند. 

مسئول بخش «سیمرغ و پروانه» جشنواره هجدهم فجر در شیراز ادامه داد: در نهایت ارایه این آثار برای خود دانش آموزان، موجب خواهد شد شرکت کنندگان و برگزیدگان منتخب در این بخش مورد تشویق قرار بگیرند.

سیمرغ و پروانه.سایت نوجوان ها (3)

وی یادآوری کرد: یکی دیگر از بخش های این برنامه، تحلیل و گفتگو درباره دو انیمیشن بنیامین و آخرین داستان می باشد که با حضور دانش آموزان رشته انیمیشن، مدرسان و منتقد مدعو در همان روز  نمایش، در نظر گرفته شده است.

فرهنگ از فروش کتاب های کودکان و نوجوانان با تخفیف برای دانش آموزان در مجموعه یاد شده در طول جشنواره خبر داد و افزود:  ایجاد چالش، گپ و گفت در میان  دانش آموزان بعد از فیلم ها و در میان آنان، از برنامه هایی است که سیمرغ و پروانه های شیراز و کودکان و نوجوانان آن را از ١٣ تا ١٧ بهمن تجربه خواهند کرد.

مسئول بخش «سیمرغ و پروانه» جشنواره هجدهم فجر در شیراز در انتها از همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری و فعالان کودک و نوجوان  که در زمینه حمل و نقل دانش آموزان به سینما کمک شایان توجهی به جشنواره و دانش آموزان داشتند و دارند تقدیر کرد.

خبرگزاری مهر

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید